Puberta???

  • This topic has 7 hlasov and 45 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57253
    heny
    Člen
    sa este vratim k tvojej otazke:) ked nevidi ineho psika chodenie pri nohe je v celku ok. nie je to perfektne ale je to ok. tu flexi zahodim do kosa.ale preco na flexi nejde primne pekne ked na kratkom voditku hej?
    …. sestra ma 5metr flexi u svojho hava!!! teraz ked sme boli na svk sme si ich vymenili.. jej havo bez tahania isiel pri nohe na kratkom voditku:))prvy krat bol na kratkom a hned siel pekne:) ma to dostalo:)
    a uvas to ako funguje????
    #57222
    heny
    Člen
    u nas to je tiez obcas tak…ked sa niekam ponahlam tak on ma casu neuuuurekom:) xi…
    #57236
    wendy1
    Člen
    Super dievcata.:-) Teraz otazka mimo temu ak dovolite. Vasi nevyhladavaju odpadky alebo vykaly par dni po odcerveni? Znami mi spominali ze ich psici prave vtedy vyhladavaju tieto dobroty a ked som si vsimla tak aj moja, lebo neskor uz s nou nemam take problemy, ale zhruba cely mesiac po odcerveni je to otrasne, vsetko mozne vyhladava a chce napchat do brucha.:-( Vraj im znicime crevnu mikrofloru odcervenim co viem, ale takto si ju vyrovnavaju? Co s tym sa da robit? Viem jej nieco davat aby nevyhladavala tieto “dobroty”? Vraj tvaroh co som aj pisala v prispevkoch, ale je to dostacujuce, alebo jej mam davat denne nejake jogurty? Podla vyskumu su vraj tieto jogurty nanic, tak neviem ci je to pravda alebo nie. Dakujem za rady.
    #57254
    geppy
    Člen
    Heny velmi dobre ta chapem a musim sa aj ja priznat ze obcas aj mne prasknu nervy….ja si myslim ze oni len skusaju co si mozu dovolit…to asi koli tej puberte….priklad, moja sa vykaka a vycika v kupelni a ide si sadnut pred dvere (co robi ked potrebuje ist von!!) a ja s nou idem von..vratime sa a ja jak debil objavim v kupelni prekvapko!!!!…musim povedat ze sa to stava fakt zriedka kedy….ale aj tak….naco si sada potom pred dvere ked uz si posluzila v kupelni!!!!!….a k tej chodzi….ja som tiez flexi vymenila za kratke….obcas este skusa ist rychlo,pobehnut….ale ja si ju korigujem…uz sa my odvtedy ako mi Rhea poradila…nezakusla do tenisky…uz si to viac nedovolila (teraz to robi len mojmu priatelovi :))))) )…a flexi pouzivam len v parku…kde psy musia byt na voditku….ale aby si pobehla tak jej ho davam len tam….ona uz vie ze ked jej vimenim voditko,znamena to ze ma akoze volnost 🙂
    #57223
    Renatus
    Člen
    To ťahanie…aj ja trhnem, rázne prikážem “pomaly”…Obzrie sa, s otázkou v oku, akože “čo zdžuješ?”…dva kroky pomaly, a potom zase eldorádo…
    Teraz sa snažím vodiť ho úplne na krátko a keď sa vodítko uvolní tak chváááááálíííím…
    Uvidíme….

    Ale ináč si pánov policajtov fakt vážim a normálne by som im neklamala…ale keď to s tými pravidlami tocha preháňajú…navyše keď nikde v okolí nie je “venčovisko”, kde by si hafan volne uvolnil svoju energiu…

