Pes a Tatry

  • This topic has 4 hlasy and 5 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48474
    Kontessa
    Člen
    Dobry den, neviem sa nikde docitat nic konkretne o tom, kam smie a nesmie pes v Tatrach a ak smie ci s kosikom, atd. Viete mi niekto poradit kam do Tatier mozem zobrat psika? dakujem
    #59262
    misskate
    Člen
    a este sa hovori, ak nechces stretnut medveda neber psa do lesa 😀
    #59258
    wendy1
    Člen
    Mne sa zda ze smie ale musi byt na voditku. Aspon brat mi hovoril, co chodi dost casto hore dolu.
    #59259
    Smallblot
    Člen
    My na túry berieme nášho vždy, keď je to možné. Máme síce YT. Nikdy som toto neriešila, či má byť na vodítku alebo nie… neviem či máte veľkého alebo malého psa… ja by som to neriešila, že by mal byť na vodítku, pokiaľ sa bude zdržovať pri Vás a nebude odbiehať od Vás tak, že ho nebudete mať na očiach. Predsa len ísť na nejakú náročnejšiu túru a držať pri tom vodítko je myslím veľmi nepohodlné. Pokiaľ by ste sa však približovali k nejakej chate alebo k reštaurácii, tam by som ho už isto na vodítko dala, prípadne náhubok.
    Osobne ale naozaj netuším, ako to je v skutočnosti povolené. Takto to robievame len my, nikdy sme zatiaľ problém nemali, ale hovorím, že máme YT a toho sa myslím zľakne leda tak malé dieťa a čo som videla, tak aj rómski spoluobčania, takže potom by ma tiež zaujímalo ako to je, ak by niekto vedel… 🙂
    #59260
    Kontessa
    Člen
    http://www.iws.sk/vseobecne/?cl=33 podla tohto nemoze hocikam, preto som zvedava na skusenosti :)a psika mame pod kolená,oriesok
    #59261
    Smallblot
    Člen
    Hm, tak v tom prípade to nie je možné všade… dobre vedieť, ďakujem. V Tatrách sme s hafanom ešte neboli, boli sme zatiaľ len napr. na Kľaku alebo Veľkom Rozsutci. Tam sme videli viacerých ľudí so psami, aj s veľkými, aj s malými, ale tak pri Tatrách v Národných parkoch si treba dávať teda pozor na značenie a povolenia a je zrejme jedno, či je to malý alebo veľký pes.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.