prosiim o nazor – chudnutie !!!

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava prosiim o nazor – chudnutie !!!

  • This topic has 6 hlasov and 34 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48806
    heny
    Člen
    ahojte baby, potrebovala by som vas nazor, som zufala.

    istu dobu som rockymu varila, schudol.
    teraz zase pribral.
    kupila som mu light granule.

    pes jeho veku a vahy by mal denne zjest 100gr granul denne,pes ktory ma schudnut 90gr.
    ja mu davam 25gr !!!! plus malilinko konzervy k tomu, cele to ma vahu max 35gr co je vlastne zalostne malo. a rocky nechudne!

    teraz pred 5 min som sa pytala petry, dostava zase u mamy, babky,od mata zrat ?ona ze nie.
    som jej povedala kolko by mal za den zjest a kolko za den zje a viete co ona nato??
    mykla plecom akoze jej je to fuk a pozerala dalej telku.
    z jej reakcie som bola v soku.

    moze mat pes nejaku poruchu ze nevie schudnut(o takom dacom som nikdy nepocula)
    alebo si myslite ze ho nechava u rodicov , babky naschval vykrmovat ??

    pohybu ma ozaj vela,od stola nedostava, snacky ked dostane tak specialne bez cukru, a samozrejme o to menej zradla.
    NEEXISTUJE ze nevie schudnut !!! :((((((((

    #63286
    geppy
    Člen
    podla mna ho vykrmuju….aj moja mama nenapadko podsuvala Geppy to co by vobec nemala jedavat….ale co uz….
    #63287
    zita
    Člen
    Heny, ked si s Petrou nevies rady skus si na rovinu o maskrtach pohovorit s rodicmi a babkou. Vymenuj co moze jest (uplne podrobny zoznam) a tak isto uplne podrobny zoznam toho co nesmie. Myslim si, ze ked im vysvetlis, ze preco musi oblubka schudnut, tak to hadam pochopia (na rozdiel od Petry).
    #63288
    heny
    Člen
    zita on nesmie u nikoho nic zrat!!! dostava doma a hotovo.
    kazdy to vie ze nesmie nic od stola. najhorsie je ze nikto neprimera davky k jeho vahe! chapete?

    Mato mi dnes vravi, on to ma taku genetiku. no oboch rodicov som mu videla, obaja su normalny!
    a ze on veri petre, ze ked povedala ze ho nevykrmuju tak to tak aj je.jasne- nepojde si proti sestre nie?

    baby uz si fakt pripadam ako idiot.

    ale uz viem co urobim !!

    dnes napisem slovenskemu vetovi email, opisem mu co zere , kolko ma pohybu, ci moze mat poruchu funkcie stitnej zlazy atd… uvidim co odpise
    a pojdem aj nasmu vetovi a aj s tym sa porozpravam.

    takze budem mat nazor 2vetov.
    ak nahodou bude potrebne vysetrenie na stitnu, dam mu to urobit!!! este uvidim ci tu alebo na svk, podla toho co to stoji–ak sa take vobec robi
    ak sa potvrdi ze je vse ok, take divadlo spravim ze az. bez srandy.

    este mato vravel, ze schudol z 5,5 kg na 5,1kg.
    ze co chcem…vravela som mu, ze ten pes nedostane ani polovicu z dennej davky ze ten musi chudnut nie???
    ja nechcem aby bol vychudnuty to nie, ale na rebrach ma tuk ktory by trebalo dat dole.
    a nas veto nam tiez vravel ze na 4,5kg by mal schudnut….

    #63289
    Nela2011
    Člen
    heny ja si tiež myslím že mi prihadzujú, vidím to aj u nás, pýtam sa mamy čo si dávala Billiemu, nič, stále nič, pritom vidím že od nej a brata najviac vypytuje, čiže ten pes ich sám prezradil,
    alebo keď Billie zvracal, vtedy som tiež videla že mal niečo iné aj, a potom už keď som na ňu navrieskala, tak sa len usmiala, že keď on tak pýta. Zabíjala by som za toto fakt, a to u nás sú aj iné “naschvály” od mamy. A keď si poviem svoj názor, tak ešte som aj ja tá zlá.
    #63290
    heny
    Člen
    nela akurat som odoslala email na slovensku veterinu, uvidim co mi odpisu.a zajtra volam nasmu vetovi. hadam 10min rozhovor nebude drahy…

    nenecham to tak. ja sa dopatram k pricine jeh nechudnutia !!
    ozaj ak bude potrebne dam ho vysetrit…..

