Problém so semenníkmi

  • This topic has 2 hlasy and 1 odpoveď.
Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    Príspevky
  • #46638
    Dobrý večer.
    Moj psik (1 rok aj 10 mesiacov,labradorsky retriever), sice ma zostupene semenniky , ale jeden je akoby trosku mensi(ten rozdiel je malý) a nie su pravideleneho tvaru.V zime dokonca sa objavili na semennikoch aj take ranky- chrasticky alebo take nieco. Neviem z coho to mohlo byť.A preto by som sa chcela opýtat, ci to je nejaka choroba alebo je to normalne. A taktiez ci by som ho radsej nemala dat vykastrovat, bojim sa ze je to nejaka choroba,aby nemal zbytocne problemy. Za odpoved vopred dakujem 🙂
    #49855
    Dobrý deň, na túto otázku by som Vám vedel bližšie odpovedať až po vyšetrení i preto že môže to byť len obyčajný neškodný rozdiel vo veľkosti ale môže to byť niečo vážnejšie…. ranky a chrastičky môžu a nemusia suvisieť s veľkosťou semenníkov… odporúčam navštíviť veterinára a skonzultovať s ním vážnosť problému na základe vyšetrenia a podľa toho sa rozhodnuť pre kastráciu…. vyšetrenie semenníkov je dôležite aby sa posudila konzistencia tvar veĺkosť poloha a podobne… môže to veľa napomôcť pri rozhodovaní ako ďalej…. Pekný deň
Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.