Puberta???

  • This topic has 7 hlasov and 45 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48218
    geppy
    Člen
    Ahojte mam otazocku…moja fenka bude mat 7 mesiacou a uz vyse tyzdna si vsetko vymaha stekanim,zacala znovu kusat nohy,nohavice,topanky.Je strasne ziva (az neskutocne).Chcem sa spytat (lebo slovicko ,,nesmies,,a ,,fuj,, UZ !!nepomaha),mam ju ked steka ignorovat?? Moze byt ze uz je v puberte?? Aj ked sme vonku,zatne sa a ani zaboha nechce ist tym smerom ktorym idem ja,nechce ist ani na travniky na ktore sme stale chodievali,ked vie ze ideme domou zacne mi kusat topanky.Ako sa mam spravat???Co mam robit??Dakujem vopred za rady…lebo je fakt ako ,,utrhnuta z retaze,, 😀
    #57214
    heny
    Člen
    no dufam ze niekto skuseni napise, moj ma tiez 7 mesiacov a uz mu pomaly zacina ,,preskakovat,,….:) zatial to nejde do extremov, ale napr dnes sme boli vonku ten si utekal a darmo som si isla hlas vykricat ani za svet nechcel prist:(
    prosim radte ako zvladnut pubertu:)
    #57215
    Renatus
    Člen
    Obávam sa, že to osemtýždňové sucho a stým spojený pretlak “pachov” v tráve robí svoje…
    Náš šesťročný Cavalier je tiež ako utrhnutý z reťaze, ťahá ma jak najatý..už len čakám ,kedy urve flexku…musí to dosť komicky vyzerať, to naše venčenie…panička prehnutá vo dvoje, aby som prevážila jeho chuť ísť v pravo a moju vľavo.
    Riešim to tak, že si ho dám úplne na krátko a ideme fučiac…ja od námahy udržať ho a on od túžby ísť inokade…
    #57216
    geppy
    Člen
    Babyyyy…mna ked niekto vidi na prechadzke tak sa musi smiat…uz ako som pisala, ked vie ze ideme domou,sa mi zakusne do tenisky ( do jazyku ) zacne vrcat a trhat….zo zaciatku som ju napominala…ale zbytocne…skusala som aj hrackou…nic….proste vie ze ideme smerom domou a ONA NECHCE.Takze ja neviem ci to robim spravne….prave to by som chcela vediet…ale ja ju ignorujem….idem stale dalej a ona mi visi na teniske :DDD
    #57217
    Renatus
    Člen
    Dnes ráno som boj s Flexkou vzdala…dala som, mu pevné vodítko, dlhé asi 1 m a proste som ho pustila, nech si ide po svojom…

    A milý pes sa prebehol, potom dobehol ku mne a venčil sa okolo mojich nôh.

    Neviem, čo by na to povedali policajti…ale bola som pripravená tvrdiť, že sa mi práve vytrhol z ruky…

