Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60869
    heny
    Člen
    wendy my ja som tiez myslela na to ze ho este raz odcervnit, ale je to potrebne ked ma stolicu ok ? nema v nej nic ?ozaj veto vravel ze prasacie usi pre takych ,,citlivych,, psov ako je ronny su uplne nevhodne !!!! papa od stvrtka tie rybacie granulky ode select goldu ,hnacku este nemal 🙂 neni este uplne ok, ale je tam dovolim si tvrdit 80% zlepsenie 🙂
    smallblot nebolo by dobre privolavacku trenovat ?
    #60928
    heny
    Člen
    ahoj wendy, myslis usny svrab u Ronnyho ze ? no odkedy mu davam 2x denne kvapky do usi ooovela lepsie, neskrabe si ich :))
    rockymu davam tiez ale len raz za den, ten sa tiez neskrabe- ten si skrabal uska len trochu, ale radsej som aj jemu kvapkala- preventivne. surolan sa volaju tie kvapky co mame my.
    prejavuje sa to pomalym, dlhym, castym skrabanim usiek. usi zvyknu aj divne zapachat, ale ci je to pravidlom neviem..:)
    som rada ze to ustupilo.
    #60870
    wendy1
    Člen
    Heny davam tu moj predosly prispevok:
    Heny super ze to vyzera dobre so stolicou, hoci lepsie by bolo asi aby sa len odcervil a bolo by po probleme. Zrejme bude dobra volba ta barf pre neho, len skus vylucit hydinu, ta je vraj dost casto alergen. Nemusi byt ale.

    Ja som to myslela tak, ze lepsie by bolo aby mal nejakeho lahkeho parazita ako alergiu a ze by to bola jednoduchsia diagnoza ako alergia, lebo by sa len odcervil a problem by bol vyrieseny.

    Nie , nedocervuj zbytocne ak ma stolicu ok. Heny akurat rybacimi granulami, myslim ale z cervenych ryb nie je dobre krmit dlhodobo.

