obcasna agresia 3 mesacneho maltezaka voci detom

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa obcasna agresia 3 mesacneho maltezaka voci detom

  • This topic has 6 hlasov and 7 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48352
    heny
    Člen
    ahojte.
    sestra ma 3 mesacneho maltezacika.je u nej a detoch od malinka. viete mi poradit ako odstranit jeho obcasnu agresiu voci detom? sestra mi vravela ze sa s detmi normalne hra,sam ich vyzyva do hry ale obcas ked uz ,,nevie co zo sebou,, zacne na ne stekat a vrcat- vravela ze to uz nema nic spolocne s hrou. deti mu neublizuju…. viete poradit ako ho naucit respektu voci detom?
    poslat ho v tomt momente na miesto?zaujat inou hrackou?
    dakujem velmi pekne za rady
    #58168
    Nela2011
    Člen
    ja mám doma tiež maltezáka (4mes.) a väčšinou šteká a vrčí keď sa niečoho zľakne alebo sa bojí, možno už má dosť hry, ale ten môj zase šteká aj pri hre 🙂 dokonca niekedy až zavíja, ale to zas keď volá otca hrať sa … keď bol menší štekal pri hre aj na mňa, ale teraz už vie celkom rozlíšiť odkiaľ pokiaľ
    #58169
    heny
    Člen
    sestra ale vravela ze to s hrou nema nic spolocne to jeho vrcanie… nechcem aby si myslel ze on je sef alebo nedajboze aby sa to zhorsilo preto potrebujeme radu ako sa k nemu zachovat ked vrci na deti…
    #58170
    Sue
    Člen
    nehraju sa deti zo psikom tak, ze sa natahuju o hracku? pritom mohla vzniknut ta obcasna agresia. alebo ked pri tej hre psik vyhral, mohol si zacat mysliet o sebe ze je uz vyssie postaveny, skuste zastavit tu hru, a nech deti psika napriklad krmia, no pozor na uhryznutia, a urcite nech ho naucia nejaky jednodychy povel napr. sadni
    #58171
    wendy1
    Člen
    Urcite je agresivny? Heny neprehana to trochu Tvoja sestra? Myslim bez urazky. Nakolko si neviem predstavit 3 mesacne stena agresivne. Netreba ho rozmaznavat to urcite a nech ho aj deti ucia napr. sadni, ale nie do bezvedomia, 5x napr. zopakujem ten isty trik. Ja by som ho nechala sameho a ignorovala. Prestanem sa hrat s nim ked ma neziaduce spravanie a urcite by som sa s nim nehrala ked on chce. Stale hru musia ukoncit oni. Nic ma ine nenapada, asi je vela hodin.
    #58172
    Smallblot
    Člen
    Súhlasím s Wendy, mne to skôr príde, že si vyžaduje pozornosť. U nás to Rony zvykne robiť sem tam ešte aj teraz, že začne po nás štekať a vrčať, aby sme si ho všimli. Len tak z ničoho nič, hlavne napr. keď sa je. Ak to začne robiť, tak mu poviem, že nesmie a nevšímam si ho. Potom už väčšinou prestane.
    Tiež mi to chovanie moc nepríde na agresivitu, hlavne u 3mesačného šteniatka.
    #58173
    Aj ja súhlasím s wendy a smallblotm, takéto malé šteniatka nikdy nie sú agresívne, len ich spôsob hry je rozšantený, zvlášť pri deťoch. ak sa šteniatka medzi sebou správajú príliš arogantne, šteniatko, ktorému sa takáto intenzita nepáči, jednoducho z hry odíde – čiže ignorácia pomôže v každom prípade. akonáhle sa upokojí, do hry sa treba vrátiť, aby šteniatko zistilo že hra pokračuje len v určitej intenzite.
    #58174
    heny
    Člen
    velmi pekne dakujem za nazory. moze byt ze sestra ,,prehana,, ja som pri tom nebola volali sme len spolu.tak jej poviem to co ste mi napisalia aby vysvetlila detom ,,ako nanho,, sestra vravela ze sadni vie pekne, dokonca aj celkom pekne cika vonku. .. 🙂
    este raz dakujem
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.