potrebujem poradit

  • This topic has 9 hlasov and 34 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56473
    geppy
    Člen
    Ahojte :)Ja uz ju par dni ucim a zakazdym ked pride ju chvalim a dam jej pamlsok.Predtym ked som ju volala a boli sme vonku ma ignorovala, iba doma vzdy pribehla.Ale odkedy jej davam pamlsky tak ma uz aj vonku poslucha :)dokonca aj ked poviem sadnut.Zacali sme pomalicky cvicit aj zostan a lahni a zatial sa to dari.Uz vie dokonca dat aj labku :)A stale ked ju chvalim.
    #56474
    geppy
    Člen
    Jaaaj a zabudla.Chcela som sa spytat posledne dva dni mi nechce jest z misky.Napapa sa az ked ja ,,akoze,, jem prva z jej misky a az potom to zje.Nechapem preco to robi,vzdy pekne papala???
    smutnypes.jpg
    #56475
    heny
    Člen
    ..ja som chcela dnes ucit chodzu pri voditku ale ako na potvoru celyy den prsi:( rocky sa vtedy dole rychlo vycika a uz aj skrabe na dvere ze chce ist hore.vtedy ani voditko nepotrebuje. nema rad dazd.
    skusila si vymyt misku?zmenit granulky mozno. ja osobne poradit neviem mne sa to nestalo. hadam ti niekto poradi.
    #56476
    Heny, yorkiho mozno trenovat na voditku aj vnutri, ak tam je priestor, alebo aj na chodbe.
    Geppy, mozno len prejavuje submisivitu, ked to zacala robit po zacati intenzivneho treningu poslusnosti a mozno ju to casom prejde. Mozes si dat misku k tvari, akoze si prva jedla a podaj jej ju, ze jej dovolujes zrat. Ja by som to nevidela ako vyrazny problem, ked sa v podstate normalne nazerie.
    #56477
    mary
    Člen
    Dobrý deň, mám doma kríženca, bude mat o mesiac 2 roky a od posledného hárania sa mi stíée doma pomocuje, ale iba ak ma uterak alebo deku, predtym mala aj pelech ale nevydrzal suchy ani len hodinu, potom som jej uz davala len deku a uterak, ale vobec sa to nezmenilo, vsetko je uplne Ok poslucha na slovo, ziadne ine problemy s nou nemame, len ked jej dame deku hned sa tam vymoci a uz nic nepomaha, ani trest, ani hresenie, jednoducho nic. Moze to byt z toho ze ja jej nieco zakazem a priatel je to povoli, o com kolkokrat ani neviem, len sa potom prizna, ze mi to robi natruc? cakame malinke babenko a ked to pojde takto dalej tak ju budeme musiet dat prec, comu sa chcem vyhnut, prosim pomozte mi, som naozaj uz zufala.
    a este mam jednu otazku je strasne pazrava a normalne az drzo pazrava ked niekomu dojdeme na navstevu aj snou tak hned somre a kace na ludi, ktory su v kuchyni, pokial jej to zakazem prestane ale uz je toho az moc.
    dakujem za pomoc, pekny dnik prajem
    #56478
    zuz
    Člen
    Prepac, ludovo povedane “prd ma je do toho”, ale neda mi a reagujem na jednu Tvoju poznamku. “…jej nieco zakazem a priatel jej to povoli, o com kolkokrat ani neviem, len sa potom prizna, ze mi to robi natruc?”
    Si si ista, ze cakas dieta so spravnym partnerom!? Ked to robi psovi, bude to robit aj dietatu. Vy sa rozchadzate uz teraz v nazore na vychovu a to su dost zasadne veci do buduceho zivota. Tam by som sa zamyslela, sadla si s nim a vysvetlila mu dolezitost doslednosti. Preco si ma jeho nezodpovedne spravanie odniest pes? Ked Ti v puberte prerastie dieta cez hlavu, tiez ho das prec?
    Nemam v umysle Ti cokolvek radit, nepoznam Ta, len mi tieto otazky vyskocili ako nezainteresovanemu cloveku hned, ako som si Tvoj prispevok precitala.
    #56479
    majka001
    Člen
    to pomocovanie podla mna nesuvisi priamo s tym, ze ty jej daco zakazes a priatel jej to povoli. V prvom rade by som sla k veterinarovi. Este ma napadlo, ze to moze mat aj psychicku pricinu, ak by doma citila napatie, zlu atmosferu alebo strach (psi fakt vycitia, ked sa daco deje). Ale zuz ma pravdu s tym “spolocnym postupom vychovy” – lebo vam pomaly prerastie cez hlavu nielen pes. My sme si uz na zaciatku pri stenati sadli, dohodli sa, aky stylom ho budeme vychovavat, co mu dovolime, ako zareagujeme na zle spravanie, a takisto rovnako mu davame povely. Preto viem, ze sa mozem na priatela spolahnut, ze mi psa “nepokazi” a ide ma rozhodit, ak niekto iny (kamarat) mi nanho napriklad vola Jack, jack, jack, pod sem, pod sem, no poood – namiesto jedneho Jack, ku mne. Ked sa na vsetkom dohodnete a budete postupovat obaja rovnako, pes nebude skusat, co u koho moze. A ak na navsteve skace v kuchyni ale prestane, ked jej to zakazete, tak by to nemal byt problem, ked teda posluchne.
