Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 91 až 105 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60935
    geppy super! kebyže aj my máme možnosť skúsiť niečo také 🙂 inak mala si pravdu, v piatok sme dali prvú skúškovú jazdu autobusom s náhubkom!!! a bolo to fajn! :)))

    nela, to je dosť blbá situácia :/ my Engee našťastie vychovávame len dvaja a snažíme sa vždy nájsť kompromis, aby jeden nerobil tak a druhý tak… Billie je síce už starší ale stále je len šteňa, myslím že do roku a pol to budeme mať ešte perné a takéto situácie nebudú ojedinelé… ja som bola dneska tiež strašne nahnevaná (vychádzky sú u nás strašné, všetko žerie a neviem jej to vybrať z papule alebo ju inak prinúť, nech vypľuje)… proste ono to potrvá kým to bude fajn 🙂 je v puberte, bude si tvrdo vydobíjať svoje

    #60877
    Smallblot
    Člen
    Btw. keď sme v tej téme Naše – vaše pokroky 🙂 tak s Ronym sme dnes boli cvičiť privolávačku na tom poli, pokiaľ vedel, že mám maškrty, tak prišiel takmer automaticky vždy, sem tam mu to síce trvalo alebo si po ceste ku mne spravil zastávku pri nejakej burine, ktorú musel očuchať a označiť, ale inak prišiel. Pri terajšej večernej prechádzke bol takmer celú prechádzku na voľno, keď som ho zavolala, prišiel, keď som povedala pomaly, tak sa za mnou otočil a čakal alebo naozaj spomalil a až keď som bola pri ňom a dala povel, že ideme, tak šiel, keď som povedala zostaň, tak zastal a čakal… Tak tomu už ozaj nerozumiem. To u neho majú takú hodnotu tie maškrty? Myslíte, že časom to proste bude tak, že bude poslúchať vonku/vnútri s maškrtou/bez maškrty? On má totiž také neskutočné výkyvy, že sa mi len panenky prekrúcajú. Niekedy úplne dokonale poslušný pes, inokedy akoby sa ani Rony nevolal a ja som volala cudzieho psa. 🙁 Nemôžem sa na neho v tomto spoľahnúť, či poslúchne alebo nie… s tými maškrtami mám akú takú výhodu a istotu, ale verím tomu, že keď by ho čosi vyrušilo, tak mi ani tie nepomôžu.
    #60936
    Nela2011
    Člen
    snažím sa to nejak pretrpieť, hlavne správanie sa mojich rodičov v tomto :-/ ale budúci týždeň tu s ním budem viacmenej sama skoro celý deň, takže nastane tvrdý režim …žiadne rozmaznávanie
    #60878
    wendy1
    Člen
    Smallblot to vraj este nie je nova receptura za tu cenu, keby bola tak by som bola ticho, ale tato cena co uvadzas ma ist o 20-30% hore, ked nie az tak ze vrece bude stat 70 eur, aspon co mi pani spominala.
    Smallblot moja ma 3 roky, vsak su rovnako stari a nosim doteraz maskrtu a ak nemam tak sa tvarim ze mam a ju len pohladkam, ak ju chcem odvolat od kriakov.
    #60937
    myslím, že to pomôže len na chvíľku, najlepšie by bolo, kebyže určité pravidlá dodržiavate všetci spoločne
    #60938
    Nela2011
    Člen
    ja viem, ale to sa v tejto domácnosti, bohužiaľ, nedá
    #60939
    Smallblot
    Člen
    Poslušne hlásim, že Rony vie spraviť mŕtveho havka na povel Bum! Ešte to kombinujeme aj s povelom rukou (napodobenie pištole), ale celkom mu to ide, až na to gúľanie očami počas toho ako leží hore chlopom 😀
    #60940
    smallblot, blahoželáme 🙂 neboj, len trénujte a bude to lepšie, aj Engee vie konečne prosiť aj niekoľko sekúnd, nielen vyskočiť a zase naspäť k zemi, takže aj ja vidím, že na všetko treba pravidelné cvičenie a opakovanie cviku 🙂
    #60941
    heny
    Člen
    gratulujem !!!!!!!!!!!!!
    my sme tento povel uz davno netrenovali 🙁 akurat vcera sme skusili pretocenie sa, no Rockymu sa nejak nechcelo, to teda trvalo… z tohto tepla mu asi preskocilo, posledne 3 dni je neposlusny. od zajtra trenujeme !! …asi ho chyta 2 ha puberta.
