Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 466 až 480 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61132
    heny
    Člen
    taky bol ronny zo zaciatku,ja som ho tolkokrat poslala na miesto az kym nepochopil..:)

    to neni dobre ked si vsetko beries k srdcu.. ked zacne tema druhy pes, kludne povedz, mami, oci , babka alebo teta,nechajte nas, my sme sa tak rozhodli a hotovo:) a kliidek:))

    ja som martinovi vravela, ronnymu bolo lepsie v utulku ako u nas…asi si v soku ze co to pisem 🙂
    mi je toho psa luto. ako som milion krat pisala, ked ona neni doma, vie kam patri, kde je jeho miesto v nasej svorke, je nam podriadeny.
    ona je doma, kontroluje ju , cupita za nou, je nervozny, ked ide do sprchy lezi pri dverach 2min, potom kolecko v byte, potom zase lezi pred dverami . ja naho pozrem a uz taha prec od dveri:) v utulku si psy medzi sebou vybavia kto kam patri a hotovo, kazdy je spokojny (si myslim) .a on, kym ona neni doma je podriadeny nam, ale kludny !!! a ona je doma a on chudak zavrie oci, chce spat, ona sa postavi a on tiez…uff…

    takze::: tazko povedat kto je dominantnejsi. kedze ronny sa cez den s nami nehra,len lezi v pelechu . takze myslim si ze rocky. lebo ked mu donese hracku, ronny nezajem, vylahne na chrbat alebo rockyna ignoruje.
    petra je doma:: ronny sa meni na ,,vodcu,, rockyho buzeruje , otravuje, kradne hracky, citi sa byt na koni kedze jemu podriadena petra je doma.

    tusim som ani nepisala, ale 2-3 tyzdne dozadu, kebyze neuhnem uz mam jeho zuby v lytku !!! chvalabohu mi len skrabanec ostal.preco ? ona bola doma, a ja som si dovolila mu hracku zobrat !!!
    ona mala tu situaciu riesit, no nic !!!!!!

    viem, znie to cele ako potiahnute za vlasy, ale bohuzial je to pravda.
    zato neznasamm vikendy ked som snou sama doma, neznasam sa chodit s nou prechadzat, lebo ronny je vtedy hrozny a ja nic proti tomu nezmozem:(( !!!!!!
    este rok to tu vydrzat a odstahovat sa…

    #61320
    katarina2
    Člen
    heny?- prešli ste 5km peši s Rockym? takže to chudnutie nejde len tak samé… 5km bolo aj Tebe dosť nie to ešte tomu drobcovi.l
    #61315
    heny
    Člen
    Kasli na ohovaracky, bud trosku sebecka a tes sa z vitaztva:)

    Ty ja kazdy den vytahujem kliestov,same pupaky ma po tele po nich, niektorych si sam vyhryzol. Ale nebudem vymyslat specialnymi obojkami,dost sa toho bojim….:(koli nejakej nezelanej reakcii…:(

    akoze ma zanesene usi?
    Ako ich cistis?akym postupom?

    #61133
    heny
    Člen
    cez vikend som zasla:::
    ona vysava, on zanou cupita–ona dava pozor ako vysava , aby mu nahodou neublizila …
    ona umyva podlahu— necha ho zasebou cupitat po mokrej podlahe.

    co bolo naj:
    tepovala koberec a nechala ho ponom behat !!!!!!!!ona tepuje a on sa prechadza po mokrom natepovanom koberci !!!!!

    je to podla teba normalne ???????????

    #61328
    heny
    Člen
    Zabudla som-s wendy v jednej v posteli by to asi nebola sranda:))))
    Rocky sa stale schoval pod paplon, k mojim noham alebo bruchu,ale tymto casom uz odzvonilo.
    #61321
    heny
    Člen
    Tak dobre cistis wendy:)

    Dnes som pozerala v malom obchode ci maju ten obojok alebo pipetu,nic…najblizsie dni pozriem vo velkom….hadam ho budu mat,bola by som rada….

    Hej katka,5km…peso…no mala som dost,teplo,plecniak s nakupom,uff….

    No ja som mu davala 80gr masa plus zeleninu, v poslednej dobe dostava viac 🙂
    No tak som to myslela ze to ide same lebo dostava viac papat a stale chudne….to bude ale tym ze ma vela pohybu..