    #56480
    Mary, zuz ma absolutnu pravdu! mat doma psika je ako mat dieta v “cvicnom mode”. Pohovor si s priatelom, pretoze postupovat musite absolutne jednotne, inak si zaprazite na problemy so psom aj s dietatom. Problem nemozes dat prec, musis ho vyriesit.
    Normalny zdravy pes si nespini d o pelechu, ak je fakt po harani zdravotne v poriadku, treba upravit mozog. Moze ist o uvolnovanie stresu mocenim do pelechu a stres ma z chaosu, ktory doma vyrabate svojim spravanim. Kym sa nedate do poriadku, na deku by som dala gumenu plachtu a dalsiu plachtu, ktoru vymenis hned po znecisteni. Mozes byt rada, ze to nerobi po celom byte, ale len na jedno miesto. Som presvedcena, ze pod inym vedenim by to nerobila. Tak sa snazte.
    #56481
    happyisis
    Člen
    Dobry den…mam rok stareho psika miesanca retrievera a pumiho..je uzasny ,inteligentny a vsetko sa velmi lahko ucil:)ale mam jeden vazny problem,ktory neviem riesit.Pri stretnuti so psami potrebuje byt dominantny a dava to aj patricne najavo co sa casto nepaci psikom vacsim a starsim.Neviem ci ma velke ego alebo cim to je ale mam pocit akoby mu chybala prirodzena pokora a respekt…dospely psy ho za to casto napadaju a tak musim riesit bitku:( prosim neviete mi niekto poradit co stym? som uz stoho naozaj zufala…. dakujem a prajem krasny den:)
    vystraseny-pes.jpg
    #56482
    happyisis
    Člen
    dobry den,mam psika miesanca retrievera a pumiho…ma jeden rok..je ucenlivy a poslusny:)ale mam snim jeden veliky problem s ktorym si neviem rady:( pri stretnuti s inym hafanom ma potrebu ukazat ,ze on je ten dominantny sef..dovoluje si aj na ovela vacsich a starsich psou,ktory si to samozrejme nenechaju a potom riesime neprijemne bytky:( mam strach ho pustat,aby sme niekoho nestretli..jeden znamy mi povedal,ze potrebuje dostat od dospeleho samca bytku,aby pochopil,ze ma byt pokorny k starsim a vacsim…no neviem..chapete milujem ho a tak predstava ,ze mi mlatia psika je neprijemna…prosim keby ste mi vedel niekto poradit ako to mam riesit..velmi pekne dakujem a prajem Vam krasny den:))
    #56483
    Nie je idealne, aby sa prirodzenemu spravaniu psik naucil pomocou bitky od dominantnych alebo starsich. Stretavacku riad vzdy na voditku a do stavu podriadenosti uvedies psika pri prvom naznaku vzrusenia z prichadzajuceho psika. Nauc ho ignorovat a pokojne minat okoloiduce psiky. Na volno nech je dovtedy, kym mas pod kontrolou privolanie k sebe. Konflikt zvyknu vyvolavat neiste a nevyrovnane psiky, aby predisli napadnutiu, kym prichadzajuci psik zisti, ze su neiste. on to totiz zisti po par sekundach cuchom a moze sa donho pustit. Je to ich obranny manever. Ak by bola toto pricina, voditko mu doda sebadoveru a tvoj rozhodny povel na ignoraciu (trhnutie voditkom vodorovne do boku alebo dotyk prstami do krku ci do slabin je pren upozornenim) ho uvedie do spravneho stavu podriadenia. Na volno ho nechavaj kontaktovat len pokojne psiky, ktore poznate. Vela sa od nich nauci. Po case to prenho bude normalne spravanie. Tiez som to riesila s nasou plachou fenkou, trvalo to len niekolko mesiacov. Dolezite je zostat v pokoji a dopredu si v mysli nevyvolavat predstavy konfliktu. tvoj psik potrebuje od teba podporu vo forme pokoja, rozhodnosti a vnutornej rovnovahy, co sa k nemu dostane cez voditko a cez tvoje nastavenie mysli. Asi ako ked si povies: takto to chcem a preto to tak aj bude! Skus to a uvidis, ze to funguje.
