Prosím o feedback…

  • This topic has 3 hlasy and 15 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48718
    Som poriadne vytočená… dnes bol priateľ s Engee u veterinára (ako celkovo máme o ňom dobré ohlasy, aj nám sa zdá dostatočne spôsobilý doktor), ALE! to čo mi dneska priateľ sprostredkoval, tak ma fakt zaskočilo… už som počula o Engee kadečo, že je besná, agresívna, vychovaná aj nevychovaná, ale ešte mi nikto nenaznačil, že jú týrame alebo sa k nej zle chováme 🙂

    Bol s ňou dať jej ostrihať labky, čo nezvládala dobre, driapala sa, škrabala, proste vyvádzala, zatiaľ čo pri vytláčaní análnych žliaz vraj ani necekla, poslušne stála. Ešte aj ked jej doktor pozeral to červené miestočko na papuľke (nakoniec je to predsa len uštipnutie), tak vyvádzala, lebo ju to zabolelo. Potom bola z toho samozrejme utiahnutá, pretože najhoršie čo jej robíme (v preklade, čo nemá rada, čoho sa bojí atd) tak je česanie a kúpanie, to je fakt hotový zápas. Teda nie je zvyknutá na takéto zaobchádzanie, že strihanie pazúrikov, čistenie ušiek, chytanie papule (to sa teda snažím, ale bojuje, hoci sa snažím aj jemne narábať a chváliť ju – pozerá na mňa, že ty čo mi ubližuješ ) takže rozumiem jej správaniu a zároveň viem, že tam sú naše medzery, no vet sa vyjadril, že ak sa mladý pes takto správa, v dospelosti bude agresívny, že sa má s ňou chodiť min. 3x denne vonka na prechádzky, lebo sa môžme pripraviť na to najhoršie :/

    Prosím o vaše rady a postoje… ďakujem

    #62639
    katarina2
    Člen
    SOMARINA!!! Potom aj ja toho môjho utýram do zbláznenia keď ho kúpem, češem, tiež to nemá rád a bojí sa toho a keď ideme na prechádzku hotový cirkus kým mu navlečiem traky, v zime + oblečenie. Aj keď mu vytláčajú análne žľazy, je to nepríjemné ťahá riťu dole – tak aj to je týranie, že mu ju dám vyčistiť? No z nechtami sme ešte neboli ale práve zamýšľam že aspoň” palce” teda tie bočné hore už sa zahýnajú, lebo tie nedôjdu po zem, takže sa neodierajú by bolo treba ostrihať, takže neviem čo bude robiť, ale keď sa bojí aj fenovania, tak iste aj brúsky, tak asi len dám ostrihať ale obrusovať už nie – veď to by som ho už asi týrala…
    #62640
    heny
    Člen
    veronika Engee je v puberte ak si pamätam nie ? moj nazor je, ze trebalo by ju dat ,,do laty,, lebo potom vam ozaj bude skakat po hlave, ale ze agresivna???? …tomu nejak neverim.. Engee nereaguje agresivne nie ??

    ked som bola naposledy s rockym u veta, som sa bala ako bude reagovat kedze naposledy to bola hrooooza. pri vyberani stehov po kastracii na svk sme ho 4 ria drzali !! 🙁 no a teraz bol zlaty, dal sa prezriet, pretrpel 🙂

    #62641
    heny, to pred pár mesiacmi povedala suseda, lebo sa chcela hrať s ich psom, ktorý o ňu nemal záujem a ona natvrdo po ňom skákala, že ideme sa hrať a hotovo! vtedy zabila že či nie je agresívna 😀 takže preto som to napísala medzi označenia ktoré dostala už v rôznych situáciach od rôznych ľudí…

    neviem či je v tej puberte, niekedy mám pocit, že hej, inokedy že nie, niekedy je strašne tvrdohlavá a niekedy krásne počúva, teda poväčšine počúva… potom má dva-tri dni také horšie. Doma máme dobre zvládnutú výchovu, najviac sa bojím jej správania vonku, ked je na voľno a obchádzame psíky, ale dneska krásne počúvala aj na voľno, tak ja neviem :/

