potrebujem poradit

  • This topic has 9 hlasov and 34 odpovedí.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 31 až 35 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56488
    majka001
    Člen
    ono pri normalnych majiteloch sa to da, a o tych druhych sa prestanem zaujimat, nech si myslia, co chcu. Minule tak stretol kamosa, s ktorym sa hraval ako stena, a ten bol polroka prec, tak najprv sli k sebe ako dvaja konkurenti, trochu si povrcali, ja som mojho nepustila, druhy bol navolno (roztrhnute flexi mali), tak chodil mojho provokovat (zavrcim/odidem a znova), potom sme sli dalej, ale vtedy bol celkom kludny, aj ked mal nevyhodu ze on bol na voditku. Na druhy raz sme sa chvilu spolu presli vedla seba, psi si zvykli a uz je to OK (pokial nema druhy lopticku, to potom odhana od seba mojho, ale ten na to nijak nevrci). Niekedy som taka smutna z toho, ked sa do seba pustia s inym psom, ale priatel mi vzdy povie, ze nech to nezvalujem na nasho, lebo to by sa stavalo castejsie a nie len s niektorymi druhmi psov (nemyslim plemeno ale vychovu a majitelov, aj ked zvacsa sa jedna o maltezakov, zopar yorkov, ale uz som musela obranovat Jacka aj pred jednou rozzurenou civavou, nahacom a pravidelne pred jednym lhaso apsom, pri ktorom som ho parkrat vzala aj na ruky co inak nerobim, kedze po par pokusoch o “kludne stretnutie” sa nic nemenilo, Jack bol kludny, uz sme aj presli, a zrazu lhaso sa otoci a skoci mi po nom, alebo bezi cez pol parku k nam s vrcanim a ked pribehne, ide mu po krku… nahana bezcov, cyklistov, zacina do psov, neraz aj zakusne, viem o troch pohryzenych psickaroch, mne minule kusol do zadku ked som vzala jacka hore, ale ak ho necham na zemi, tak z toho bude bitka, aj ked by si ten pes zasluzil, alebo skor majitel). Ale myslim, ze ked si ho dokazem udrzat v klude aj v takychto situaciach bez nejakych pomocok, tak nemoze byt len on ten “zly”, a ked mu navyse ukazem lopticku (odvratenie pozornosti od cudzieho psa), tak to sa ani neobzrie. Ale i tak ked nejaky taky konflikt vidia ostatni, resp. majitelia druheho psa, tak automaticky to beru, ze moj je nevychovany, lebo predsa ich maly psik nic neurobi, on len vrci a steka, ved ake je to mile, a ten moj zly pes sa chce bit (a teraz by som mala kazdemu vysvetlit, ze to nie moj zacal, lebo nebol ani najezeny, ani napnuty, aj chvostikom vrtel, ale ten ich bol teda podla postoja riadne v strese, zacal s vrcanim ako obranou, a moj tiez len vrci spat aj ked hlasnejsie… aj tak mi neuveria, vezmu svojho psa na ruky a este ho polutuju, ze ho skoro zozral ten hnusny JRT). Ako to tak po sebe citam – taki ludia ma fakt nemusia zaujimat 😀
    #56489
    Myslim, ze si si spravne odpovedala. Vies, kde je podstata veci a ak niekto ma zaujem sa od teba nieco naucit, da to najavo. Ak nema, nedonutis ho spravat sa inak. Kazdy musi na to prist sam. Takych pusti rychlo z hlavy a energiu radsej venuj svojim blizkym.
    Ak budes zdokonalovat pokojne spravanie svojho Jacka, normalneho psickara nemoze napadnut, ze on je pricinou konfliktu. Ti ostatni nie su psickari, len majitelia psikov. Konflikty vzdy budu, psiky nie su stroje, tak ako aj my ludia nie sme dokonali. Ide len o to, zvladnut kazdu situaciu lepsie a lepsie. Z kazdej sa da poucit, keby sa nic nedialo, nic sa nenaucime a budeme stagnovat. A to nie je podstata bytia. Vsetci, aj nase psiky, zijeme preto, aby sme sa posuvali dalej a dalej. A bezkonflitkna vychadzka je sice super, ale nic sa na nej nenaucime. ja mam tie kolizne radsej, pretoze spoznavam svoje moznosti aj reakcie svojich bab.
    #56490
    Renatus
    Člen
    Jááj a ešte aká radosť a dobrý pocit, keď tí druhí jančia a my prejdemem so síce vztýčeným chvostom, ale ticho…
    #56491
    heny
    Člen
    ….ja som sa s koliznymi situaciami zatial nestretla ale neznasam majitelov psov ktory si odtahuju psikov ked iny psik chce ocuchat toho ich…. tato tema tu uz bola spominana( alebo skor problem) …. moj sa taha aj k velkym plemenam, stale sa opytam majitela ci moj ho moze ocuchat aj ked na voditku ale necham ho ocuchat. potom sam ide dalej.dokonca ked na luke stretneme velkeho havkaca majitelia mi uz sami povedali ze mojho kludne mozem dat navolno…ako som si vsimla, velke psy tie male nezaujimaju(mam na mysli priatelske na volno pustene)…niektory majitelia by sa mali uvedomit. a neodtahovat svojho hned prec akoby ten ich bol zo zlata!
    #56492
    majka001
    Člen
    no kym bol Jack stena, tiez neboli problemy, kedze vacsina psov stenatu nic neurobi (ak neratam tie dve uhryznutia…), ale teraz ked je dospely, tak uz nema tu “stenaciu imunitu” voci utokom, a podaktori ludia ked svojho psa od malicka len odtahovali a nie je socializovany, tak to naozaj nema vyznam sa snazit, nech sa onuchaju za kazdu cenu, lebo ked ten pes zaciti, ze aj moj je pes a uz dospely, tak mi po nom vybehne a zbytocne “kazi” mojho tym, ze ho zatiahne do suboja – aj ked k ziadnemu nepride lebo je na voditku… Ale aj tak ked to este nemam potvrdene o nejakom psovi, tak sa snazim nech sa mozu kludne onuchat, no ked druhy majitel polozi otazku “To je psik? lebo moj nema rad psikov!” tak uz viem, ze musim usmernit to onuchanie, aby sa do seba nepustili. A ked vidim, ze ten druhy uz-uz vyleti, tak ideme prec… doteraz som si este akoby vycitala, ze v takychto chvilach by som mala naucit Jacka ako ostat v klude aj ked druhy pes vrci, ale keby po mne dakto vrieska a chce ma zbit, tak asi tiez neostanem kludna… takze to “ostat v klude” nemusi znamenat ze ostaneme tam s nim stat pri vrciacom psovi a on bude kludny, odteraz to znamena ze kludne ideme prec.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 31 až 35 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.