Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 481 až 495 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61331
    heny
    Člen
    Suhlasim s wendy…..
    #61324
    heny
    Člen
    V Tomto nemaju tiez vselico,ale staci:)kura krky a chrbty dokupim,je to polievkove maso,nestoji,, nic,,….
    Objednat sa tiez daju zaujimave masa z nemecka,ale postovne je drahe…to na vianoce:))
    tiez zvyknem pozerat letaky hlavne koli zelenine-ta je dost draha podla mna,ale nedaleko nas som objavila zeleninarsku budu…
    2kiwi,cvikla,pol zlteho melonu, a salat zeleny -5e.sa mi to zda byt dobra cena.
    #61332
    katarina2
    Člen
    Tak potom u nás je to ok, Beník nevrčí aj odíde ked vidí že zavadzia.
    #61137
    Katka, Heny 🙂 ďakujem za podporu, ja si tiež nemyslím, že je to niečo extra nové… už som počula aj o viac psoch v dvojizbovom byte a no problém, ked sú psy vychované, ked nerobia neporiadok a hluk… len naši sú v tom, že byt nie je dom, že v dome by to bolo ok

    Katka, tiež som tak rozmýšľala ako ty, že nepôjdem s nimi naraz vonku, predsa len zvládnuť dvoch psíkov po 5 kg povedzme je iné ako jedného 15 kg a druhého 25 kg 😀 dá to zabrať, dlho som sa odhodlávala, ale tak už som s nimi bola sama asi 3x nepamätám sa 🙂 a sú celkom zvládnuteľné, len tam už mám trochu pocit, že som v záprahu alebo čo, lebo ked aj Gera už ide pomenej, tak Engee ťahá, ked Gera ide rovno, tak Engee sprava do prava, alebo naopak 🙂 horšie je, že Gera je niekedy nevšímavejšia voči psom vyvádzajúcim za plom, ked ale vidí, ako Engee sa k nim ťahá a šteká, pridáva sa k nej, takže horšie je to, že Gera opakuje po Engee, takže neriešim ani tak Geru, ako Engee 🙂 čo je dosť sranda, lebo ked ma vidia s bojovým plemenom ľudia, zízajú na ňu ako na centrum zla 🙂 hlavná vec, že provokatér je tá moja fľakatá…. ale mám kus strach chodiť po tom úzkom chodníčku, lebo Gera nemá rada chlapov a celkovo sa bojím, že ak sa trhne, tak bude zle nech pôjde okolo mna hockto… ale cítim, že je to len o mojom rozpoložení, lebo inokedy si ľudí nevšíma, niekedy zase až príliš

    Heny, už ste dohodnutí, že o rok idete preč? Neboj, možno ešte aj na ňu príde…. ked nejaká vaša návšteva vychváli ronyho aký je šikovný, bude ti závidieť, čo všetko si ho naučila 😉

    #61325
    heny
    Člen
    No baby, ja som vcera urobila mega pokrok:)
    Vyhostila som rockyho z postele,prvy krat!!!! 🙂
    tak podriadene namna pozeral az mi to srdce trhalo,ale musi ro tak byt ked sa chcem dopracovat tam kam chcem….

    V sobotu vecer zalozim new temu, upozornujem ze to bude dlhe citanie, ale dufam si najdete cas si to precitat:)

    #61138
    heny
    Člen
    rocky je moj:) ronny-adoptovanec 🙂

    velakrat sa stalo ze navsteva chvalila rockyho,aj pred nou…sak ten adoptovanec sa da len hladkat to je vse. ziadne hry, nic. .. 15rocny pes je vitalnejsi ako on. to ani neni pes:) len zere, cika a spi.ozaj…
    hej ked nam konci najomna zmluva chcem byvat s matom sama.
    by uz bolo na case, ved uz sme manzelia.
    zato sme sli do 3ky byvat, lebo podnajmy su nenormalne drahe tu v Innsbrucku a ja som nechcela byt v garzonke…
    a vsetko kraaasne klapalo az kym adoptovanec neprisiel…
    tak ale hadam potom najdeme nejaky 2 izb byt v normalnej cene a lokalite…