    Ide o to, že citlivo znáša úkony ked ju veterinár prešetruje, obhliadka labiek, ušiek, papuľky.. to su veci, ktoré jej my nerobíme a ešte v cuzdom prostredí, cudzí človek ju na týchto miestach ohmatáva – spanikárila, utiahla sa do seba a vet automaticky usídil, že kedže je takáto sklesnutá, tak sa k nej chováme zle :/ ona si už pamätá, že tam sa chodí na injekcie atd, že sem tam vyšetrenie aj bolí a štípe, tak sa tam necíti dobre

    Heny, výber stehou by som neviem ako s ňou dopredu cvičila 🙂 aby vydržala nehybne a vkľude, myslím, že je to normálne, že sa psíky cítia pri takýchto veciah ohrozené :/ neveim prečo sa ľudia na to pozerajú ako na anomáliu :/

    #62642
    heny
    Člen
    no Veronika, rockyho jedina slabost–cudzie psiky , sa mu dnes stalo takmer osudnym !!!!!!
    bola som s nim bez voditka, na druhej strane uvidel psika a uz letel. kebyze sa rozbehne o 2 sekundy neskor by ho auto zrazilo :(((((( som dosla k nemu , tak som naho nakricala, schamtla som ho za obojok, a pretiahla naspet na druhu stranu, skoro sa na nom zaskrtil. utekal domov, usi stiahnute. otvorila som dvere od bytu, uz aj bol v petrinej izbe.
    viem….moja chyba.

    my to hned oci otvorilo !!!!

    ronnyho som nechala doma a s rockym som zase hned sla von. trening.
    chodza pri nohe. ..dali sme si kolecko. isiel mi pri nohe ako svajciarske hodinky !!! a voditko bolo pekne na volno!!potom chcel lahnut do tiena. vravim nie moj kamarat ziadne take !!!!!
    teraz sme zase dosli z treningu.
    zas bol velmi zlaty. menila som casto smery, dokonca pekne zastavil ked aj ja-a bez slov.
    dufam sa zacne ovladat.

    viem ze je to moja vina. rocky je vonku veelmi zlaty, ale ako som casto spominala ked uvidi cudzieho psika nedokaze sa ovladat. .. a to musime zmenit.

    #62643
    myslím si, že pochopil, že spravil chybu… kebyže aj ju skoro zrazí auto, tiež by som jej to dala poriadne vyžrať, srdce by som mala niekde v hrdle, adrenalín by mi okamžite vyskočil, nič by som ju nešetrila, tá by ma ešte polhodinu po tom počúvala 🙂

    takže ronny sa už udomácnil? začína vnímať disciplínu domácu? 🙂

    #62644
    heny
    Člen
    hadam pochopil…mozno mal aj strach zomna kedze som tak zurila a bola nervozna.
    dnes rano ked som bola s nim dole, zase bol na kratko a krasne pri nohe. uz budem neoblomna, len na kratko pojde !!! este stale som naho nahnevana !!! vcera mi doniesol hracku, hned som ho poslala prec. a za pol hodinu som ho ja vyzvala k hre:)

    co sa tyka ronnyho, ked je somnou a s Matom je to najposlusnejsi pes na svete!
    akonahle je petra doma, jeho sravanie sa zmeni o 180st.
    pred nami ma respetk, pred nou nie. dokonca ked je s nou , znackuje na koberec. teraz koberec neni, kupila novy ale ked ho dame na zem zase zacne znackovat.jej dava nadradenost nad nou.
    a ked je Petra doma,si myslim ze ronny dava aj rockymu najavo ze on je sef. ked rocky skoci na gauc, alebo sa pohybuje po zemi ronny ho hryze do lab, je k rockymu dost kruty. to sa snazim korigovat.
    ale je to petrina vina. ona sa bohuzial nezmeni 🙁 ronny sa pri nej citi nadriadene.
    som jej naznacila, ked ona neni doma vsetko je super !! no netrkne ju…. co uz….

