potrebujem poradit !!!!!!

  • This topic has 7 hlasov and 36 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48828
    geppy
    Člen
    Ahojcek baby…mam jeden dotaz a chcem sa vas aj opytat ze co si o tom myslite….bohuzial cez silvestra ideme na 4 dni k priatelovym rodicom a tento krat si Geppy zo sebou nemozeme zobrat ( je to na dlho) a zozmyslame ,ze by sme ju na 4 dni dali do hotela ci penzionu pre psov…ci ako sa to vola.Raz som tu uz spominala,ze by som to nikdy nespravila a ako sa hovori ,,nikdy nehovor nikdy,,!!! a bohuzial asi nemam ine vychodisko :(….moj najvacsi strach je ,ze bude mat s toho najaku traumu alebo co a ze nebude tie styry dni jest……neviem co mam urobit….poradne a hlavne chcela by som vediet ci mate z tym nejake skusenosti….:(((((
    #63545
    zita
    Člen
    No ked nebude styri dni jest urcite to prezije.
    Co sa tyka hotela pre psov nemam skusnosti, ale ked sme teoretizovali o tejto moznosti, ked sme sa zberali na synovu svatbu do Ciech, tak som pozerala na podmienky toho co je pri Kosiciach. Napriklad podmienka bola donist potravu, na ktoru je zvyknuty. Beru aj gaucovych aj dvorovych hosti a podla toho im pripravia ubytovanie. Treba sa len vcas objednat aby bolo miesto. Ten nas je na dedina, takze aj silvestrovska kanonada tam asi nebude ako tu v meste, napriek tomu by som pre istotu pribalila nico na ukludnenie.
    My sme nasich vyriesili tak, ze prisla k nim byvat neter a chodil este vypomahat brat. Nemas niekoho, kto by ho zobral? Mozno ani nie pribuzenstvo, ale niekto s kym sa poznate z vencenia a pozna ho aj Gappy a mal by psieho kamarata.
    #63546
    No ked to už teraz takto berieš, tak si myslím, že by nebolo prekvapenie, ak by ani nežrala, inak nebolo by to nič hrozné, pes vydrží aj týždeň bez žrádla, ale asi by si nebola v pohode za ten čas u rodiny 🙂 že ako sa to vyvýja… ak by sme šli na dlhšie, tak neviem, my máme dobré vzťahy s našou cvičiteľkou, a nemala by problém nám ich na pár dní postrážiť, vedeli by sme, že sa majú pri nej dobre, takže asi by sme tak enriešili, hoci telefonicky by sme si to vždy overili a pod 🙂
    #63547
    geppy
    Člen
    No tak teda neviem….mam jednu kamosku,ktorej som aj navrhla ze jej necham kluce od bytu a moze u nas bit na tie styry dni…teda aj z priatelom (byt volny,chladnicka plna…pohoda a klud),len nech sa mi postara o Geppy….ale moj priatel jej moc neveri…totizto je to 19-tnast rocna baba…a uz sa mi stalo dva krat ked u nas bola…ze kecala,kecala otvorila dvere a geppy zdrhla von (ale to bola este mensia)…totizto mi byvame tak,ze otvoris dvere a si na ceste..takze s toho mame strach,ze sa moze nieco stat….bola som sa popytat v tom hotely ci penzione…a zda sa mi to celkom fajn…aj mi majitel navrhol,ze nech pridem par krat z havom,ze aby si zvykla….tak neviem…:(
    #63548
    katarina2
    Člen
    Ja by som Geppy už teraz dala do toho hotela na skúšku aspoň 1 deň, že ako sa bude správať, ale či Ti povedia pravdu?- to by si si už dáko musela sama vystriehnuť ak sa to dá… Ale tiež by som ju radšej nechala vo svojom prostredí ktoré pozná, už to že bude bez Vás 4 dni + silvestrovská kanonáda a ešte na cudzom mieste – veľa naraz na psíka! Že nebude jesť to nie je až tak hrozné, skôr to všetko ostatné – jej psychika!!! Radšej hľadaj niekoho k nej domov, ak tá žaba je nespoľahlivá tak niekoho iného…
    #63562
    No ved zato, to si človek ani neoddýchne, ked musí stále myslieť na tie dve, či sa majú dobre, či nerobia problémy, a ked sa predsa len niekde s nimi vyberie, tak sa cíti ako votrelec… Inak tak trochu sa tak cítime aj tu v paneláku, lebo veľa ľudí pozerá tak blbo na Geru, akoby ich išla všetkých zožrať jedným hltom… je pravda, že je ostražitejšia a sleduje všetko, či sa niekto na nás nevyrúti (keďže si asi niečo prežila), no učíme ju, že sa nemusí takto ostražito správať pri každej možnosti, že ľudia sú dobrí a nie zlí (samozrejme, že existuje veľa zlých ľudí, ale už kvôli nej, nech sa vyrovná so svojou minulosťou)… A je tu veľa nepsíčkarov, teda nájdu sa tu ľudia, čo majú maltezáka či jorka, ale to je asi 2 byty a teda sa tu my s dvoma veľkými psami cítime ako votrelci, stále mám pri venčení pocit, akoby sa na nás niekto z okna díval a pozeral sa na nás…
    #63549
    heny
    Člen
    geppy ja si myslim ze to bude v poho, a majitel hotelu ma pravdu, pik by mal ist pred tym raz-2x do hotela sa poobzerat, aby mu nebolo to prostredie uplne cidzie…aj u nas to je tak co som citala na nete.
    vacsinou su psiky rozdelene do velkostnych skupin, maju veterinarnu starostlivost, alebo sa psikovi prinesie vlastna strava , alebo dostane stravu z hotela plus ine sluzby ako kupanie, strihanie atd…:)
    nevidim natom nic zle, mozno sa jej tam aj bude pacit ked sa bude hrat s inymi psikmy:)
    a ked nahodou nie, ze bude smutna a nebude chcet zrat, 4 dni prezije.
    podla mna sa nemusis nicoho bat…
    #63563
    heny
    Člen
    Geppy to je super!!!! 🙂