    #56484
    majka001
    Člen
    Rhea – moj pes mava problemy s niektorymi psami: nepoznaju sa, tahaju sa k sebe, pripadne sa k sebe plizia. Ja ho mam na voditku, nenapinam mu ho, a kludne sa mu prihovaram (dooobry Jackino, pozri aky pekny psik a podobne hovadiny). Ale pri niektorych to dopadne tak, ze mi po nom zavrcia, pripadne idu po nom skocit, no a vtedy zavrci a ide po nich aj on. Ked bol mensi, tak som ho vzdy natocila zadkom, nech si ho ocuchaju, ale mna uz fakt nebavi, ze ti druhi majitelia nijak nespolupracuju, len skrtia toho svojho na flexine a aj tak ho ale pustia k mojmu, a potom moj ked si chce ocuchat toho ich, tak idu prec. Ja mojho za take skocenie do ineho psa vyhresim, lebo chcem aby sa nedal tak lahko vyprovokovat alebo aby na kazde zavrcanie odpovedal hned utokom, aj ked niekedy myslim ze je to z jeho strany opravnene, ale minule ma skoro porazilo, ked ja tam mojho vyhresim, a pozriem za seba, a panicka si toho provokatera, ktory to zacal, dala na ruky a hladkala a pekne mu hovorila Moooj, nooo, kluud, uz je dobre! Mam sa takymto psom vyhybat, teda ho pri prechadzke potiahnut a ide sa dalej, ziadne ocuchavanie? minule som to spravila pri jednom psovi (ako stena sa hral s Jackom, ktory je ale taky divokejsi a obcas v zapale hry vrci, a majitelia si ho parkrat zdvihli na ruky a lutovali ho, pritom slo len o hru a viackrat som im to povedala, potom ked ten pes bol vacsi, stale chcel “nakryt” mojho, a odvtedy ho Jack moc nemusel, tak som sla s nim dalej) a samozrejme ma hned majitel zacal poucat, ze budujem v mojom psovi antipatiu k inym psom a podobne (odvrkla som ze sa ponahlam a hotovo, nemala som chut mu v noci tam vysvetlovat, chybu robil vo vychove on, ked stale dvihal stena na ruky a lutoval ho).
    #56485
    Majka, rozmyslas dobre a nemozes nariadit inym, ako sa maju chovat, ale mozes ich ignorovat, aby ta ich hlupost nezasiahla. Psiky sa nemaju k sebe co tahat. predstav si moje 2 ridgebacky, ako sa tahaju dopredu za psikom – ved by som letela za nimi ako pradlo na snure! A momentalne vencim 4 psiky naraz! Nevyhnutne musia zostat pokojne! V kazdom pripade si “uprac” do kludu toho svojho a vyckaj, ci sa skludni aj druhy. pre tvojho to bude trening, co nezaskodi a mozno nieco naucis aj pana toho druheho. Nedovol druhemu stret, kym ho nema pan v klude. Panovi vysvetli, ze ked nema psa v klude, zapricinil by bitku a ten tvoj by ho zmastil, lebo ma navrch, kedze je pokojny. A to ty nedovolis. Mne to funguje a ludia si to vacsinou daju vysvetlit. Jeden s labradorkou nedavno si to nedal vysvetlit, nemal ju na voditku a labradorka sa odzadu pustila do mojich bab, ked som cakala, kym oni prejdu. Baby sa do nej pustili a mala som co robit, aby som ich oddelila. Pan len sokovany ziral, co jeho pes sposobil. Vysvetlila som mu, co a preco sa to udialo a on si povedal, ze uz bude chodit len s voditkom a bude lepsie sledovat signaly na inak velmi pokojnej (ale v danon momente rozrusenej) labradorke.
    Skratka, ocuchat, len ked su oba v pokoji. Do kludu sa oba dostanu, ak pojdete chvilu popri sebe alebo za sebou (pokojny vzadu, aby mal prvy sancu ocuchavat zadok rozruseneho alebo menej pokojneho) a az ked vidite, ze sa vzrusenie nekona, mozu sa kontaktovat alebo aj pustit na volno, aby sa pohrali.
    #56486
    Renatus
    Člen
    No a tak sa predsa ešte na túto tému opýtam:
    Situácia – sedím na lavičke, môjho psa mám v klude vedla nohy, sedí…Ide okolo pani s JackomRAsslom a jak zbadal môjho sediaceho …išiel sa zblázniť…Samozrejme, že Hugo nie je z ľadu a patrične odpovedal.Čo je správne teraz urobiť?
    Ja som ostala sedieť a silou som Huga tlačila k zemi aby nevyštartoval.Pani si svojho vzala na ruky a odpochodovali.JA som ešte síce vrčala “fuj”!…ale myslim že zbytočne a po chvíli keď prestal jančiť, tak som ho uvolnila…
    #56487
    Ak pokoJne sedel, je treba ho v tom udrzat, ale netreba silu, len vyrusenie v zarodku reakcie. Ak stihnete zareagovat uz v momente vzpriamenych usi a natiahnutia krku, trhnutim voditka a povelom fuj, ci e e e alebo dotykom do krku ho vyrusite a udrzite v ignorujucej polohe az dokonca a ten cudzi nech si robi, co chce. Nie je nic povznasajucejsie pre vas, ako vasa sediaca alebo leziaca sfinga, ked ide okolo iny psik. Je to vase zrkadlo perfektnej prace so psikom a o druhych sa nestarajte. Ak je aj druhy psik pokojny, dovolte pokojne kontakt, inak nie. Az kym si ho pan neupokoji.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.