    #62645
    katarina2
    Člen
    Pes by nemal mať dvoch gazdov, ale asi nemáš na výber že ich musíš dávať k Petre a keďže sa Petra nezmení, aj Tvoja snaha vychádza navnivoč – žiaľ…
    #62646
    ronny cíti zmenu atmosféry v dome (byte?) ako sa petra vráti domov, alebo ty… tým to bude, určite si aj ty napätejšia a preto tak reaguje, pretože si myslím, že inak by reagoval rovnako… segra sa hnevá, ked ronnyho sekíruješ? najlepšie by bolo, kebyže ho mravníš rovnako aj po jej príchode, nech vidí, že za to, že segra došla domov, ešte neznamená, že ste si zmenili pozície
    #62647
    heny
    Člen
    katka velmi sa mylis !!!!!!!!!!

    pes vie velmi dobre ku komu si co moze dovolit !!!!!!

    a ja dobre viem ze moja par tyzdnova praca nevysla navnivoc!!
    petra je skorosvagrina….

    ked ronny dosiel k nam som si hned drzala odstup od neho- petra ho stale mojkala a spal u nej v posteli. aj s mojim rockym. ronny po mne aj matovi stekaval to som tu tiez spominala. … uz sa to na 99% zlepsilo. na rozdiel od petry mu ja nedovolim na gauc, nedovolim mu aby zamnou cupital,nehladkam ho kedy on chce…. petra robi presne opaky, vo vsetkom mu vyhovuje !dava mu tym najavo ze ona je mu podriadena !on stale dosiahne co chce
    ronny , ked je sam s nami je to poslusny, kludny pes. s rheou som vsetko konzultovala, mi pisala a ma korigovala co a ako mame s matom robit…ten pes ma repsekt predommnou a matom, kludne lezi , necupita za nami, ako pisala rhea, ked je s nami je to ,,stastny,, pes lebo nema co riesit, lebo vie ze my sme vodcovia.
    s petrou si naraba ako chce. ocikava koberec len v jej pritomnosti lebo jej dava najavo ze on je viac ako ona !!!!
    napr:::: rocky sa somnou nemazna… len s nou . to je preto , lebo predomnou ma respekt a pred petrou nie. lebo ked pride pes za tebou sa ,,maznat,, znamena to ze ty si mu podriadena !!! ja sa s rockym maznam kedy to mne vyhovuje. tak isto je to so spanim…volakedy rockyno spal primne. teraz uz nie. spi 2 metre odomna.uz nema somnou fyzicky kontakt ako volakedy…

    takze pes vie, co si ku komu moze dovolit…. len mu to treba samozrejme ukazat.

    #62648
    katarina2
    Člen
    Takže asi som aj ja tomu môjmu podriadená lebo stále na mňa lezie a mazná sa so mnou, ja som to brala tak, že je na mňa veľmi naviazaný, plače a robí cirkus keď niekde idem, keď je u nás návšteva podobne lezie na návštevu a mňa už potom vonkoncom nepočúva som mu ukradnutá…a čo ma už teda vôbec neteší, že všade za mnou chodí, stále mi je za pätami až ma to rozčuluje, lebo mi odvádza pozornosť, neviem sa sústrediť, vždy niečo zabudnem, lebo jeho hľadím aby som ho nezašľapla – stále je pod nohami! Niekedy už na neho aj nakričím, keď ma vytočí, napríklad zvoní telefón alebo na bránke niekto letí prvý a zase mi popod nohy dobre sa na ňom nezabijem – no to by som ho už fakt “zabila” – vtedy na neho nakričím a jeho to vôbec nerozhádže, pozerá na mňa tým nevinným pohľadom akože čo sa robí?- ja nič ja muzikant…Ako si to dokázala že Tvoj pes spí 2 m od teba? Tento stále kňučí a piští ak nie je po jeho vôli a to sa už nedá vydržať, tak mu vyhoviem, aby som už mala kľud, – viem , že to nie je správne, mala by som si na svojom trvať ale keď on má takú výdrž v dožadovaní sa, že ja to nakoniec vždy vzdám.
    #62649
    heny
    Člen
    petra si tiez mysli ze ronny(pristahovalec) je na nu naviazany ked za nou vsade cupita a leze nanu, a ma hlavu na nej polozenu.eee– je mu podriadena– kontroluje ju kam ona ide preto zanou cupita.ked ide na wc, ostane sediet pred dverami, ked ide petra spat velakrat sa nervozne prechadza po byte– chudak pes
    zozaciatku tiez zamnou vsade cupital. mne to ukrutne liezlo na nervy!mna kontrolavt nikdo nebude. stale som ho zastavila, vravela mu ostan,na miesto poslala.do kuchyne nevleze ked som tam ja do spalne detto. tam ma zakaz. teraz neni problem:) dokonca ked neni petra doma ani len na gauc si nedovoli! ak hej, len mu ukazem prstom a vie co to znamena.