    #60942
    Môže to byť aj z tepla, že sa mu nič nechce, no zároveň má veľa energie, ktorú nejako potrebuje vybiť ?? Engee ma niekedy dobré dni a niekedy ju mám chuť zahlušiť… no ale najposlušnejšia je, ked nie sú na blízku druhé psy, ktoré by ju rozptyľovali :/ pri nich sa správa otrasne, tvrdohlavo :/ a hoci jej nikdy pri takomto vyvádzaní nič nedovolím, aj tak to opakuje a skúša :/
    #60923
    heny
    Člen
    dakujeme smallblot :))
    #60924
    my sme tento víkend po dlhej dobe boli všetci v LC aj s Engee… najprv to bola katastrofa, lebo nie je zvyknutá na iné prostredie ako je náš byt, aj na chate ked sme boli, tak všade behala kvôli novým pachom, všetko bolo pre ňu zaujímavé a neobsedela na chvíľu, v noci sme sa nevyspali, lebo kňučala a behala po izbe… našťastie už vie cikať a kakať vonka, tak som aspoň kvôli tomu netrpla, že kde spraví mláčku alebo kaku 🙂 no ale až dneska sa začala skľudňovať.. aj ju chápem, lebo tu nemá žiadne miesto, kde by sa mohla uložiť a oddychovať ako doma… Astora sme museli vždy od nej oddeľovať, lebo on by ju určite pohrýzol (boli oddelený len takým kovovým plotíkom, Engee doňho dobiedzala a Astor do nej vrčal, tak sa ho aj bála, ale aj ho provokovala… zatiaľ to nevyzerá na kamarátstvo) no čo sa týka Daisy, tak vnímam pokroky, samozrejme, že Engee skúšala na ňu svoje výpady, že poď sa hrať, no Daisy ju totál ignorovala, opäť pred ňou utekala, hoci si ju už potom Engee nevšímala… boli sme aj na prechádzke a tam to bolo úplne že super, dá sa povedať, že hoci do nej Engee sem tam šprtala, nech sa ide naháňať, čo Daisy vždy akosi vystrašilo, no vždy strach z nej prekonala a šla dalej, dokonca sem tam chcela ísť aj prvá, no väčšinou sa držala v úzadí 🙂 ale vidím nádej, že časom sa to zlepší, len potrebujú byť dlhšie spolu 🙂 takže toto je náš momentálny pokrok
    #60925
    heny
    Člen
    gratulujeme !!! :))
    #60926
    heny
    Člen
    nam sa nejak nedari si na dialku sadnut 🙁 skusim ist na to inak. dam ho sediet, potom sa s nim pohram, posuniem sa o meter dalej a dam ho zase sadnut… no uvidime ci to pomoze ..:)
    dnes – tak ako kazdy den sme sli okolo kraviciek, a rockyno nestekal 🙂 to som mu uz predtym ako sme ich uvideli vravela– bud dobry rockyno! :)a dala som mu povel ist pri nohe. asi to zabralo- uvidime zajtra:)
    #60927
    wendy1
    Člen
    Heny ako to vyzera s tym svrabom?
    AKo sa u neho vlastne ten svrab prejavuje?
    Dnes idem na veterinu aj ja, Wendy si musela zaskrabnut bradavku, nechapem ze sa zvykne skrabat, ma obojok, kozu ma cistu a aj tak sa skrabe. Ach jo.:(
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 91 až 105 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.