    ja nemam problem ist s oboma( neberem ohlad na vahovy rozdiel medzi nami a vami) , adoptovanca som si od zaciatku naucila ist pri nohe.ani o krok dopredu nejde.a to mam voditko na volno. rockymu ked zavelim pri nohe ist, musim ho trosku korigovat a obcas brzdit ale inak ok.bez voditka my ide ale lepsie pri nohe, nechapem preco…

    to Engeene stekanie neni dobre, netrenujete aby prestala ?
    ja by som trenovala najprv s jednou chodzu pri nohe a potom s druhou….lebo na 2x chodit von so psikmi neni bohvieco nie ? 🙁
    a musis si ziskat respekt, to je prvorade, inak dakujem pekne….:(
    a ako si pisala, je to o tvojom rozpolozeni.
    ono to robi zazraky ked je clovek ozaj kludny, ale to vieme asi vsetky :))

    viete co chcem rockyna naucit?? vycerit zuby 🙂
    sme sa hrali, teda ja som ho otravovala a ceril zuby tak som ho chvalila 🙂
    vravim mu ,, urob skaredeho,, som ho zase otravovala a ked vyceril zuby zase pochvalila chii, mozno sa to aj naucime:))
    ruku vie pohryzt na povel trhaj :))))) ale len do päste sa zahryzne. chcem aby sa zahryzol do predlaktia no zatial bezvysledne:(
    nemyslite si ze chcem zneho nejakeho agresivneho yorkaca urobit, nie, on len jemne pohryzie, nic strasne :)))

    #61333
    heny
    Člen
    Ahojte, rockyno urobil velky pokrok 🙂 uz som velakrat pisala ze nema rad deti…uz sa to meni k lepsiemu.
    Chodim sa prechadzat so susedou, ma 2 rocnu dceru a dvoch yorkov,fenku a psa.
    So psami si tiez sadne.

    No a mala,akurat napsledy, celu cestu nahanala rockyho:)tak som sa bala ze ju schmatne,uff….
    Dobru pol hodku sa drzal, no potom ju predsa chcel schmatnut,taka bola dotierava:)

    Na moje pocudovanie, suseda nevyhresila rockyho alebo mna, ale dcerku:)

    Mi vysvetlila ze mala musi tiez vediet kedy je dost, a ze naj je ked dieta krmi psa:)
    Ze tak si aj pes oblubi dieta.aj mu mala dala nejaky snack.

    Mala este hadzala rockymu gastany, no super bolo.
    Bala som sa aby jej rockyno neuchmatol gastan s tej malej rucicky,ale bola som pri nej,korigovala rockyho a vsetko dobre dopadlo:)Juhuu…

    #61139
    a smiem sa spýtať, koľko tam cca vychádza nájom na taký veľký byt? nech porovnám s tunajšími podmienkami, hoci si myslím, že s našimi platmi by sme si nemohli dovoliť bývať v Innsbrucku 🙂

    Heny, vravela by si opačne, keby si mala také hoviedka na vodítku 🙂 samozrejme si uvedomujem, že učenie je základ, len teraz už nemám toľko času ako predtým, takže sa im venujeme v rámci možností, na cvičeniach 2x do týždňa a potom v čase voľna, ked ešte vládzem

    Dakedy som sa chválila, ako som sa tešila, že Engee vôbec nebreše… ako prišlo prvé háranie BOOM, ked ideme autom, musí mať náhubok, lebo je to také prenikavé, že priateľ ani šoférovať nevie a to fakt z ničoho nič, všetko sme robili tak ako predtým, ale už robíme tak, že si ju nevšímame, niekedy zaberie a prestane, inokedy ani za svet… raz ňou chcel priateľ zatriasť, lebo to bolo fakt otrasné a ako naťahoval ruku dozadu, náhodou ju udrel lakťom do papule, odvtedy šteká menej, neurobil to úmyselne, ale asi to bol taký impulz, že niečo nie je dobre… minule som ju ale mala v predu so mnou, tam napr. neštekala, ale tak sa s ňou nedá chodiť stále :/ Gera naopak je tíško, hoci zase tá viacej stráži a častejšie sa rozšteká na nejaký zvuk a potom už idú obe, tak ich vždy okríknem, lebo kebyže ich raz nehcám, tak by si asi mysleli, že je to ok…
    Takže štekanie je momentálne náš najhorší problém….

