Pomoc

  • This topic has 8 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48671
    Iwanna
    Člen
    Prosím vás,žiadam o radu,mám 3,5 mesačného čivaviačika a vonku si okusoval šišku,kúsok mu zostal v krčiku a neviem sa mu toho zbaviť.neviete čo by mu pomohlo?
    #62152
    lilo
    Člen
    to rada bola… čím skôr k vetovi.. ak si nie ste istá, že mu to dokážete vybrať sama…
    #62150
    zavolajte svojmu veterinárovi
    #62151
    Iwanna
    Člen
    ja som prosila o radu, nie o komentár.
    #62153
    wendy1
    Člen
    Keby Vasmu dietatu ostalo nieco v hrdle alebo Vam a nevedeli by ste to vybrat, tak by ste tiez pisali na forum?
    #62154
    geppy
    Člen
    Presne tak Wendy…ja by som uz utekala k doktorovy….
    #62155
    heny
    Člen
    kocky mi mame podobny ,,problem,,
    neviem co rockyno nieco vdychol alebo co, ale posledne 2 dni sa mu asi 4 krat stalo ze tak chrcal cez nos, raz sa mu cvhilocku tassie dychalo..musim aj ja asi zbehnut vetovi….
    len by ma tak zaujimalo, ak tam ma nieco, ako mu to lekar vybere ?? mu da kvapky do nosa alebo co ?? 🙂
    #62156
    a nie je prechladnutý? jasva tu asi písala podobný problém a bol to zápal priedušiek… ale neviem presné príznaky aké tam boli …

    inak milá Iwanka… veterinár tu už dávnejšie nechodí a s takýmto vážnym problémom sa neobracia na forum, kde môžme len hádať čo vášmu psovi je, ale ide sa rovno k doktorovi, ako píše wendy, to je ako s dieťaťom, tiež nehladáte pomoc na nete, ale idete urgentne k doktorovi

    #62157
    wendy1
    Člen
    Heny ako pise Veronika moze to byt aj to. Mohol vdychnut aj osinu alebo nejake male stebielko, spinu, … A ta mu moze drazdit ale to by robil podla mna castejsie. SKor to moze byt zacinajuce prechladnutie. Takze radsej zbehni ku vetovi, lebo potomsa to dlhsie lieci. Daj vediet co to bolo.
    #62158
    heny
    Člen
    vidite kocky to ma nenapadlo !! :((( som zla psia matka:(( som mu volala od 11tej do 16 30 maju prestavku..navecer zavolam , zajtra su doobeda hadam nas zoberu
    #62159
    čo si! nie si zlá psia matka :))) riešiš teraz veľa vecí naraz, nedá sa myslieť na všetko a ešte máš nás tu na havko.sk 😀
    #62160
    wendy1
    Člen
    😀 Heny skus mu davat vit. C a ked mas tak nejaky sirup proti kaslu ako som pisala u nelly. Nieco take si zozen v lekarni, ja to mavam doma po ruke, aby som hned mohla zasiahnut.:D Pripadne aj ten caj, poskodit mu neposkodis aj keby to nebolo to.
    #62161
    cucka29
    Člen
    mam 8 rocneho jazvecika veterinar mu zistil ze je otraveny nechcel jest, zvracal,stale spal ,veterinar mu dal antibiotika,infuzie,asi dva tyzdne bol ok potom zacal zase zvracat ozlkly mu oci zase dostal antibiotika a teraz po dvoch tyzdnoch sa mu to zase vratilo ja uz neviem co mam s nim robit dakujem za odpoved
    #62162
    wendy1
    Člen
    Podla man zmen veta, moze ist aj o chorobu leptospirozu, ktora je prenosna aj na cloveka. A odkial vie ze je otraveny? Robil mu test na zrazanlivost krvi? POdla mna keby bol otraveny otravou pre potkany tak by mu musle podavat vitamin K, lebo ATB by mu podla man nepomohli. Toto zozltnutie je typicke pri leptospiroze. Vtedy sa musi pracovat so psikom v rukaviciach, ak by sa to teda potvrdilo a takisto sa doporucuej vziat krv aj vsetkym co prisli so psikom do styku. Zmen cim skor veterinara alebo tomuto spomen aspon tuto chorobu. Takisto mu moze zlyhavat pecen. Pri leptospiroze je dolezite podavanie aj infuzii, pripadne ak sa da tak aj transfuzia krvi. Kozu ma aku? Nema ju tiez zozltnutu? Daj vediet ako to dopadlo. Drzim palce, ja som takto pred cca 17. rokmi prislo o psika, islo tiez o leptospirozu.
    #62163
    wendy1
    Člen
    Este ma napadla infekcna hepatitida? Ake ockovania ma psik? Je ockovany na infekcnu hepatitidu aj leptospirozu? Sliznice ma ake? Ale skor mi to sedi na leptospirozu. Mozno by stalo za pokus dat urobit aj RTG pecene a krv, ta Vam ukaze vela veci. Neviem ci veterinar bral psikovi krv. Lebo moze to byt aj akutne chronicke zlyhanie pecene a to Vam ukaze krv a RTG. Cim skor sa to lieci tym mate vacsiu sancu na zachranu, hoci moznost vyliecenia pri tejto diagnoze je minimalna.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.