Nemecký ovčiak

  • This topic has 3 hlasy and 11 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48740
    janka35
    Člen
    ahojte 🙂 je tu niekto kto ma nemekeho ovčiaka ? moja fenka Wendy ma 4 mesiace, vie sadni , lahni, ku mne, aportuje, chodi na voditku, ucim ju plaz sa a daj labku
    #62763
    to viem, že najmä labíci sú dosť citlivý na klby a všetko, dosť sú po zdravotnej stránke nároční podľa mňa, ked už sa chce oňho človek starať, musí rátať s tým, že sa môže u nich nejaká choroba prejaviť, napr. ani jorkov by som nechcela mať, tiež mi prídu dosť nároční na starostlivosť, i ked zase ani pri krížencoch sa nikdy nevie, aké vrodené chyby majú… konečne sa mi podarilo Engee kúpiť na tú srsť Canvit H, píšu tam že na 4kg živej hmotnosti prislúcha jedna tableta denne, problém je, že nemám kde engee odvážiť :/
    #62765
    janka35
    Člen
    my sice byvame v dome, ale ked sa vchadza dnu su tam schody a po nich beha dost casto. a nosiť na rukach ? ked ju teraz mam na rukach nasi uz po mne vrieskaju ci chcem dostat pruh, dobre s tym plazenim to nebudem prehanat
    #62770
    janka35
    Člen
    dakujem ze pisete k teme ……
    #62760
    wendy1
    Člen
    Ak mozem poradit tak ucenie plazit sa si nechaj na neskor a velmi ju do roka nezatazuj. To plazenie nie je dobre kvoli klbom. S aportami by som to tiez velmi neprehanala. Takisto chodza po schodoch, prekazky, do roka urcite obmedzit.
    #62761
    wendy, mi chodíme čisto po schodoch 🙂 sme na prvom poschodí, určite nebudem kvôli tomu chodiť výťahom… v niektorých veciach si myslím sa to už dosť preháňa, hoci to plazenie beriem, radšej učiť niečo namáhavé pre telo šteňa až v dospelosti aby sa vyvinulo v poriadku
    #62762
    wendy1
    Člen
    par schodov neuskodi, ale aby to nebolo lietanie a pod., nakolko napr. labradori, NO a pod. maju velky predpoklad na dysplaziu. Ja som napr. moju nosila do tych 16 kg dole schodmi, hore schodmi je menej skodlive ako dolu, potom uz chodila sama. Tiez byvame na 1.
    #62764
    wendy1
    Člen
    U veta nemas vahu alebo doma? Vsak nech sa najprv odvazi priatel a potom nech vezme Engie na ruky.:D
    #62766
    wendy1
    Člen
    par schodov jej neuskodi, my sme mali na chate dost schodov a klby dopadli fajn, ale prevencia je vzdy lepsia ako nasledky 😀
    #62767
    wendy, veta máme až v meste a kvôli váženiu sa mi za ním nechce ísť 🙂 ved to, že ani osobnú váhu nemáme doma, až v LC, nekupovali sme si sem, nerátala som, že budem potrebovať, na pečnie mám akurát, ale tá je do jedného kila 😀
    skúsim sa kolegýň spýtať, či nemajú a či by mi nepožičali 🙂 nechcem jej odoka strieľať váhu 🙂
    #62768
    wendy1
    Člen
    radsej pockaj, odvaz ju, lebo ako som ti pisala tym vit. H ju mozes rychlo predavkovat a bude to mat opacny ucinok.
    Na pecenie asi ozaj nebude stacit 😀 Vsak ked pojdes do LC ci sa tak skoro nechystas? Teraz si vlastne kde?
    #62769
    jasné, kúpené to máme, len čakám kým ju poriadne odvážim, pamätám si ako si ma upozorňovala, že treba dať bacha na dávkovanie a to si teda pozor dám! chcem jej pomôcť a nie uškodiť…
    ja bývam s priateľom vo ZV, no a do LC mám cestu každý druhý víkend, ako kedy, najbližšie až po ten ďalší, nie nasledujúci…
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.