Neposlušné šteniatko

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Neposlušné šteniatko

• This topic has 6 hlasov and 9 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    JJD
    Člen
    Ahojte, máme 10 – týždňové šteniatko kríženčeka borderkolie – mama je borderkólia otec bastardík. Psík je úžasný, máme z neho celá rodina radosť, no začína byť z neho riadny malý čert. Prejavuje si dominanciu, na druhých psov je zlý, vrčí, hryzie, ťahá za srsť, hlavne takých utiahnutých čo si nechajú dosť terorizuje. Vždy ho vyhrešíme dáme najavo že to nesmie no on nič. Takisto ešte veľmi nereaguje na privolanie, príde len keď sa mu chce. A nevieme ho odnaučiť hlavne od hryzenia rúk. Vieme že je to vrámci hry no zúbky už ma riadne a dosť to bolí. Keď ideme psíka pohladkať berie to ako hru a hryzie hlava nehlava. Vždy mu dáme jeho hračky ktoré si môže hrýzť, ale stále jeho najobľúbenejšie “hryzadlo” sú ruky, prípadne nohy 😀 vieme že je normálne u šteniatka no už by sa mal začať učiť čo môže a čo nie, len ten náš nás zatiaľ nechápe 🙂
    wendy1
    Člen
    Predtym som skusila poradit potriet ruky prip. aj nohy citronom, niektorim to pomohlo. Skus aj ty.:-) Dominancia si myslim ze to nie je, na to je este prilis maly, vsetky stenata su “drze” v ramci hry.
    geppy
    Člen
    presne tak :)…aj my sme si tym presli…skus citron ako pise wendy.moja uz ma 6 mesiacou a uz sa zacina ukludnovat…aj na zavolanie pribehne,uz aj vonku.chce to trpezlivost 🙂
    JJD
    Člen
    ten citron je dobry napad, musime vyskusat 🙂 este ho nevieme oducit od jedenia vsetkeho co najde, vratane hovienok 😀 musime mu doslova chodit za zadkom a pozerat co nasiel aby nieco nezozral. snad ho aj to casom prejde
    Šteniatka sú skrátka také, prvé skúsenosti získavajú hrou a reagujú na iných hrou. V hre sa naučia správať. Do 4.mesiaca sú šteniatka “nedotknuteľné”, môžu obrazne povedané všetko a keby ste pri ňom mali jeho mamu, videli by ste, aká je nesmierne trpezlivá a čo všetko mu dovolí. Ak to je príliš, tak skrátka od neho odíde a hra skončila. Tak sa šteniatko učí, že keď sa správa neprístojne, partner odíde a nemá sa s kým hrať. Treba ho usmerňovať, čo môže kúsať (len hračky, ostatné predmety vrátane rúk a nôh nie sú preňho) a ako silno môže kúsať, či môže vo vnútri štekať, alebo nie. To všetko vybavíte výstražným ukazovákom so zvukom “eee” a nasmerovaním na jeho hračku. Musíte sa vžiť do jeho situácie – doteraz mal svoju mamu, ktorá sa s ním neustále hrala a parťákov z vrhu, s ktorými zápasil a učil sa byť aj dominantným aj podriadeným. Z tohto prostredia ste si ho zobrali a on zostál sám. Jasné, že vás neustále vyzýva do hry kúsaním a skákaním. Musíte ho zamestnať, napríklad už aj tréningom povelov sadni, ľahni, čakaj, trénovať hygienu, čistenie uší, zúbkov a očí, chvostíka atď. To všetko ho vyčerpá a učí, ako sa má chovať. Keď sa dostane do hravého amoku a intenzita je silná, mierne zvýšte hlas a učte ho povel “dosť” a ukončíte hru povelom a svojím odchodom inde. Keď sa spomalí, choďte k nemu späť a pohrajte sa s ním. Psíky medzi sebou sa učia spomaľovať príliš rozblázneného parťáka tým, že “zamrznú” (dospelé psíky) alebo si rýchlo ľahnú na zem a pár sekúnd počkajú (šteniatka a mladé psíky) a až potom nanovo pokračujú v hre intenzitou, ktorá vyhovuje obom. Chce to len trpezlivosť, dôslednosť a vytrvalosť v tom, čo chcete dosiahnuť. Privolanie ku mne budete učiť ešte dosť mesiacov, aby bolo dokonalé. Vždy však len cestou pochvaly, nikdy nie hnevu, keď nepríde hneď. Ale vždy ho musíte k sebe nejako dostať, aby ste ho pochválili. Trest vôbec nepoužívajte, potrestáte ho dostatočne, keď mu nebudete venovať svoju pozornosť a záujem.
    Cvrkina
    Člen
    Ahoj 🙂 Mohla by si ho skust vodit na vodzke na prechadzke . musi sa naucit ze nema kusat a to ho naucis tak ze vzdy ked niekoho kudne ho vyhresis alepo ho malinko ale naozaj malinko buchnes ale samozrejme po zadku nie po hlave. aj nas psik trhaj vsetko co mu prislo do cesty ale ked sme mu zato malinko capli pozatku zacal si zvykat a nic netrhal.. a dalsie vec je ze ked vecer pri nom sedis a pozeras telku racej sa s nim pomaznaj … a bude spokojnejsi
    heny
    Člen
    steniatko sa nesmie bit ! nas bral takisto vsetko do papulky co nasiel.ci uz doma alebo vonku.to je normalne. som ho hlasnym nie upozornila. a casom to same preslo!
    Cvrkina
    Člen
    prec heny nemyslea som bit ved som to tam napisala iba trosicku capnut po zadocku ako male napomenutie!
    heny
    Člen
    cvrkina viem ako si to myslela ale moj nazor je ze ani jemne… aby sa neskor nebal ruky, koli tomu. boli spominane vodne pistole, moj ked obcas isiel napr ku kvetu tak som hodila ponom nieco. samozrejme nieco lahke, a aby to dopadlo vedla neho.hadam ti este niekto napise svoj nazor.
    uz som tu raz pisala : mam druheho psika. pri prvom som urobila velku chybu ze obcas som mu dala na zadok. posluchal, ale ked som si ho zavolala, plazil sa kumne, bal sa ma:( pri druhom som uz tuto chybu neurobila,a ked si ho zavolam radostne kumne pribehne a to je velmi prijemny pocit. preto som koli bitiu,aj ked jemne. a ako som v predchadzjucom komentari pisala, rocky sam prestal vsetko pozierat na ulici. . aj kvet uz nechal na pokoji:)
    heny má absolútnu pravdu, žiadny náprah rukou, vždy je to len náprah a tak to bude psík brať. Ako upozornenie stačí dotknúť sa ho napnutými prstami a dôrazný tón “eee” aj keby to malo byť 100krát. Ten dotyk ho vyruší a treba ho hneď zamestnať niečím iným, hračkou, činnosťou. Šteniatka pomocou papulky spoznávajú svet, len im treba ukázať, čoho sa môžu dotýkať a čoho nie.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.