    ked som mala prveho YT, vybrali sme si dofcu vhodnu aj prenho…hory. to bolo super, kedze sme chodili na tury a mali celu chatu v prenajme…
    Neni to ale iste jednoduche najst dofcu vhodnu pre vsetkych….:(

    #63550
    Súhlas s Heny 🙂 ale rozhodnutie je na tebe 🙂
    #63564
    katarina2
    Člen
    Veru máš pravdu Veronica, veľký psi vzbudzujú hrôzu už svojou veľkosťou a hlavne nepsičkári robia väčší poplach z neznalosti vôbec…Ale za to Vy nemusíte mať strach a výčitky svedomia, oni susedia si časom zvyknú, keď zistia že Vaše psi nie sú útočné a keď sa im to ešte aj vysvetlí, hlavne tým nepsíčkárom aby sa nebáli. Ak by ste si to mohli časom dovoliť pre Vašich veľkých psíkov by bol predsa len lepší rodinný dom s veľkým dvorom- aj do podnájmu sa už dá zobrať dom. Tu naša suseda dala do podnájmu dom za 250,-€ mesačne + si musí nájomca platiť svoj odber vody, el. a plyn. No to je tu na Slovensku samozrejme.
    #63551
    geppy
    Člen
    Dakujem baby,zajtra sa musim rozhodnut….
    #63565
    Katka, lenže nepsíčkari uveria všetkému čo počujú, a vždy radšej tomu zlému ako dobrému, takže keď ich majiteľ psa začne presviedčať o opaku, že sú to len povery a mýty, tak ťažko uveria, však ich dobrá známa/známy povedal inak, prečo by mali veriť cudzím?
    Horšie je, že naše baby sú ešte bláznivé, Engee chýba voľnosť, možnosť pobehať si aspoň na 10 min pri činžáku a kedže tu ľudia majú aj malé deti a nepoznajú nás dobre, tak ich nepúšťame, nechceme zbytočné konflikty…

    Inak toto mi je novinka :/ Priateľ ale už nechcel byť v nájme, ale vrážať peniaze do vlastného, nie cudziemu človeku… Ale raz by som chcela fakt aspoň maličký dom, vždy som chcela veľký 🙂 ale asi by som sa už uspokojila aj s maličkým a aspoň s primerane veľkým pozemkom a záhradou :))) Verím, že ked začnem aj ja pracovať, tak si už budeme vedieť lepšie ušetriť peniaze 🙂

    #63552
    heny
    Člen
    neni zac Geppy a daj vediet ako si sa rozhodla …
    #63566
    katarina2
    Člen
    No ak by ste našli lacný prenájom na dom už by ste si mohli užívať vlastný dvor pre tie 2 slečny – hotový raj a pre Vás menej stresov. Ale to je len môj názor, každý sám vie, čo mu je súrnejšie a ako čo riešiť, dala som len nápad…
    #63553
    wendy1
    Člen
    Aj ja suhlasim s Heny, je dobre tam prist s hafanom parkrat. Neboj, mozno sa bude hrat a na Teba pomysli mozno pri spanku. Je mladucka, horsie je to so starsimi psikmi. Napr. Wendy ked som dala na vystave tej kamoske handlerke tak aj zabudla ze som tam, kamoska mala piskoty takze bola jej a nie moja. Ale celkovo ju maju radi psici. 😀
    A musime sa pochvalit, Wendy sa 30.11. stala neoficialne chovnou fenou, uz len musim poslat vsetky doklady. A 1.12. ziskala tretie cakatelstvo na sampiona SR, este nam chyba 1 titul buduci rok a mame dokonceny slovensky sampionat.:D Velmi sa tomu titulu tesim, lebo rozhodca bol velmi prisny, hoci niekedy som nechapala preco dal niektorym psikom hodnotenie iba velmi dobry.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.