prosiim o nazor – chudnutie !!!

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava prosiim o nazor – chudnutie !!!

  • This topic has 6 hlasov and 34 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63300
    heny
    Člen
    zita stale sa smejem na tom ako nazyvas tvojich havkacov- obludy :))))))

    pozrela som si tu stranku, ja musim ten klasik kupit pre dospele psy ze ? nakupim toho ked budem na svk:)

    #63301
    katarina2
    Člen
    Zita – presne aj mňa vychytí smiech keď píšeš o obludách chi-chi-chi, aj teraz sa rehlím…ešteže to Tvoje psíky nerozumejú asi by Ti tiež nemilo odvrkli, že si to vyprosia, alebo niečo podobné.
    No a tiež heny ďakujem za skopírovanú správu a teraz mi je jasné prečo môj drobec priberá napriek tomu, že málo papá, veď on dento kostičku dostáva pravidelne každý večer aj iné maškrtky, tyčinky na hryzkanie, akože na zábavku keď sa nudí, ani ma to nenapadlo, že aj z toho môže priberať a potom vyberá v jedle – podotýkam, že to ale dostáva po jedle vo večerných hodinách keby už aj tak iné jesť nedostal.
    #63302
    heny
    Člen
    katka ja som im aj to napisala, ze ked dostane tycinku na zuby co je raz za tyzden asi, o to menej mu dam zrat !!

    kazdy snack, tycinku, vsetko co dostane okrem hlavneho jedla mu musis odpocitat z dennej davky !! na to nezabudni 🙂

    #63303
    zita
    Člen
    Ja ich sice volam obludy (alebo oblidky), ale urcite im tym nenadavam. Vo vsobecnosti sa v nasej rodine pouzivaju vselijake nazvy pre psov, ci u mojich ci tych co byvaju so synom a neestou a jej rodicmi na dvore v Cechach. Tak napriklad: chlpata hydina, mrchy usate, chvostati. Akokolvek to divne znie, su to laskyplne pomenovania. Je to len rychlejsie ako ich menovat po jednom… My mame len dvoch ale u syna su styria, takze skus to vymenovat, ked stekaju pri plote…
    A zas napriklad Max je Max za normalnych okolnosti, ale ked zvysim hlas a nazvem ho Maximilian, tak vie, ze asi to co prave pacha nie je asi celkom OK.
    Webie je Babula, drobec Vebincek, havik… Ak chce pocuje na kazde meno, ak nechce, je to uplne jedno ako ju volame. Proste svojhlava jazvecica s rozumom ako stara slonica…
    #63304
    katarina2
    Člen
    :)DDD, je mi to jasné, že ich ľúbiš, inak by si ich nemala, veď aj ja dávam môjmu rôzne milé prezývky a keď ma naštve aj sviniar je, ale oni tie psíky fakt vedia čo tou prezývkou od nich chceme a že je tá prezývka je stále on! Vlastne z intonácie hlasu vedia, kedy je gazdiná v pohode, lebo sme však boli dobrý a kedy sa majú radšej stratiť z očí lebo niečo zlé vykonali.
    #63305
    katarina2
    Člen
    Akože môj psík tyčinku na zuby dostáva každý večer, lebo inak mu zuby nečistím a on sa tým aj veľmi vďačne nakŕmi, lebo vidím s akou chuťou to hlce. Normálne jedlo nehltal nikdy s takou chuťou až teraz ako mu varím, lebo konzervy šli do smetí, skoro vždy, tak mu varím a to zje. Samozrejme prihliadam aj na Tyčinky a pamlsky koľko ich mal a podľa toho bude aj jedlo a keďže chcem aby radšej jedlo zjedol v množstve ktoré má zjesť obmedzím tie pamlsky a dentálnu kosť lámem na polku, na vyčistenie zubov mu môže aj polka postačiť, včera výnimočne nedostal vôbec, už má poslednú a musí mu na 2x vystačiť, kým pôjdem na nákup pre neho.
    #63306
    heny
    Člen
    rocky ma tieto prezyvky ::

