Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 541 až 547 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61207
    Tak my máme ušká čisté, sem tam prejdem tamponom alebo vatovou tyčinkou záhyby, a to je fakt len trochu zašpinené, takže verím, že s ušami nebudeme mať nikdy problém 🙂

    Tie análne žľazy je vraj fakt vhodné pravidelne dávať vyprázdniť, ale netreba to preháňať, náš veto za to neberie peniaze, iba ak sa nájdu psíky, ktoré fakt na to musia chodiť každý týždeň, inak je to ochotný spraviť aj zadarmo 🙂 My chodíme len vtedy, ked už sánkujeme a ked vidíme, že sa jedna z nich už trápi kvôli tomu 🙂 A inak, doma by som to asi ani sama neskúšala robiť, môžu sa im tie riťuľkové svaly “pokaziť” a to nechcem, aby sme s tým mali do konca života problémy…

    Heny, tak teda také vrčanie kvôli hračke ani podľa mňa nie je na mieste… tu s tým nemáme problém, s hračkami sa delia, ešte aj pri žrádle si tolerujú priestor… Minule som prišla zo školy a že kde sú baby, tie ležali v jednom pelechu a žuli si kostičku z volej koži 😀 také boli bohovské, a som bola riadne prekvapená, že nie sú problémy kvôli jedlu, nie že by sme pred tým nejaké mali, ale tak nejako som si myslela, že jedlo vyvoláva v psoch konkurenčné pocity, lovecké alebo niečo také a u nich nič 😀 Je pravda, že Gera je vždy prvá, čo niečo zje a potom kradne Engee (tá vždy na ňu skočí s vycerenými zubami akoby vravela Hej! ale nikdy nevrčí, ani sa nesnaží zobrať si kosť naspäť, iba smutne pozerá 😀 tak jej kosť vždy zachraňujeme a vraciame ju jej naspäť, Geru vyvadíme, no najlepšie je, že si aj kosť nechá vziať z papule, žiaden náznak agresivity, čo som taká prešťastná, toho sa človek pri psoch najviac obáva…)
    Doma v LC, čo mám ratlíčku Daisy, ak sa pamätáte…. tak s ňou je to už tak zle, darmo niečo vravím mojim rodičom, ale oni z nej spravili prvotriedneho maznáka, ktorý po nich môže skákať ako sa jej zachce, či ich to bolí alebo nie, nezvadia ju… absolútne! Iba ťuťuli muťuli, poď sa schovať do teplúčka pod deku a ked idú s ňou vonku tak okrem ocina s ňou majú všetci problém obliecť ju do budničky… minule ležala Daisy u starkej v izbe zakutraná pod dekou, a neviem čo starká s ňou chcela, ale že riadne do nej skočila, nepamätám sa, či ju aj pohrýzla, ale začína z nej byť strašná protiva! To zato, že nemá žiadnu disciplínu a všetko sa jej povoľuje, má sa tam ako princezná… proste nesprávajú sa k nej ako by sa mali napriek tomu, že ich na chyby upozorňujem, ale samozrejme že nepočúvajú, pre nich iba mudrujem a mám tak vychovávať svoje psy… Hrúza ľudia 🙂

    #61208
    heny
    Člen
    no daisy je panickou v dome…. ale co narobis , ked nikdo si neda povedat….:(

    co sa tyka jedla , u nas tiez nie su problemy , kebyze petra je doma a obaja dostanu nieco na zuvanie, jeden druhemu by si kradli….
    super, ze slecny spolu tak vychadzaju !!:)

    no katka tak potom ti ozaj ostava len veterinar co sa tyka analnych zliaz …:( skoda, usetrila by si si cestu vetovi. my chvalabohu s tymto problemy nemame. len s tymi usami, no ale verim ze po zajtrajsej navsteve u veta sa to bude len zlepsovat.mi ho je casto luto ako sa skrabe a tak akoby vzdychal pri tom:(

    no my mame kyvanie na jednicku zvladnute, zacala som ho ucit povel hanbi sa! s tym ze musi dat hlavu pod vankus-deku. maly vychcanec pochopil to, lebo 2x to krasne urobil a potom len vymyslal 🙂 ale zajtra budem dalej trenovat..:))
    ten rocky je na triky ako stvoreny, velmi rychlo chape. ked zvladneme toto, chcem ho naucit priniest si voditko, papuce, chcem aby sa aj naucil stiahnut deku zomna….
    no uvidime ako nam to pojde…

    mato nam urobil video, ale nepaci sa mi, vcera mi tahali stolicku na lavej strane a na videu mi snima akurat tu opuchnutu stranu :((
    skoda ze sem ho neviem dat:(((