    Musim sa podelit s vecernym zazitkom…

    Dala som mu zrat-mlete maso a zeleninu(nezmixovanu)
    Zelenina bola cukina,cervena cvikla,a salat….
    Ako tak zere pozriem naho,vsade okolo misky zelenina-jak prasiatko:)))))mam to aj odfotene.
    Vyzral maso a zbytok povyhadzoval.
    Potom ako maso dojedol,sa pustil do cervenej cvikly a zbytok nechal tak:)

    Taky svincik po sebe este nezanechal ha-ha..tak som sa smiala.stale mu davam zmixovanu zeleninu,tu my stale zozerie…

    #61316
    wendy1
    Člen
    Heny teraz mame toto, akurat ho ma sice dole, kym jej uplne nezarastis srst.
    http://www.atos-dog.sk/product/petvital-bio-obojok
    Nechces to skusit? Su aj pipety od nich.
    Je to na prirodnej baze,ziadna chemia, ale trosku farbi prve dni do hneda, ale tak Rocky ma hnedu srst a prve dni pachne ako sijaci stroj z tych olejov, ale teraz uz iba ked ovonias obojok alebo prsty, ale na psikovi to uz tak nie je citit.
    Cistim jej s octovou vodou usi, ta vraj zabija kvasinky, pomer voda a asi 5% octu.
    Uvidime, ma to lepsie, ale bojim sa ze sa toho uplne nezbavi a tak ci tak bude musiet opat brat nejake hnusne kvapky. Nepoznate este nejaky domaci recept na kvasinky v usiach? Nie preto, ze chcem setrit, ale preto ze nechcem pchat do nej to svin…. Vdaka za odpoved.
    #61134
    Ja mám pocit, že doma máte dve svorky 1. petra a ronny 2. ty, martin a rockyno … ked švagriná odíde, ronny ostane sám a preto sa prispôsobí vašej svorke… tak to vidím ja z toho čo píšeš…

    Koľkokrát som ja povedala toto o našej Engee 😀 alebo priateľ, ale zase z toho dôvodu, že boli situácie, ked sme sa jej nemali čas dostatočne venovať, hoci si myslím, že dnes máme režim dobre spravený vzhľadom na možnosti, aj ja si potrebujem oddýchnuť, ťahám školu aj domácnosť, plus ešte starať sa o psy… čo by nebol až taký problém, kebyže sa nerobí veľké haló ked náhodou som unavená a nechce sa mi ísť so psami von :/ vtedy má už priateľ dojem, že sa rúti celý ich psí svet a majú sa u nás strašne zle… tie majú u nás asi full service :)) takže sa neboj, nemáš to najhoršie, poznám ten pocit, ked ty chceš niečo robiť s nimi, stanoviť hranice, ktoré potom ostatní porušujú a snažíš sa zbytočne 🙂 ale zase ja mám pocit, že u nás sú psy prednejšie ako my ľudia, resp. ja 🙂

    tak sú situácie, kedy aj ja žasnem, priateľ psom dovolí toľko, že mne idú oči vyliezť z jamiek,… to čo je podľa neho v poriadku, podľa mňa nie, ako napr. to zliepanie po nom, jasné, že už ani mňa nebaví ich vkuse riešiť, som z toho unavená, ale ak je to už takýto hardcore, tak jednoducho sa zasiahnuť musí, ja ked si upratujem, tak jednoducho tam nemajú čo hľadať, majú byť na svojom mieste a oddychovať, potom nech sa prechádzajú, ked všetko uschne a je čisté 🙂

    tvoja švagriná asi nie je psíčkarka, že? Nejako nevie čítať správanie psov, nie v zlom, ale problém dnešnej spoločnosti je ten, že práve takýto ľudia si zaobstarajú psov a potom začnú nepsíčkári hádzať všetkých do jedného vreca, aj tých, ktorý vedia ako vychovávať psov a tých, ktorý berú psa ako nejaký doplnok…

    #61329
    katarina2
    Člen
    No a ked pes spí s vodcom tak už vodca nie je vodca? Mal by vodca strácať na svojej autorite? Ved aj vo svorkje tak spia psi spolu aj s vodcom či?
    #61322
    heny
    Člen
    K tej davke-na vysvetlenie:::
    Ja som mu davala 2%+zelenina so zelanej vahy….cize o dost menej.ako som hore pisala,uz dostava viac, lebo kebyze dalej chudne,uz by bol ozaj moc chudy….

    Neni to masiarstvo ako u ludi-s chladiacimi boxami…:)…na stene tabula s -psie-macacie masiarstvo-a par veci maju.Uz zamrazene.plus zuvacie veci …chlapik ma vraj aj ludske masiarstvo,ale je to super mat taketo masiarstvo v meste:)hlavne koli cene

    #61317
    heny
    Člen
    Aa to je firma canina-poznam mam od nich olej k barfu-znama firma-pozriem ho tu vo velkom zvieracom obchode mozno ho budu mat.
    Na skok ku barfu-bola som peso na nakupe-2,5km od nas,uff akurat som prisla domov.bola som v
    Psom mesiarstve,nechcela som auto startovat,aspon sme si dali rundu.taka som spotena.presli sme vlastne 5km…
    Kupila som maso z hlavy-neviem ako sa to povie spravne -pol kila
    zelene drzky -pol kila
    gulas maso-pol kila
    a kilo maso kosti-len 6.3som platila 🙂
    cestou zeleninu kupila,ovocie,esteze som ruksak brala chiii….

    Stretli sme znamu ktoru sme naposledy pred 2tyzdnami videli,vravela ze rocky zase pochudol!!
    Pritom dostava dokonca viacej zrat posledne dni.aj suseda ze uz nemame chudnut.
    My uz nechudneme, to ide same….