    Musím povedať, že Geru naozaj ešte len spoznávam, na nete som sa dočítala habadéj o jej povahe, čo ma nepotešilo, kedže to bol v minulosti dobrý lovec, aj teraz na nej vidno, aký silný pach má, chytí stopu a ide si po nej… našťastie už s tým prestala a ked je na voľno, naháňa sa s Engee, no včera vzlietli vtáky, taký strach som dostala že mi za nimi ujde, lebo aj Enge zvykla utekať za nimi… Gera ked ich zbadala, hodila šprint za nimi, tak som reagovala tak ako ma v prvom momente napadlo, zrúkla som na ňu menom a zavrčala ako som najviac vedela 🙂 ona sa otočila a vrátila 😀 joj či mi odľahlo… inak vrčanie je u nás veľmi dobrá pomôcka :))))

    aaa tak ak to bude robiť iba v rámci cvičenia, tak super, ale aby to nezačal využívať vo svoj prospech ked sa mu zľúbi 😉

    #61334
    heny
    Člen
    Co som ja dnes urobila….:)

    Ako chodime domov, za jednym plotom je obcas sialene stekajuci boxer.
    Rocky je pokojny pes, ale tento boxer ho tak vyvedie z miery, tak sa vyruti na plot(rocky sa asi naplasi)ze reaguje rovnako.vysledok su dvaja stekajuci psy…
    No dnes ma to tak napalilo, lebo zakazdym sa toho boxera tak zlaknem ze mam srdce v gatiach.

    Tak som dala rockyho bokom k nemu sediet, ja som sa mu tiez bokom postavila, a jemu som zavelila prestan.takto sme tam vsetci traja stali asi tri minutky, podotykam obaja psi ticho!!!!!!:)))
    Potom som s rockym isla dalej, rocky bol zase v pohode, a boxer takisto:)

    Tak som zvedava na najblizsie stretnutie, ak bude potrebne cely proces zopakujem.plus necham ist rockyho k plotu nech sa ocuchaju…

    #61140
    heny
    Člen
    tak to hadam nie:))) okrem mna ked bol tvrdohlave stena nikoho nepohryzol, bitkar neni, tak to hadam ostane v ramci cvicenia a hry:)
    my mame byt velky 79metrov stvorcovych, platime 900e plus elektrika, telka…petra plati tretinu.byt sme zohnali cez privat, nie cez agenturu. smaozrejme ceny sa pohybuju aj podla lokality, v centre stoji byt s nasimi metrami aj 1500e .

    no aj nevyhody to su , 2 psikov mat :)ale len zo zaciatku .
    u nas bolo zo zaciatku tiez tak ze ked sa jeden rostekal, rostekal sa aj druhy, ale uz sa to upravilo.
    adoptovanec stekal vonku na psov, to uz tiez nerobi.
    co sa tyka toho udretia, si myslim ze sa uvedomila, aha, rostekam sa, dostanem po papulke:) nahoda bola vypomocna.

    po vtakovi sa aj rocky rozbehne, ale zabrzdi ked vtak odleti , chvalabohu.

    ked ma Gera taky dobry nos, mohla by si sa s nou hrat ako my s rockym ( ten ho ma tiez dobry)— necham ho na chodbe, v obyvacke poschovavam snacky, dam povel hladat a hlada 🙂 a stale vsetky najde.aj inymi hrami – vonku- mozes vyuzit jej dobry cuch.
    to je zlate ako si pisala ze ty zavrcis :)))

    vcera ako sme boli vonku, na poli boli dieri, asi mysacie, potkanie, pan boh vie. no celu papulu do nich strkal, som si myslela pockaj ked ta nieco pohryzie:)
    yorkshiri v minulosti hladali potkany, som si myslela ze asi zato chodi s nosom na chodniku:)))

    teraz rano bol rocky divny…..
    ona s nimi bola o 6tej rano. isle som s nimi ca o pol 11tej. rocky mi zastal pred domom a ani za svet dalej. pozeral namna tak smutno.uz to dlho neurobil ze by nechcel ist von.normalne ho taham dalej, ale tentokrat som sa mu podvolila.
    prisli sme hore a siel naspet spat… hmmm….neviem co mu je.hadam sa rano nic nestalo, dufam len nemal naladu….