    katka ono to neni take tazke zmenit to, len musis chciet a musis si stat za svojim.krikom nic nevyriesis, on citi z hlasu ze si nervozna a preto ta ma na haku. moj nazor- najprv trenovat povel miesto, ked pride navsteva treba ho namiesto poslat.ked zazvoni zvoncek, na miesto ho poslat- s nasimi sme to tiez tak vyriesili. z miesta mozu vyjst az ked som vybavila toho dotycneho za dverami alebo ked je navsteva vo vnutri. rockyno navstevu neotravuje- privita a to je vsetko.

    to spanie 2 metre odomna.. par krat ked som sla spat rockyno spal na mojej strane. vykazala som ho stale prec, a odvtedy spi na matovej strane.

    #62650
    Katka, treba zvolať povel raz a rázne, neopakovať ten povel viac krát za sebou ako nezastaviteľná, pretože psíkovi trvá aj 3 sec. kým pochopí čo od neho chceš 🙂 skus to raz tak spraviť, netráp sa ak na prvý krát to tak nespraví, ale ked to budeš dodržiavať pravidelne, Beník bude v šoku, že čo to je za zmenu, a začne ťa viacej rešpektovať, ak si za splnením budeš tvrdo stáť 🙂
    #62651
    katarina2
    Člen
    Už som bola na neho včera prísna – keď si chcel ľahnúť krížom cez moje nohy som ho odtlačila s tým, že na miesto, najskôr nechápal a skúšal znova, myslel si že asi zle počul, keď som ho zase trochu surovšie odtlačila a zvýšila hlas znova s tým že na miesto sa už “trochu! odtiahol a zagánil na mňa – že čo sa robí, alebo či som to vôbec ja. No mne to nestačilo, že sa len “trochu” odtiahol to nebol môj príkaz na 100-pro vyplnení len na takých 0,05 percent, tak som to ešte zopakovala do tretice, si hluchý alebo sprostý – vravím na miesto a ukázala mu fotel a ťahaj! Zdvihol sa a kukal na fotel a rozmýšľaľ – nechala som ho, na veľké otáľanie nakoniec preskočil na fotel a tam sa uložil do klbka s veľkých žalostným vzdychnutím až mi ho prišlo ľúto ale ovládla som sa. Neviem kedy sa v noci zase prikradol ale som ho objavila pri mojich nohách, robila som sa že to neviem a nevidím, lebo som už nemala silu ho odháňať ale večer sľubujem toto znova všetko zopakujem, aby si zvykol že jeho miesto nie je v mojej posteli. Ráno kým bolo chladno po večernom daždi”konečne”, sme šli na dlhšiu prechádzku, jednak preto že už aspoň na 20% poslúchol to spanie a jednak preto, že kvôli horúčavám sme na prechádzke dávno neboli. Ráno nestihol urobiť ani cirkus s navliekaním trakov lebo bol ešte ospalý, tak som to využila, konečne raz sa traky obliekali celkom normálne, no na 100-pro ešte ani toto nie je.
    #62652
    heny
    Člen
    super 🙂 len tak dalej:) drzim palceky. stoj si za svojim a o par dni budes badat zmenu v jeho chovani :))
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.