    ja ked idem s rockym svokre, praveze nejak k nikomu neuteka… aj doma ked jeme , nikoho neotravuje. pritom mato sa priznal ze volakedy mu daval syr!! syr- plny tukov.
    ach jaj 🙁
    rocky je velmi dobre vychovany. ten pri jedle neotravuje.

    fakt baby taka som nahnevana ze az.uz si pripadam ako idiot.
    kebyze ako ty pises ze by zvracal, aspon dokaz by som mala !! 🙂 ale ani to…

    #63291
    katarina2
    Člen
    Keď si s nimi neviete dať rady a nepočúvajú Vás najradšej by som tam psa nikdy nedala, nech je radšej doma sám- pár hodín vydrží, zvykne si, keď už musí. A zbytočne by som nevyhadzovala peniaze na veterinára a zároveň vystavovala psa nejakým stresom, ani neviem, či to vyšetrenie je bolestivé a či nemá vedľajšie účinky. Môjmu som znížila dávky a je pod kontrolou nik mi ho nemôže prikrmovať aj tak je tučný, môže byť aj nastávajúce zimné obdobie že si organizmus uskladňuje tuk na zimu? Ale v našom prípade môže byť aj to, že nemá toľko pohybu čo by potreboval – je to lovecký pes, mal by nadháňať zver ale tieto možnosti nemá len prechádzku so mnou aj to len 2x za deň na viac ani ja nestíham s ním a na dvore sa sám asi nudí, za to som plánovala pre neho ešte psíka aby mal spoločnosť. No zatiaľ o tom len uvažujem, lebo je to otázka financií, či budem stíhať výdavky na dvoch a či sa budú spolu aj znášať……………..
    #63292
    heny
    Člen
    katka najprv k tebe ::

    moja rada- ak chces este jedneho psika , odporucila by som stena.
    my sme tiez tak rozmyslali : kamosa k rockymu, nebude sa nudit, bude mat viac pohybu,budu sa spolu nahanat… ja chcela stena- i ked by sa malo zacat vsetko od zaciatku co sa tyka cikania atd…
    petra nie- ronnyho.
    teraz ? okrem toho ze sa obcas pochytia doma na gauci nerobia nic spolu ! adoptovanec vonku na voditku, rockyno si beha na volno. takze tolko…:)

    ja robim este 2 tyzdne potom mam tyzden dofci – svadba, na slovensko ideme.
    uvidim co odpisu zo svk, potom by som tam sla osobne.
    a potom dala zakaz petre brat rockyho ku svokre.
    ja robim od 15tej poobede, mato pride z prace o 19tej. tych par hodim vydrzi- i ked petra dojde o 18tej domov.
    viem ze vela psikov na zimu priberu..mozno sa robim mudrou, alebo si namyslam, ale ozaj pri tej troske granuliek co chudak zere, musi schudnut aj keby bolo neviem co. nie?