    #57231
    geppy
    Člen
    Takze teraz sme boli vonku….zase sa mi zahryzla do tenisky….spravila som to co si my povedala…teraz si zlost z neuspechu vybija na plysaku 😀
    #57218
    heny
    Člen
    ja ked idem domov z vychadzky voditko odopnem az ked sme vo vchode. dnes som odopla , vidim babku pred dverami, otvorim jej dvere. sup uz sa rocky presmykol:) kam utekal? k susedovi,presnejsie za svojim kamosom vlciakom:) ten byva na prizemi- z terasy vyjde hned von na spolocny travnik.rocky zabehne k terasovym dveram-uz sa mi stalo ze im do bytu vbehol. .. videl ze jeho kamos tam neni tak sa pekne vratil.
    #57232
    geppy
    Člen
    a zacala som cvicit aj chodenie….mala si pravdu pozerala sa zacudovane ze co sa deje…hahaha…..teraz si lahla na zem,odfukla…..fakt ju to unavilo….:D
    #57219
    mysidlo
    Člen
    no dievcata, to mate teda zazitky – pes zahryznuty do tenisky, panicka ochotna bohapusto a nehanebne klamat panom policajtom.. :)))) jaaaaj, ved by som sa aj mohla pridat mojimi nespocetnymi zazitkami, moj milacik ma rok a pol a taha ako nenormalny. neviem ci na slovensku este chodi ten program v ktorom cesar millan preuca psov, ale tu to chodi a ja sa teda snazim robit to co on. hryzenie do tenisky – to je nezelana cinnost, treba mu to razne zatrhnut, nie raz, ani dva, ale zakazdym. a tahanie – ten moj zakazdym ked zacne tahat, tak zastanem a posadim ho vedla seba. neviem sice ci to robim dobre lebo sa mi nevidi ze sa to lepsi, tak ak mate nejaky iny napad tak sem s nim!
    #57233
    heny
    Člen
    rhea to bolo velmi zaujimave co si napisala !!! tiez ho tak zacnem trenovat.dakujem
    #57220
    heny
    Člen
    ..u mna pomaha trhnutie az ho otoci( ked uz moc prehana!!) s povelom pomaly. .. inak aj bez trhnutia obcas povel pomaly zaberie:)
    #57234
    geppy
    Člen
    heny moja bola taka unavena len po 20 minutovej prechadzke ze az!!!!!….ani po dvoch hodinovej som ju nikdy nevedela unavit ako po cviceni….ale mozem povedat ze sa u nej nieco zmenilo…neviem…… po dnesku mam pocit ze je ina…pozera sa namna inac…mozno je to len moje videnie..neviem…ale druhy krat ako sme isli von pochopila…netahala a bola stale pri nohe…jasne obcas este skusala,ale mam pocit ze zacina chapat…dufajme ze to vide 😀
    #57252
    heny
    Člen
    no geppy akurat som chcela zakladat new temu:((( ze to spominas….nemam sa cim chvalit bohuzial .viem ze je to moja vina ale ja mam pocit ze moj krpec je moc prespekulovany a potrebovala by som asi radu od psieho psychologa:((((
    zhrniem to:
    flexi sme zamenili za kratke voditko. na slovo ,,pomaly,, nereagoval aj ked som ho potiahla spet tak ze zaknucal( viem ze tak sa to nema robit ale dostanem sa k tomu-on to slovo chape).. inak chodza pri nohe celkom ok…. posledne dni som zobrala zase flexi- koli tomu ze pri dome nam skosili kukuricu takze mohol si tam na voditku trosku ..pobehat… a zacalo to: cuchanie, nechcel dalej ist no hruuza. ale akurat dnes sa nam stalo toto::::: raz za par dni s nim idem dole bez voditka. dnes tiez. vse ok… znamou trasou sme isli. ja idem dopredu, on nikde takze piskam. kricim rocky. on nikde, tak som sa vratila a on nieco zral. samozrejme ked som sa k nemu priblizila zutekal ako inokedy, nechcel si dat zobrat svoj ulovok. ked som ho konecne schmatla od nervom som mu raz capla na zadok. bol agresivny- po dlhej dobe. mi zae praskli nervy schmatla som ho za kozu dala do mojej vysky – 1,62cm a tak som ho naho zrevala ze ma asi cele mesto poculo. dala som ho na voditko a akoby zazarakom aj slovo ,,pomaly,, rozumel. a to som ho stale vyslovila takmer sepotom- nechcela som dat viac najavo svoj hnev. pred dverami cakal ako prikovany kym ich otvorim, co v posledne dni ich zase zacal skrabat aj ked so ho naucila ich neskarabat..
    ja to proste nechapem:(( mam ho pred kazdou vychadzkou schmatnut za kozu aby bol poslusny??? inak doma alebo vonku sadni lahni, daj labku je ok, nemozem sa stazovat, ale to dnes ma ohurilo mam pomaly pocit ze on sa ,,hra ,, somnou. chapes?mam byt cely celucicky cas nanho tvrda?ß??on vie co od neho chcem no na ten just to nespravi, robi sa ze to nevie spravit ako s tym popros.. ho to ucim cele tyzdne , nic a zrazu to spravil.
    ..mam pocit ze podcenujem jeho inteligenciu.alebo som taka hrozna pri pochopeni vlastneho psika:((
    #57221
    geppy
    Člen
    ta moja ked chcem aby isla pomaly tak bezi,ked chcem aby isla rychlo tak zrazu vsetko musi cuchat okolo,kukat na druhu stranu cesty…no hruuuuuza 🙂
    #57235
    heny
    Člen
    tesim sa za teba:)my sme tiez zacali trenovat, a neupustim kym nebude tip-top disciplina. aj ked vie sadni lahni labku , ostan, aj tak mam pocit ze on si mysli ze je sef. ja som to dnes tak spravila, ze som nezobrala flexi ale kratke voditko.(pouzila som ho asi len 2x)… celkom to bolo v poho. ked sme prechadzali na druhu stranu cesty somho dala sadnut, ked sa po par sekundach postavil, zase sadnut. potom som povedala ideme a presli sme na druhu stranu cesty. velmi netahal,juhu:) a stale som ho korigovala tak aby mi isiel pri pravej nohe. cuchat velmi som mu tiez nedovolila. aj namna sa obcas nechapavo pozrel:))) si urcite myslel co to ma byt stale si beham kade chcem- bohuzial ked bol na flexi behal z lavel strany na druhu- a teraz nic..
    a este ho musim naucit, aby neskrabal na dvere ked ideme von- dnu. ale to nebude tazke.
    ..este dodam: ja som ho na flexi nechala behat zo strany na stranu- ja s prepacenim koza som si myslela sak to je maly havo, nemusi byt 100% disciplinovany.ale vidim aky je aj doma..chcem sa hrat budeme sa hrat! a nedaa pokoj kym sa snim nebudem hrat. jasne ze sa s nim hram ale ja musim rozhodnut kedy a ko dlho sa budeme hrat ci nie? pevne verim ze ked sa disciplina upravi vonku, bude mat vacsi respekt a chovanie sa zmeni aj doma.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.