Nechcú mi dovoliť psíka :/

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chcem psíka Nechcú mi dovoliť psíka :/

  • This topic has 8 hlasov and 71 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64546
    heny
    Člen
    Pochop dievca moje mile, ze ziadny mini psickovia s pp neexistuju!!!!

    Predstav si to takto,mnohym ludom sa paci,, mini,, psik…..draho sa predavaju tym padom chovatelia,, mnozitelia,, si tym dobre zarobia.preto urobia vsetko preto aby suky mali tzv,, mini,, steniatka….
    Suky krmia nedostatocne aby nerastli, krmia ich malo,len aby mali,, mini,, steniatka
    pred par rokov som si s byvalym kupila suku nevhodnu na chov.nevhodnu preto lebo mala xkrat male a bola pre,, chovatelov,, nezaujimava….sami mi povedali ze dostaval malo zrat!!!!

    chodit so psom 3x denne von? 3x denne a z toho aspon raz min na hodinu sa da….
    A nie ucit na plienky a podobne hovadiny…
    A steniatko je jasne ze vsetko zo zaciatku ocika….!!!

    Pisala si ze mas toho vela nastudovane, no nezda sa mi…..
    mozno by si mala par rokov este pockat….

    #64533
    sabca033
    Člen
    Mne s apáči aj maltezáčik, ale ten je stredne veľký to by moja mama nechcela:/ (nehovorím že ostatných chce :DD ) ale tak keď už tak niečo malé 🙂 … a moja mama tvrdí že je to týranie v byte -_- (ako môže byť čivava albo YT v byte týranie neviem pochopiť -_-)
    #64563
    heny
    Člen
    U fenky neviem ako to je,ci aj ona naznacuje dominanciu…..ja mam druheho psa.

    Ak ide o dominanciu treba viacej veci zmenit,v prvom rade samozrejme psika odstrcit a chovat sa k nemu inak..
    …napr psik si nesmie sam od seba sadat do lona, nehladkat ked on chce,nehrat sa s nim ked on chce, na cas gauc zakazat atd,pri prechadzke nesmie on byt v predu ale pri nohe…ty sa prechadzas zo psom, nie on s tebou…atd,..je toho dost,…ty si pan a psik musi robit co ty chces nie co on chce,..ty musis byt jeho vodca……musis si jeho doveru ziskat….

    #64547
    zita
    Člen
    Moja, podla mna trikrat za den vencit psa je malo. Nasi vsetci psi ked dorastli vydrzali necurat celu noc a cez den vydrzali kym sme boli z domu ale ked sme doma chodilo sa a aj s Maxom sa chodi von aj kazdu hodinu ked to pocasie dovoli bez ohladu na to co sa robi.
    Co sa mini psov tyka nemam skusenosti, ale mne sa zda, ze lepsie je zobrat opusteneho psa z utulku ako podporovat mnozitelov modnych plemien.
    Akokolvek po psikovi tuzis musis po precitani tejto diskusie uznat, ze rodicia maju svoj kus pravdy.

    Inac celkom k teme a aj trosku od temy:
    Koleginina dcera tiez chcela psa. Tak povedali, ze ano ked obstoji v t reningu “na sucho”. Rano ju budili o pol hodiny skor a pekne pred ranajkami 3x obchadzala blok. Poobede ked prisli z roboty mirka bez milosti obchadzala blok 5x. Vecer po siedmej zas 3x. Bez ohladu na pocasie ci bol vikend ci nie. Aby si to este lepsie vyskusala dohodli jej, ze bude vencit havosa ich starsej pani susedy. Bez milosti podpisala zmluvu s rodicmi o zodpovednom venceceni susedinho psa 3x denne.
    Vydrzala tento trening necely mesiac. Psa chce, ale az neskor a chodi pred a po skole vencit susedineho psa.

    Navrhni aj Ty rodicom takyto trening. Podpis s nimi dohodu, ze ak to vydrzis 3 mesiace kazdy den, zacnu o psovi uvazovat.

    #64534
    wendy1
    Člen
    Ja by som civavu nebrala, uz skor YT. Ale to je moj nazor. Civavy su velmi nachylne na ochorenia, zlomeniny,…
    Civavu za 200 eur bezne predavaju bez PP, a ak je s PP, tak ocividne musi tam byt nejaka vada, ci uz zatajena, alebo viditelna.
    #64564
    heny
    Člen
    Tu na fore v sekcii clanky je vela zaujimavych clankov….precitaj si ak chces….

    Pes je zaujimave stvorenie, ked poznas jeho rec tela a dokazes s nim spravne komunikovat, je to uzasne,…

    #64548
    heny
    Člen
    Zita super napad s tym Treningom!!!!!

    A kolko psikov skonci napr po vianociach v utulkoch?? Deti pilia usi rodicom ze chcu psa, slubuju hory doly, a ked su v tom,, kolotoci,, psik skonci v utulku lebo detom presla chut sa starat o psika….
    bohuzial je to v mnoho pripadoch tak….