    #61335
    katarina2
    Člen
    To je pokrok, skúsim aj ja s našimi susedovými vlčiakmi, jeden z nich už Beníka uhryzol do papulky popod plot lebo on sa tam pchal aj napriek tomu sa tam pchá vždy keď má možnosť. Neviem prečo si na neho drobec trúfa, veď keby tam nebol plot, tak ho vlčiak jedným hryzom odrovná…
    #61170
    katarina2
    Člen
    heny ja predpokladám, že to bola bravčová šunka a ja tak viem, že psi nesmú nič bravčové a hlavne šunka je len mierne údená teda skoro surové mäsko. Bravčové mäso obsahuje nejaké mikróby či čo je je pre psíkov nebezpečné, že bola slaná je jasné, aj to škodí, ale viac menej fakt že je to bravčovina, keď už, tak radšej hydinovú. Aj náš tu a tam dostal niečo z bravčového vareného alebo pečeného nejaký kúsok – koštovku, keď stále kuká ako keby týždeň nejedol, ale ako som sa dočítala kdesi, že to je naj..škodlivé psíkom, už bravčové nedostane, ani vo forme šunky, či salámky. Ale zase čo si Ty poradila toho tuniaka vo vlastnej šťave, to mu chutilo, takže dík za typ, samozrejme každý deň to nedostane, lebo všetko dobré tak za 2 dni, potom by to zunoval. No a za to bývanie, ja Vám len držím palce aby Vám to vyšlo a čím skôr preč od nej spoločné bývanie ide aj tak na city, či by tam boli psíky či nie.
    #61171
    čo spravíš… to sú chlapi 🙂 nás ženy niečo tankuje a chlap nad tým mávne rukou, ved to akože nie je nič hrozné 🙂 zároveň je to ešte aj jeho sestra, tak to enmá ľahké

    ja som bola minulý štvrtok tiež u zubárky… ešte teraz ma pobolieva zub… no našťastie sa k nej mám vrátiť až koncom januára :/ to je hrozné, čo človek zaplatí za jeden zub…

    #61172
    heny
    Člen
    hej chapem ho ze ani on to nema lahke, chvalabohu sme to vyriesili… 🙂
    mne lezu moje zuby poriadne na nervy….:((

    a naj je ze v pondelok idem na otocku na svk,ne pas si dat urobit. slovensky sobasny mi prisiel, takze aj do wiedne musim, a este furt som opuchnuta.pri pere mam chrastu s toho kovoveho cuda cim mi peru natahoval aby mal miesta, no dufam do pondelka to zmizne.
    ked nie tak pas sa nekona. 🙁
    veru, ako pises katka, ide to na city.vcera sme volali na jeden byt:))) to je meega pokrok xi. ale uz je vela zaujemcov o nho lebo je za dobu cenu.
    snazim sa mu natlacit do hlavy, ze ked najdem dobry byt- ja pozeram denne inzeraty v novinach co mam v robote- ze treba zavolat lebo lacny byt zohnat neni lahke- to je skor o stasti .

    katka som rada ze mu tuniak chutil:) ja este stale neskusila varenu rybu…:(
    zajtra mu musim navarit, kupim tie ryby konecne 🙂

    #61173
    heny
    Člen
    musim sa pochvalit 🙂

    od dnes a minimalne 1 mesiac chcem mat rockyna na kratkom voditku -ziadne flexi.kedze v poslednej dobe mu hrabe:)

    no a dnes isiel krasne pri nohe, a predstavte si, vlastnym ociam som neverila.
    rocky ignoroval okoloiduceho – nas minajuceho psika !!!! :))) rocky, ktory sa nenormalne tesi kazdemu okoloiducemu psovi :))))juhuuuuuu…pre nas to je mega pokrok dievcata !!!!!!!

    teraz sa uz zatnem, a somnou bude len na kratkom voditku.hadam to bude mat efekt kedze ona ho bere na flexi. ale myslim ze hej kedze on vie ze ja som vodca a kumne sa inak sprava ako k petre.
    tak sa tesim xixi ..:))

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 481 až 495 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.