Plakanie – vreskot

  • This topic has 7 hlasov and 12 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48509
    geppy
    Člen
    Mam jednu otazocku….geppy ked vidi v dialke svoju psiu kamosku (prvy psik z ktorym sa skamaratila ked bola uplne malicka) zacne strasne plakat,vrieskat ako opica….ani vam neviem opisat ten zvuk ja by som povedala ako keby mala strasne bolesti,zrazilo ju auto a ona vrieska…nieco hrozne!!!!….ludia pozeraju z okna ako keby som ju vrazdila…Stalo sa my to aj vcera a moj priatel vybehol z domu lebo si myslel ze sa jej nieco stalo…viete my poradit co mam robit, ako ju to odnaucit…lebo je to fakt neprijemne
    #59510
    heny
    Člen
    moj je natom podobne, a nielen ked vidi svojho kamosa, ale aj jeho majitelov.neni to az take hrozne ako u teba,ale ide sa uskrtit tak taha. a nenormalne pisti,a knuci no hrozne.
    dufam niekto poradi .
    #59511
    geppy
    Člen
    jedine co my pomaha je vziat ju na ruky….ale keby bola nejaka ina metoda,len neviem aka….
    #59512
    Smallblot
    Člen
    No, toto by aj mňa zaujímalo, niekedy Rony robí vonku ako odtrhnutý z reťaze, buď piští alebo skôr vyštekuje a ani za pána ho ukľudniť. Takže rada by zaujímala aj mňa 🙂
    #59513
    luckysiu
    Člen
    ja som pocula, ze treba vtedy jemne kopnut alebo stuchnut do boku a dat hned sadnut a potom sa dat inym smerom …. ja celkovo nemozem Nefy odtrhnut od psov, vacsiu sancu mam, ked ju dam sadnut a hned sa pracem inym smerom, pokial jej nedovolim sa hrat….s tym stuchom do rebier nepomohlo, ale zas vzdy som ju zabudla dat sadnut v tej rychlosti
    #59514
    Smallblot
    Člen
    To šťuchnutie som skúšala, aj posadiť, ale on je akoby v inom svete, nevníma vtedy nič, len psov alebo teda to, na čo šteká, ak je to teda taký ten špéci štekot na niečo.
    #59515
    geppy
    Člen
    To akoze to stuchnutie a kopnutie ako to robi ten psycholog psov Cesar Millan?
    #59516
    Renatus
    Člen
    Poznám…poznám…aj Hugo to robí, máme jednu susedku fenočku, ktorú sa snažím zočiť skôr ako on a včas uhnúť iným smerom…ale je to predsa len pes a na jeho zmysly nemám…
    Tak potom plačeme, kňučíme, vreštíme, necháme sa aj udusiť na vodítku…Jediný liek schmatnúť na ruky a padať preč!
    Ešte že má len 7 kg…
    #59517
    moj pes Áron, vždy strašne knučí až akobi zavíjal ked ideme vytahom, skúšala som s ním ist už aj po schodách , bývame na 9 poschodi tak newiem či je to pre neho dlho ked ideme vytahom alebo schodmi ale otrasne piští , ked do výtahu niekto nastúpi knučí-piští este horsie ako keby ho niekto rezal alebo mu niečo robyl.Skúšala somho uz upokojovat zohla sa ku nemu a prihovarat sa mu , aj to že som ho štuchla do boku sa dala stadnut , nič nepomaha:( a ked ideme po schodoch tak hrozne ťaha dobre že sa nezadusi a ja možem koli nemu strepať aj ústa 😀
    nemate nejakú radu?
    ako ho to odnaučit? skušala som uz skoro všetko:(no nič:(
    #59518
    Áno, to štuchnutie ako u C.M. Je to vlastne len prudký, rýchly a rázny dotyk, ktorý psík nečaká a vytrhne ho z ošiaľu. Pri YT ide len o dotyk prstom, noha sa nepoužíva, radšej si treba čupnuť a držať ho v sede alebo ľahu, ak sa vám už podarilo zrušiť trhanie na vodítku a poskakovanie. Ide len o vysoký stupeň rozrušenia z nadchádzajúcej zábavy.

    Nedávno som to robila s YT a musel ísť až do povinného ľahu na bok, pritlačený po celej dĺžke o čľapkanicu v snehu. Rozhodne ho to schladilo a majiteľka mi obratom o pár dní dala vedieť, že s tým prestal.

    Pri ďalšom veľmi temperamentnom labíkovi, 40 kg, som použila len trpezlivé státie a musel sa pozerať na hrajúce sa psíky v parku. Oni si ho prišli očuchať, ale hru som mu nepovolila. Len sed. Ešte chvíľu poskakoval na vodítku o dušu a postupne sa ukľudnil. Po chvíli (asi 5 min) pokojného pozorovania dostal voľno. Chce to len tréning na každej vychádzke. Jednoducho psík nemôže dostať to, čo chce, ak to chce takýmto spôsobom. Aj keby celé okolie na vás pozeralo, že čo ho mučíte. Vy len pokojne stojíte a čakáte, kým sa ukľudní. Ticho, bez upokojovania, bez slova. Psíka to ticho prekvapí, vypadne z konceptu a začne sa upokojovať. To je chvíľa pre vás na slovnú pochvaľu poprípade aj pustenie do hry. Psíky si rýchlo zapamätajú, čo ich púšťa do hry.

    Skúste, čo lepšie zaberá na tie vaše. Držím palce.

    #59519
    heny
    Člen
    rhea dakujeme 🙂
    #59520
    geppy
    Člen
    dakujem Rhea :))))…tvoje rady my vzdy pomohli 🙂
    #59521
    Smallblot
    Člen
    Ďakujem Rhea, budeme to cvičiť :o)
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.