    #63293
    katarina2
    Člen
    heny, môj teraz tak málo papá, že by to bolo stačilo asi len Tvojmu drobcovi, lebo tiež pribral, ale viem, že pribral hlavne kvôli tomu že má málo pohybu, takže budem musieť pridať ešte aspoň jednu prechádzku z dvoch prejdeme na 3x denne, ale viac ozaj nemôžem, potom si nestihnem inú prácu okolo domu a seba, aj tak sa už cítim ako bezdomovec, lebo sa len k nemu oblečiem do vecí čo nie je škoda keď ma aj nechtiac pri hrách a behaniach po skáče, on skáče aj na prechádzke a to ho môžem aj “dobiť” – sem tam mu švihnem druhým koncom vodítka a možno aj preto šklbe to vodítko- chce sa mu pomstiť že dostal s ním. Ale podotýkam to dostal nebolí, to je len náznak švihnutia, ja by som ho nemohla tak udrieť aby ho to bolelo, veď napriek jeho “pajkovstviam”, ho nesmierne ľúbkám. No ale skončilo sa už u mňa chodenie s priateľmi na kávičku, alebo do kina – žiadna kultúra stále so psom, takže mám niekedy pocit zviazanosti, aj keď ho nechám trochu doma neviem v kľude nikde byť, stále myslím na pajkoša čo asi vyvádza. No na druhej strane nemenila by som za svoj predchádzajúci pokojný život, tento adrenalín som potrebovala. Malého už volám tučniačik, hoci viditeľne tučný nie je ale veru už rebrá ťažšie nahmatám, takže len mu dávam menej jesť a teraz už mu len varím, netučné hovädzie alebo ryby, lebo aj hypoalergénné jedlá musí jesť, vraj toto je taký citlivý druh psa na alergie z jedál takže pozor musíme aj na to zo sladkostí len mrkvu – u dcéry jedol všetko od stola, tu už nemôže.
    #63294
    katarina2
    Člen
    Granulky len jahňacie alebo lososové, tak nám odporučil vetoš…
    #63295
    heny
    Člen
    nasi su dost vonku – teda aspon si to myslim… 5 denne cikanie, z toho 2x 20min, a 3-4 krat do tyzdne ca hodka a pol . bez voditka, takze beha hore dole, niekedy si s nim zasprintujem , drievka hadzem…
    ked pocasie da ideme dole aoprtovat, ale to moc neratam, kedze v poslednej dobe musi trvanik preskumat. inak uz nezere tolko travy ako volakedy.
    mi mame tie select gold lightky.
    som sa docitala ze su vhodne aj pre alergikov.
    chcela som ine vyskusat-neviem ako sa volaju, predavacka vravela ze z nich iste schudne.
    no ale 2kg stoji takmer 20e.
    tak som myslela ze spapa toto kilecko granul a potom vyskusame tie drahe.
    #63296
    katarina2
    Člen
    Môžem pre zmenu vyskúšať aj tieto-tie select gold lightky. Len aby mal zmenu, hoci pre neho granulky nie sú hlavným chodom, ja mu radšej varím, granulky mu dám len ráno aby vyčkal do večere ale veľmi máličko, možno ani 7-8 deka…
    #63297
    heny
    Člen
    katka neviem ci ich zozenies na svk.
    musis pozriet mozno ich uz maju.

    dostat ich vo freesnapfe v madarsku, rakusku, v inych krajinach neviem.

    moj prvy ich pes ich zral, rocky tiez.

    a su lepsie ako RC !
    viacerych predavacok som sa pytala na nazor, kazda mi odporucila select gold 🙂

    #63298
    heny
    Člen
    kocky odpisali mi zo slovenskej veteriny ::: (skopirovane)

    Dobrý deň.
    Začneme otázkami. Pes môže mať poruchu štítnej žľazy, vyšetrenie stojí približne 20 eur, odoberie sa krv a na druhý deň máme výsledky. Ostatné príznaky, ktoré sa objavujú pri hypotyreóze (to je nedostatok hormónov štítnej žľazy), sú ospalosť, pes je málo aktívny, často sa objavuje demencia. No a to ostatné musíte posúdiť vy, či Vám hovoria pravdu. Myslím, že by ste to nemali brať tak tragicky, ak má psík o nejaké to deko na viac. Yorkovia sú veľmi rôznorodí a ťažko sa určí presná váha. Na druhej strane, ak dostáva všeliaké odmenky, aj keď sú bez cukru, tak Vám neschudne. Na to ho musíte kŕmiť veľmi striktne a naozaj mu nič nepridávať do krmiva, ani mu nedávať tyčinky na zúbky.
    Varená strava je vhodná, ale musíe pridávať nejaký minerálny a vitamínový doplnok. Na Slovensku máme napríklad Roboran, stojí asi 2 eurá. Možno by ste sa k tomu mohli vrátiť, predsa je to len prirodzená strava a uspokojili by ste tým jeho chute, len si zožeňte ten minerálny doplnok.

    takze tak baby:)
    tak ja si dam poradit a prejdem naspet na varenu stravu, predsa vtedy mi schudol…a ten pripravok poznate ? kupim ho , 6okt idem na svk…

    #63299
    zita
    Člen
    Roboran
    je dlhe roky vyrabany a predavany doplnok vyzivy. Je ho viac druhov, pre psov, sliepky, kraliky… V beznych covatelskych obchododch ani v retazci Pet Shop som ho nevidela. V Kosiciach ho maju v Osivexe ale maju ho aj tu:
    http://pes.zvieratadoma.sk/search.php?fulltextSearch=roboran
    A tu je sranka vyrobcu:
    http://roboran.cz/cze/category/roboran-pro-psy-12.html
    Je lacny, vynikajuco sa davkuje. Pouzivala som ho kedysi. Potom som sa dala zlakat zahranicnymi tabletkami. Esteze si mi ho pripomenula, asi sa k nemu vratim… A teraz pozeram, ze uz je aj specialny na klby, Kupim obludam aj ten.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.