    rockyno, baby, rokus-mokus, specko(slanina),rock,a na vsetky reaguje 🙂

    ja ked dam tycinku obom, musim robit dozor lebo si ich navzajom kradnu 🙁

    #63307
    geppy
    Člen
    aj moja Geppy (džeppy) ma vela prezyvok : Geppetti,scimmietta (opicka),porcellona (prasiatko),piccina (malicka)….aj Geppy reaguje na vsetky :))))
    Ja jej tycinky na zubky kupujem len obcas…
    #63308
    katarina2
    Člen
    Picinkom volám aj ja môjho alebo piciny, tiež bábatko Beníček, Beňulko, miláčik, zlatko, teliatko, lebo farbou ho pripomína a keď je hlupáčik tak ho nazvem teliatkom.
    #63309
    heny
    Člen
    …:))) chudaci nasi hafani co za prezyvky to maju :))))))))
    este som zabudla na 2 prezyvky bubo ho tiez volam, a schirchi (skaredy) 🙂
    #63310
    zita
    Člen
    Max je pre mojho brata “hraci automat”, lebo ked idemem na zahradu je schopny cely den nahanat loptiku…
    A napsledy bol Ťuľo. Trestidlo nase zbadalo, ze sa do zahrady dostala cez dieru v pletive macka. Samozrejme ju zacal nahanat a macka kade prisle tade odisla a Max za nou. Potvora umiaukana mu usla a on sa chudak nevedel vratit, a tak pobehoval za plotom hore dole a straaaasne plakal. Trvalo mi hodnu chvilu, kym som pochopila, ze nase zvieratko place za plotom… Tak som ho isla zachranit. Nasla som dieru kade presiel tam, ale trestidlo odmietlo prejst cez nu naspat. Neostalo nic, len zobrat klieste, prestrihat vacsiu dieru, a po navrate Maxa dieru pekne zestopkat.
    Musime vymenit pletivo, lebo tyzden pred tym nam popod plot usla do susedovej zahrady bratova korytnacka. Pol hodiny sam traja chodili stvornozky po susedovej zahrade a hladali korytnaka v pomaly metrovej burine. Bezuspesne. Uz sme sa zmierili s tym, ze korytnak sa rozhodol po 15 rokoch opustit rodinu, ked som ju cisto nahodou nasla ako sa pokusa vratit, len akosi nenasla tu dieru kade odisla. Najlepsíe na tej korytnacej akcii bolo, ze ked sme ju konecne nasli, tak sme ju priklopili bednickou na zeleninu, ze uz neujde. Figu borovu! Za chvilu sme zistili, ze bednicka pochoduje po zahrade… Prilozili sme na bednu pre istotu kybel! Odvtedy sme sice na zahrade zo vsetkymi zvermi neboli, ale uz je tam prichystany material na korytnaci vybeh.
    Este nam moze ujst morske prasa, ale to neviem ako by sme odchytili :-))
    #63311
    heny
    Člen
    :))))))) ta korytnacia akcia musela byt ozaj vesela :)))))

    ozaj baby, zabudla som vam napisat….

    minule sme boli s matom v meste a na ulici sa prechadazala zenska s muzom a s prasatom :)))))

    takze uz aj k nam sa dostava asi ten trend, prasa ako domace zviera 🙂

    prasce su inteligentne zvery, ale neviem si predstavit sa s prasatom maznat, a co ked mi dorastie do 100kg?? predat mäsiarovi?? to by bolo krute!!
    ci existuju nejake mini prasiatka ?

    ja nie som ziadna vegetarianka, takze prasa premna predstavuje rezen, slaninku a ine dobrotky, neviem si ho predstavit ako domaceho milacika…:((

    #63312
    Heny, asi tak, tiež by som nechcela mať prasiatko žiadnej veľkosti, lebo asi by som od toho dňa prestala jesť mäso :/
    moja starká ešte v mojom veku, ked bývala s rodičmi chovala prasiatko, malo aj meno, už si síce nepamätám aké ale spomínala mi ho často.. a aj aké ťažké to bolo ked bola zabíjačka a z rodinného člena sa stali klobáse :/
    #63313
    geppy
    Člen
    ano existuju trpazlicie prasiatka (cinske ci thajske)..teraz uz neviem ktore….ale ja som mala morske prasiatko (aj ked stale nechapem preco sa tak vola 🙂 a s nim ked som chodila von,tak ako zo psikom…jasne ze bez voditka,ale stale zamnou chodil,normalne po chodniku…a ked som zavolala tak dobehol….
    #63314
    heny
    Člen
    …z rodinneho clena sa stali klobase:) prepac, to znie tak smiesne.

    ked sme uz pri domacich milacikoch…
    ja chcela mat stale bieleho potkana. prednedavnom som mala moznost ho mat (susedam sa potkanica okotila) no a potom som predsa vycuvla.
    nie koli rockymu , ale koli castemu cisteniu teraria. na tom som ako sa poznam leniva….
    potom som rozmyslala nad opickou :)) to je mileeee stvorenie.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.