    #61209
    My sme sa akosi prestali učiť nové veci, akurá sa zlepšujeme keď je času viacej ( teraz mám skúškové, tak ako prídem zo školy – častokrát je už tma, zjem niečo a idem sa učiť) už nech to mám za sebou, verím, že január bude konečne kľudnejší a budem mať na ne oveľa viacej času a aj pre seba 🙂

    Veru, škoda, že sa to tu nehýbe :/ adminko/-ka už dávno sľuboval/-a… mohli by sa dať aj sem dávať, bolo by to super :))))

    #61225
    heny
    Člen
    Veronika tak to ta asi nevyslo lacno, tie vsetky vystrenia…. hlavne aby ti nasi hafani ostali zdravucky, to by bolo super nie len pre nas ale aj nase penazenky:))

    hej katka bolo to upozornujuce cvakanie….dnes som sa bavila s jednym znamym, skusenym psickarom, povedala som mu to co som pisala vam, a vravel mi to co si myslim ja, ze rocky je samostatna jednotka laicky povedane 🙂
    A ze ked sa takto sprava vonku ze sa nechce hrat s inymi psikmy by to nebol dobry napad kupit mu v buducnosti kamosa, co som si aj ja myslela okrem nakladov na veta atd….s adoptovancom sa tiez nehraju, dokonca ked on neni doma ani za nim nesmuti….akoby to bolo rockymu fuk ci tu je alebo nie…..

    viete co mi povedal?? Som zvedava na vas nazor kedze ja som to pocula prvy krat :::
    Sme sa bavili o tom ze vela ludi ma 2psov aby ten jeden nebol sam, ze aj my sme si jedneho adoptovali atd…. on povedal ze to je hovadina, lebo vraj pes si vystaci sam. A nepotrebuje spolocnost druheho psa… ze vraj macky hej, ale psy nie….
    Co si o tom myslite?
    poculi ste uz nieco take?

    #61226
    katarina2
    Člen
    Je to možné heny, lebo ja som tiež nikdy nepočula že preto majú dvoch aby sa spolu hrali ale skôr preto aby lepšie žrali, lebo aj tento môj je vyberavý ale akonáhle beriem misku že ju dám vyžrať susedovým psom ak on nechce, tak si už misku ratuje, už chce žrať a vidím u susedov na jednu aj na druhú stranu majú po dvoch psov, že veru žerú opreteky aj si kradnú a môj pohoda, obchádza žrádlo a nie vždy chce zjesť.
    #61227
    heny
    Člen
    Koli zradlu by som teda druheho psa nekupovala :)))

    Katka ma celodenny pristup k miske? Davaj mu v urcitu hodinu najest, a ked nechce ma smolu. Daj mu to prec na dalsi krat by to mal zozrat lebo bude mat hlad….

    #61228
    katarina2
    Člen
    Nemá celodenný prístup k miske – práveže mu ju vykladám v pravidelný čas lenže mu ju nechávam aj 2 hodiny kým nezje až potom odložím do chladničky keď vidím, že totálne dlabe na ňu:( Stalo sa že potom hľadal jedlo, keď už tam nebolo, po hodinke či dvoch som sa nad ním zľutovala lebo neprestal piskľúňovať tak som mu znova vyložila raz si z toho odjedol a zase to nechal s očami na mňa – toto nechcem! No iné aj tak nedostal…Veľakrát jedol len každý druhý deň čo som odložila misku ktorú nechcel a na druhý deň som mu vyložila, vtedy už bol hladný tak zjedol. Ušetrím takto na jedle, ale ja nie som s tým spokojná, tešilo by ma, keby radšej každý deň pravidelne zjedol svoju porciu.
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 541 až 547 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.