Prosím poraďte

  • This topic has 6 hlasov and 7 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48638
    Quiler
    Člen
    Ahojte, mám záujem o psíka a najviac mi padol do oka Bígl. Bývam v byte a bojím sa že by to nezvládol alebo že by som ho nezvládol naučiť všetko čo treba. Ževraj patria Bígle medzi do nízkseho stupňa inteligencie pracovitosti, teda je ž ťažké ich niečo naučiť, toho sa bojím. Prosím vás poraďte mi 🙂
    Ďakujem
    #61653
    heny
    Člen
    ahoj, ja sa sice v bigloch nevyznam, ale myslim si ze spravnym pristupom a troskou trpezlivosti zakladnu vychovu zvladne kazde steniatko 🙂
    #61654
    ak viem správne, bígl má v sebe poľovnícke črty, takže myslím, že by to bol psík, ktorého by všetky pachy lákali a možno by utekal, ak by tam nebola správna výchova… myslím si, že tento psík je skôr hodný do domu k dvoru… to je ale len môj názor… sused (býva v dome) má krásneho vysokého a štíhleho bígla nad kolená, krásne s ním šiel na vychádzke pri nohe bez problémov, no ale asi sa mu aj dostatočne venoval
    #61655
    wendy1
    Člen
    Suhlasim s Veronikou, u nas mame asi 5 beaglov a vsetkych maju na voditkach, kazdy jeden majitel mi vravi ze ak zaciti pach tak utecie. Urcite sa to da potlacit a vycvicit, ale myslim ze beagel pri dostatku pohybu moze byt aj v byte, ale potrebuje dlhe prechadzky a vyblaznenie sa. Ja osobne beaglov nemusim, kamoskinu bullterierku napadla beaglica, moju Wendy takisto a nasu pudlicu napadli 2 x beagle.
    #61656
    Smallblot
    Člen
    Poznám 3 bíglov, jeden maximálne nevycvičený, niekedy robí ako odtrhnutý z reťaze, je veľmi energický. Druhý, to je fenka, je kľudnejšia, ale tiež niekedy dosť skáče. Tretieho majú tu susedia, je to psík, moc kamarátsky nie je, oňuchať sa oňuchajú s tým mojim, ale kľudná som len keď tam má aj majiteľa (čo nie je moc často, keďže ho nechávajú vyvenčiť sa samého po ulici…). Nikdy nevrtí chvostom.
    Nemusí to byť zlé plemeno, ale podľa môjho názoru potrebuje maximálnu možnú výchovu. A tiež som počula, že sa ťažšie učia povelom, ale tak to môže závisieť veľa od prístupu k tomu psíkovi a samozrejme samotnej výchovy.
    #61657
    Janca2262
    Člen
    Ahojte, ja mám bígla a nie je problém ho vycvičiť, akurát je veľmi tvrdohlavý a osobne si myslím, že je skôr do domu, keďže je poľovnícky pes… Napriek tomu, že ma záhradu musí ísť dennodenne bez ohľadu na počasie na prechádzku… Máme ho v dome, dosť šteká, čo by mohlo rušiť ostatných a napr. zahrabuje veci do sedačky, jednoducho má tie poľovnícke črty a je veľmi veľmi hyperaktívny. Potrebuje neustálu pozornosť, doslova si ju vydobýja. 🙂
    #61658
    Quiler
    Člen
    Je mi to jasné, a ešte rozmýšlam, že by som som si zobral Jacka Russla .. čo vy nato ?
    #61659
    wendy1
    Člen
    JRT je velmi energicke plemeno, vyzaduje vela pohybu, kamoska ma JRT, predtym mali dogu, chcela labradora,ale mama aj otec sa rozhodli pre JRT, ma ho velmi rada, ale povedala ze ona by si toto plemeno nekupila. Idu s nim na 2 hodky von, aportuje, a potom este aj doma mu aportovali asi 2 hodiny, skryvali hracky, hafan si chvilu oddychol a opat si vyzadoval pozornost. Ale su urcite aj JRT kludnejsej povahy, tiez poznam. Urcite sa mu tiez treba velmi venovat co sa tyka vybitia si energie. Kolko mas casu pocas dna? Urcite ak mas menej casu, tak si zvol menej narocne plemeno na pohyb.
    62503907_1_1000x700_strizhka-sobak-professionalnyy-gruming-i-uhod-za-sobakoy-minsk.jpg
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.