    #60929
    wendy1
    Člen
    Heny dakujem za odpoved, vcera sme boli u veta, tlacil jej analne vacky, hovoril ze v pohode, pozeral jej usi, nakolko nie som s nimi spokojna, povedal ze nechce do nej zbytocne pchat lieky alebo ATB, za co som sice aj ja, ale tak mi dal vodu chlorexyderm, vraj toto mam skusit, tak hadam bude ok.
    Bradavku nastastie mame v poriadku, len si ju zaskrabla a ked som jej dala calciovu mast sa pekne dala spat dokopy, ale jasne ze jej ju prezrel. Ukazoval mi obrazok ucha, vysvetloval, takisto mi ukazal rozne obrazky usnych chorob, povedal ze u nej nevidi problem.
    Tak hadam nebudeme mat alergiu, povedal ze najlepsie bude ak skusim ine granule, lebo som citala ze ak sa prave ucho zapaluje, hoci ho ma pekne svetle len vo vnutri ma viac mazu, tak ze to moze byt aj stravou, povedal ze moze byt. Takze asi mi nic ine nezostane len opat maturovat nad jedlom. Vraj niektore psiky mozu byt alergicke aj na jahna, ale tak to by sa skrabala dost casto ci? Samozrejme mal zo mna velku hlavu, ale venoval sa mi dlho a na vsetko mi pekne zodpovedal. Hihi.:D
    SOm rada aj ja ze ste ok. 😀
    #60871
    heny
    Člen
    prepac wendy, zle som pochopila 🙂 tak to mas pravdu , bolo by to lepsie ako alergia.
    co sa tyka ronnyho ostaneme pri granulach.
    OTAZKA :
    len hydinove sposobuju vacsinou alergie ????
    tie select gold su ,,sensitive,, nemoze byt aj to ze ma len citlivejsi zaludok a nema alergiu ? moze aj to byt ?
    od stvrtka nehnackoval 🙂 a ako si to myslela dlhodobo ? par mesiacov nie?
    #60930
    wendy, mi sme mali raz tiež zapálené uško, strašne sa vtedy škrabala aj skučala, som bola z nej hotová, potom sme dávali kvapky a ustúpilo to, vtedy nám tiež vet povedal, že to môže byť zo stravy, no odvtedy našťastie sa to nevrátilo…
    inak teraz si ma kus vystrašila s tým jahňacím mäsom a alergiou.. granule na ktoré chcem prejsť, ktoré mi prídu pre Engee vhodnejšie sú práve z jahňacieho mäsa… do akej doby by sa prejavila tá alergia alebo zápal?
    #60872
    wendy1
    Člen
    ano, par mesiacov, moze aj to byt kludne ze ma citlive travenie. Co som pocula tak vacsinou hydinove, v tych hydinovych by nemalo byt nic z hydiny, dokonca ani vajcia. Ja som napr. teraz kupila acanu z jahnata s jablkami, lebo sa mi zvykla skrabat, nie casto a nie dlho, ale tak som chcela skusit vylucit hydinu, je to lepsie, hoci stale sa sem tam poskriabe. Ale tak citala som, ze uz vela psikov je alergickych na ovzdusie, pel, travu… A ked ju sem tam pozorujem ako si kychne na luke, tak to hadam moze byt aj z toho. Inac ziadne ine problemy nema. Akurat mi bude luto za tou acanou, kedze som pocula ze sa uz tato receptura nebude vyrabat, ale ze urobili novu a o 20-30% minimalne pojde hore.:( Pritom tato jahnacia sa mi tak velmi pacila, srst ma neskutocne lesklu, stolica ovela lepsia ako pri hydinovej acane a takisto aj stavba tela. Heny a tie rybacie su z lososa prip. inych cerven. ryb? Alebo z tresky, platona a pod.
    Ja pisem niekedy ako tatar, pisem tak ako keby som to pisala pre seba a ten druhy si to ma vediet domysliet.:D
    Napr. u nas na sidlisku mame fenu staforda co moze jest len morcacie maso, tvaroh a este nieco. Teda aspon co mi pani hovorila. Ta fenka bola na umretie a teraz uz je ok, berie lieky, opat pekne pribrala, ale neviem cim ju krmia momentalne. Ale tak vacsinou to byva alergia na hydinu, soju, psenicu, kukuricu.
    #60931
    wendy1
    Člen
    Veronika moze byt ale nemusi, nestresuj.:D
    Je to minimalne, ale su psy co mozu byt alergicke aj na to, su psiky co su alergicke napr. aj na ryzu co com nechapala ked som to raz citala a vcera mi to on potvrdil.
    To ti neviem povedat do kedy, zalezi aka silna alergia je. Ale to by si videla.
    Ja netvrdim ze Wendy je alergicka, ale tak musim skusit zmenit jedlo. Len ake???:(
    #60873
    Smallblot
    Člen
    Wendy, o tej Acane som sa rozprávala aj ja s dovozcom, čo to dováža do Nitry. Aj mne vravel, že zmenili receptúru, že bude už len dopredaj tých starých. V balení ich bude menej a budú o niečo drahšie, ale vraj majú byť ešte kvalitnejšie… aj keď by ale neboli, myslím, že nebude hovoriť, že viete čo, zhoršila sa kvalita a budú drahšie. 🙂
    Tú Acanu jahňa + jablko máme aj my, ale už nové zloženie. Tak som zvedavá. Ešte sme ju neskúšali, teraz sme otvorili tú Pacifiku (ryby), dnes dostane prvýkrát, tak som zvedavá. Na tie mi hovoril ten dovozca, že z nich cítiť totálne ryby… bohužiaľ to isté povedať nemôžem, oveľa viac zaváňala ryba z granúl z Fish4dogs a to sme mali len vzorku.
    Z Acany máme ešte hovädzie kúpené.
    Wendy plánujete zmenu z Acany? Možno tá nová receptúra nebude zlá a pre tentokrát sa to naozaj vylepší 🙂 Hoci pri Traineroch s novou receptúrou dobré skúsenosti nemáme…
    #60932
    bojím sa, lebo Engee je na to, že je kríženec, dosť citlivá na to čo zožere :/ ale tak čo sa týka tej ryži, na tú nie je 😀 jupííííí
    #60874
    wendy1
    Člen
    Smallblot cenovo to ako vychadza, teda aspon to kilo co kupujete? Ja musim pozerat aj na cenu, moja zje predsa len toho viac, take 13,5 kg na mesiac a pol. Cize ak to zdhvihnu o 1/3 tak to bude dost drahe pre nas. Keby som mala maleho psa, tak to neriesim a kupujem mu hocico. Ale kazdy mesiac a pol davat 50 a viac eur na granule je aj pre mna drahy spas.:( A ked pojde este aj to hore, tak dakujem pekne. Vraj miesto 60% zivocisnych produktov ma byt 90%. Ake mas zlozenie toho jahnata a kolo Ta to vyslo? Nevies kde si viem pozriet nove zlozenie? Dakujem.:D Nerada by som menila, ale uvidim cenovo. My sme mali aj tu pacificu a dalo sa, Wendy chutili, ale jej vsetko chuti a potom sme mali tu acanu large breed hydinovu.
    #60933
    geppy
    Člen
    Takze dnes sme boli prvy krat plavat!!!!….ale Geppy bola vyborna,najprv som ju zoznamila z vodickou a pomalicky namocila…..potom sme len tak stali…teda ja som stala a mala som ju v naruci,trosku sa triasla…asi od strachu….ale v pohodicke,pustila som ju a ona plavala az k brehu…..takto som to zopakovala viac krat….a neskor sa uz aj ona pokusala dostat do vody,ale zakazdym sa vratila na breh…boli dost velke vlny…ale vydela som na nej tu snahu a pokus ist sama…asi aj preto ze videla ine psiky ist same do vody 🙂
    #60875
    heny
    Člen
    wendy tieto obsahuju 22percent lososa….obsahuje to aj kuraci tuk.
    ako som spominala ronny nehnackuje od stvrka- stolica je sice mäkka ale nie vodova.