    Myslela som to tak,ze nevytieras jej uska tymi vatovymi tycinkami ze?
    Lebo ked jej budes vnutro vytierat,tak jej to zatlacis este viac dnu …
    Ja nakvapkam,dobre usi vymasirujem a necham ho tak.

    Ja bohuzial ziadne domacke recepty nepoznam:(

    #61135
    katarina2
    Člen
    Uff- dlhá téma jedna naväzuje na druhú ale aby som sa nedoplietla, najskôr sa vyjadrím k Veronike a potom k heny, hoci sú témy podobné ale trošku predsa odlišné a to v tom, že Veronika má 2 psíkov ale heny 1psíka + 1 s Petrou takže je to tak ako vidím aj ja že pod jednou strechou žijú 2 rozdielne svorky…Ešte keď som pri týchto 2 svorkách, ak sa odsťahujete od Petry aj svorky sa rozdelia všakže? Takže by som neriešila Ronyho, nech si je taký akého ho chce mať Petra – jej problém, nech jej vylezie aj na hlavu, ak jej to nevadí, Ty sa však heny musíš žiaľ prispôsobovať keďže žijete v spoločnej domácnosti – iste to lezie na nervy, to chápem.
    K Veronike toľko, ako vraví heny netrápiť sa nad problémami iných, aj keď je to rodina. Vysvetliť im, že ste po dlhom zvážení rozhodli takto a Vám to vyhovuje a čo že 2 psi? Veď väčšina ľudí má 2 psi – je pravda že lepšie žerú a sú veselšie keď sú spolu, a kto si to môže dovoliť a vie že to dokáže zvládnuť tak klobúk dole!!! Ja napríklad nechápem keď niekto má doma zo 15 mačiek, to sa ako dá zvládnúť?! Možno sa dá, nebola som ešte v takej situácii ale 2 psíkov zvládnúť si nemyslím, že je koniec sveta…Neboj Veronika aj Gera sa časom naučí tak ako Enggi, všetko dokonca ju bude napodobňovať, ona si všimne za čo je Enggi pochválená a za čo nie a každý psík chce radšej pochvalu ako pokarhanie. A že Enggi čaká Geru za dverami kým ste vonku, to je už znamenie že sú už nerozlučný priatelia a čo tak zobrať obe von, to by si ich asi ešte neudržala všakže?, lebo malých psíkov ja vída-vám aj po dvoch brať von na prechádzku.
    No a ešte raz sa vraciam k odseku kde heny píše – ja až žasnem heny čo tá Tvoja švagriná toleruje tomu Ronymu!!! No aj ja môjho rada pomazlím, ale čo je veľa je veľa! Aj keď si ho rada pomazlím, musí vedieť odkiaľ pokiaľ a čo už nedovolím, to striktne zakážem! To je už aké upratovanie keď sa po tom pes tmolí?!- to nemusí vôbec riadiť nech si sedí na zadku.
    #61330
    wendy1
    Člen
    Katka ja si myslim ze pokial pes nevrci a neprivlastnuje si postel, gauc a pod. tak je to v pohode a autorita tam je. Ine je ked uz pes vrci.
    #61323
    katarina2
    Člen
    No to je dobré mať mäsiarstvo aj pre zvieratká ja kupujem v riadnom, lebo také nemáme ale vo veľkoobchodoch ako Tesco, Kaufland sú poličky so starším tovarom po dátume, tak tieto akciové veci poprezerám, čo by sa tam hodilo pre Beníka.
    #61136
    heny
    Člen
    veronika nie, ona neni psickarka , ona ma nahradu za dieta, co je velka chyba ,
    takemu cloveku by som psa hned odobrala, lebo ten pes je chudak podla mna.
    obe mate pravdu, ze sme akoby 2 svorky…

    katka ja kaslem na nu,i ked take tahy zdvihaju u mna adrenalin, mna co hrozne znervoznuje su tie nestastne vikendy, ako nedava pozor aby jej nestekal, necupital zanou, ja chodim domov v noci z prace a cez vikendy robim, musim sa vyspat.ide s nimi von, pocujem do izby aky nedockavy su, knucia no vsetko robia… ja ked idem s nimi von obaja sedia ticho a cakaju kym sa obujem, kym maju voditka. vsetko po tichu a bez prehnaneho vzrusenia.
    mato to uz tiez zazil, tie vikendy a vravel ze mam pravdu ale co narobis ?? povies jej nieco a urazi sa…
    hej ked sa odstahujeme, sa rozdelia….

    ja sa tiez rada pomazlim, ale takmer nikdy ked rocky pride zamnou–co je veeeeelmi obcasne:) ja si ho schmatnem, vyobijmam, vybozkavam a moze ist :)))))xi…
    ked ja upratujem neznesiem aby sa mi psy motali pod nohami-vseobecne to nemam rada. ani sa nemotaju, poslem na miesto, na gauc, hocikam a hotovo , mam klud….

    to s tymi 15 mackami to si teda neviem predstavit:(
    ale ako ste pisali, 2 psy v domacnosti je ozaj takmer normalne.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 466 až 480 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.