    #64535
    sabca033
    Člen
    Nemáš facebook ? 🙂 (wendy1)
    #64565
    wendy1
    Člen
    To ma aj vytocilo aj rozosmialo. Asi si mlada slecna neprecitala clanok co som uviedla, asi aj veterinari pisu blbost, hoci aj oni nie su bohovia a nemozu vediet vsetko, co sa mi opat potvrdilo nedavno ale v inej suvislosti. Nepises mlada slecna ci je tvoj psik s PP ( mlade dievcatko od nas mi tiez povedalo, ze kde kupovala svojho YT tak mali rozne velkosti, samozrejme od mnozitela ), ak mi ukazes mini YT s PP a na vystave uspesneho psika rasy mini YT tak vtedy mozno pouvazujem ze existuje mini YT. Inac suhlasim s ostatnymi co napisali k tomuto prispevku. Mne tento prispevok inac prisiel ako keby ho pisala kamaratka Sabci a chcela sa jej zastat.
    Teraz som len narychlo prebehla inzeraty mini YT s PP, a vies co mi mlada slecna ukazalo? ANo ukazalo mi steniatka mini YT ale bez PP, po rodicoch s PP, ale tito rodicia zrejme pre svoju vadu ( ci exterierovu alebo zdravotnu )nemohli byt uchovneni a preto sa mnozitelia vyhovaraju, napr. ze sa im to nechcelo vybehat po vystavach a blablablaaa…. Nikde som nenasla inzerat na mini YT s PP, ked uz tak bolo napisane ze predam steniatka YT ( nie mini YT ako si uviedla ) s PP, mama mensieho vzrastu.
    #64589
    zita
    Člen
    Alergia na srst nie je alergia na chlpy. Skor sa jedna o problem prachu a roztocov, ktore sa v srsti vyskytuju. V prachu su obsiahnute vykaly roztocov a tie byvaju najvacsim problemom pri prachovych alergiach, rovnako ako pri alergii na srrt a perie. V kazdom z tychto prostredi ziju specificke druhy roztocov. Takze sa ti moze astme so psom zhorsit ale na druhej strane aj zlepsit, lebo budes nutena s nim chodit von v kazdom pocasi, cin sa organizmus otuzi a posilni sa Ti imunita.
    Ked je to takto, tak naozej vyskusaj pozicat si psa najprv na skusku (nie na par hodin ale na par tyzdnov) a uvidis. Mame znamych co sa museli vzdat kokrika kvoli tomu, ze sa ich dcere zhorsila astma a bol to obrovsky problem pre celu rodinu. Nielen moralny, lebo citili k nemu zodpovednost a nechceli ho supnut do utulku ale aj citovy. Bolo to ako keby sa lucili s clenom rodiny.
    #64549
    katarina2
    Člen
    Dobrý nápad, to by som Ti aj ja požičiavala môjho na venčenie, pretože on by chcel každú chvilku ísť len ja už toľko nevládzem mám svoje roky, mne by to pomohlo a Tebe prospelo, len škoda že nebývaš tu blízko…
    #64536
    wendy1
    Člen
    nie, nemam
    #64566
    katarina2
    Člen
    Ja som mala tiež ten dojem že Madlen a sabca sú kamošky, ktoré sa tu navzájom posilňujú vo svojej pravde, obe toho majú prečítané až- až, ale iste si neprečítali linky ktoré im Wendy poslala a napriek tomu budú tvrdiť čo všetko majú prečítané… No comment… Ako vidím odborník – veterinár im sa ani neunúval odpísať – načo by niekto hádzal hrach na stenu?!, oni by sa asi hádali aj s odborníkom. A na okraj ešte k Madlen v každej jej vete odoznelo, blbosť a blé, pritom tu píšu svoje pznatky ľudia ktorý majú viac skúseností zo psíkmi ako ona má rokov a nie to ešte koľko rokov má psíka! Takýto samoľúbi pubertiačik, ktorý si myslí že už zožral všetku múdrosť sveta nestojí ani za odpoveď !!!
    #64590
    sabca033
    Člen
    Ahá:) no tak nakoniec sa mi podarilo ich odmäkčiť listom ktorý som im napísala 😀 .. spomenula som tam, či si nemôžem požičať psíka na 2 dni (čiže jednu noc) a schválili mi to …. len neviem či by mi schválili ho na týždeň:/ no a povedala mi že má alergiu na chpy a srsť . Ale že nie na vlasy! akeďže viem že YT vlasy má, tak by to nemalo vadiť či? ona má alergiu len na srsť a chpy.na n ič iné … A myslíte že by sa jej to zlepšilo keby sme ho mali? keby sním išla von ? a čo v zime, nezhorší sa to?
    #64550
    wendy1
    Člen
    Ozaj fajn napad.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.