    dnes sme trenovali aport. naplnili sme miesok granulkami.najprv nic. rocky to onuchaval, skusal otvorit ale ani za svet doniest. uz som bola nestastna, hovorila som petre, co sa tyka aportu je rocky najblbsi pes na svete . .. potom bol oddych, petra skusala s ronnym , ten tiez nic. potom zase sme skusili s rockym a podarilo sa 🙂 pochopil ked donesie dostane odmenu :)))) potom sme boli u skorosvokry, dosli sme domov a SAM ode seba doniesol lopticku , a normalne sme aportovali !! :))) juhuuuuu…:)))… ronny to nepochopil ….
    inak posledne 2 tyzdne sledujem u nas hundeprofi, tam tiez chlapik trenuje psov. zaujimave to bolo, akurat tam bol psik ktory vonku absolutne nereaguje na svoje meno, na privolanie , alebo york ktory sa rozbehol za kazdym bezcom 🙂 a tiez tam aport chlapik ucil naplnenym nejakeho batozku snackmy ….

    a pozerala som na nete, je tu nejaky psi trener,ktory pride domov… ze prva navsteva zadara— sledovanie psa, rozhovor atd , a potom 40e stoji hodina. daju sa aj nejake ,,balicky,, objednat, 5 alebo 10hodinove… no pekne drahe to je ..

    #60934
    Nela2011
    Člen
    tak ja zrovna o pokrokoch hovoriť nebudem, ale neviem, kde to napísať, tak píšem sem .. včera sme išli k babke a predtým som bola ešte vyvenčiť Billieho. Dohodla som sa s našimi, že ako budem s ním vonku oni medzitým odídu, lebo vždy vrieska na celý barák keď ideme spolu. Keď som išla s ním už domov, hore som šla výťahom a počula som našich že idú práve dole peši, prišla som s ním domov, dala mu dole obojok, vzala si veci a chcela som odísť preč, lenže ako som otvorila dvere Billie vyletel a zdrhol mi z 3. poschodia až dole na prízemie! Mohla som ja kričať Billie stoj. zostaň, na a podobné veci čo na neho platia, nič!! Myslela som, že ma porazí, lebo po schodoch vo vchode nechcel chodiť sám vždy sme ho nosili na rukách a konečne som ho to naučila a on sa takto zachová. Jediné šťastie bolo, že vchodové dvere boli zatvorené, lebo inak neviem akoby to dopadlo. Ja tomu psovi už vôbec neverím, nechápem ani prečo to spravil, či cítil našich alebo čo, som ho dole schmatla, zaniesla ho hore, buchla s dverami a odišla som a začal zas vrešťať na celý barák. Už na to nemám nervy, lebo všetko čo doma poviem nech nerobia, mu dovolia, mama toho psa maximálne rozmaznáva a potom je takýto…ale šak kto by mňa počúval .. a ešte keď som im to povedala, mi povedali, že aspoň mám zážitok a sa smiali ..
    #60876
    Smallblot
    Člen
    My sme kupovali zo stranky zoofast.sk tie 2,5kg balenia. To jahňa + jablko mali už to nové, takže to je 2,27kg balenie. Pozerám to zloženie, ale nejak som nenašla rozdiel od toho starého… kde presne to mám hľadať? Jediné %, ktoré tam vidím na obale, sú tie vpredu (45%, 35% a 20%), ale tak to bolo aj pri starých. A čo sa týka ceny, tie jahňa + jablko som na tom zoofast videla po 52,20€ za 13kg. My za tých 50€ väčšinou kúpime granule, ktoré nám aj pri papaní varenej stravy vydržia tak cca skoro polroka, takže viem pochopiť, že pri veľkom psovi, ktorý také množstvo zje za mesiac a pol je to finančne “trošku” o inom…
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.