    #57237
    heny
    Člen
    wendy moj to nerobi. ked bol maly a doma sa vykakal spapal si to po sebe parkrat.som sa bala ze to bude robit stale. ale odkedy vykonava potrebu len vonku uz to nikdy neurobil. ani cudzie nepapa. ani odpadky…ktovie, mozno zlozvyk mozno malo vitaminov, ja osobne neviem poradit ale skus sa opytat rhey. alebo veterinara.napomenutie nepomoze?
    #57255
    geppy
    Člen
    A este….Heny nasi psikovia su este maly a naviac su aj v puberte….musime sa nadychnut a robit vsetko s kludom….teraz je najdolezitejsie obdobie ich rastu….hlavu hore 🙂
    #57224
    heny
    Člen
    ..ja som sa este s policajtmi ,, nestretla,,-chvalabohu:) ani neviem ci to tu v rakusku beru prisne alebo nie..ani to nechem vediet xixi. akurat sa ma dnes rano moj priatel pytal ci ja idem s nim von alebo on. videl ze idem tak kam chce on. viem ze to neni spravne, ale robim to len obcas.a len rano. co mne obcas ide na nervy je to nekonecne cuchanie.dokaze jedno miesto 10minut cuchat:( no co uz, pes.ale som rada ked idem do potravin a on musi cakat namna uz nevyvadza.predtym stekal a knucal jak zmyslov zbaveny, uz prisiel konecne na to ze sa vratim. uz aj k detom neni taky zly.juhuu. asi preto ze uz veeelmi dlho nevidel prietelovu neter. dufam to tak ostane najblizsich 10 rokov,xixi….:))) jedine na co stale steka je skeatboard. ale pevne verim ze to sa casom tiez zmeni.
    #57238
    geppy
    Člen
    bohuziala moja to zacala znovu robit,zacala jest vykali….najviac jej chutia tie macacie :)….fuuuuuj….vie ze to nema robit,tak ho hned zhltne aby som jej ho nezobrala….mna to tak rozculuje…nechapem a nemyslim si ze by jej nieco v strave chybaloale od vcerajsieho cvicenia chodze uz na taketo veci nebude mat cas :)..hahahah.Heny ja som tiez chodievala z flexi a tiez mi lietala,ale ja som sa najviac bala ze my moze z minuty na minuty skocit na cestu,tak som vzdy bola nervozna a v strehu.Teraz uz sa nebojim.A mas pravdu s tym hranim….moja tiez neda pokoj kym sa s nou nebudem hrat…ked som za pocitacom….prinesie lopticku,supne ju pod stol a steka az kym jej ju nehodim…a to sa snou stale hrame.Aj ja som sa chcela opytat jednu vec….moja strasne rada oblizuje zelezo…ked moj priatel ide nieco montovat a otvori kufrik z naradim…ona tam vzdy pychne hlavu,uplne stastna,lebo musi olizat kladivo…no proste vsetky naradia,klince…vsetko co je z kovu….myslite ze jej chyba nieco v strave alebo je tym len posadnuta??
    #57256
    heny
    Člen
    urcite to ma na svedomi puberta. akoby rano nebolo dost dnes sa mi vycikal na gauci!!!!!!!!!!!!!!!! takmer 3mes cika kaka len vonku ! som myslela ze ho zabijem. ale asi viem preco. bol o 11 30 vonku, o 14tej som ho kupala a nesla predtym s nim dole. ako tiekla voda mu asi veelmi trebalo cikat…takze moja vina
    ako pises hlavu hore:) zvladneme to.
    #57225
    No dievčatá, ani neviem, kde začať, ale vaša diskusia je v celku zaujímavá. Áno, Ceasar Milan stále chodí na Slovensku, na NG o 18,00, treba si to pozorne pozrieť a aplikovať to, čo platí na vášho psíka. Pretože každý psík je iný, na každého platí iné. Na puberťákov platí striktná disciplína, dôsledné sekírovanie, až ich to omrzí a druhý raz spravia povel správne radšej hneď. Príklad: ide rád na vychádzku? to je motivácia, takže keď ťahá, vychádzka sa skráti na minimum alebo v danom momente neúnosného ťahania otočka a hneď domov. To uvidíte ten udivený pohľad, že čo je, už sa ide domov? Keď cestou domov neťahá, otočka a pokračuje sa vo vychádzke. Toto platí hlavne na inteligentné psy, ktoré si zrátajú dva a dva veľmi rýchlo, ale chce to presvedčenie bez pocitu viny, že pes nemal vychádzku (ani vyvenčenie) a o nejaký čas pokus trebars aj zopakovať kvôli vyvenčeniu. Na psíky, ktorým treba len vysvetliť, že sa neťahá: vodítko podhodiť popod pazuchu pravej prednej labky a tak myknúť, no už pri náznaku predbiehania. Keď je psík o celú dlžku vpred, už je neskoro, už treba len zastaviť. Korigovať treba hneď, ako hlávka začne presahovať koleno. Ďalej, používať múriky a chodiť tesne popri nich, keď hlávka začne presahovať koleno, pritisnúť ju o múrik a vytesniť za koleno. Ďalej, používať parkoviská a chodiť pomedzi autá v tesných uličkách a vytesňovať psíka nohou za seba, lebo aj tak sa tam nezmestí. Zvykne si, že pán sa nepredbieha. Ale upozorňujem, všetko robiť v totálnom pokoji a bez akéhokoľvek komentára – ani pohľad na psa vedľa seba, vy si idete, hlava vztýčená a pohľad dopredu, skrátka on je len prívesok na vôdzke, ktorý sa koriguje, podľa toho, ako cítite napnutie vôdzky. Príliš veľa pozornosti psíkovi škodí. Vy ste hlavná osoba na vychádzke a psík sa popri tom môže s vami zviesť. Puberťáci aj ostatní budú veľmi prekvapení, že čo sa to deje. Spôsoby korekcie treba striedať a zistiť, čo najviac psíkovi prekáža pri ťahaní a to potom používať. Na každého bude určite platiť niečo iné.
    Vychádzky nie sú o ňuchaní a lietaní, ale o učení sa slušne chodiť na vodítku a o slušnom správaní. To všetko je disciplína, ktorá psíkovi pomôže a vám upevní autoritu. Nakoniec si psík na také vychádzky zvykne a príde domov mentálne náramne unavený a vy zrelaxované, že ako poslúchal. Na vychádzke treba nasadiť tempo, aby psík nemal čas na nič a ňuchať si bude vtedy, keď sa zastavíte alebo spomalíte (napríklad, keď prehodíte reč so susedom alebo iným psíčkarom). Verte, že ňuchaním sa žiaden psík neunaví a kvôli ňuchaniu sa zabudne aj vyvenčiť. Ňuchanie je zábava a zábava ešte nikoho neunavila. Poslúchanie je práca a tá unaví aj koňa. Takže poradie naopak, najskôr práca (disciplinovaná chôdza na krátkom vodítku), potom ňuchanie, potom práca (povely, alebo to, čo menej zvláda) a potom dlhšie ňuchanie atď.
    Ani sa nezdáte a puberta prejde a zostane vám disciplinovaný psík.
    #57239
    wendy1
    Člen
    Skus jej dat salat ( surovy ), brokolicu ( uvarenu )…
    A nevsimla si si ci sa to nedeje po odcerveni? Alebo mas stale ten problem s pojedanim vykalov. ( myslim stale ked ma moznost a doslovne to vyhladava )
    Ono ja z 10. pokusov vystihnem 9 ( kedze uz poznam jej reakcie ), ale 10. nie. V strave nemyslim ze by to bolo, kedze sa neskrabe, srst ma peknu aj stolicu ok. Ozaj si myslim ze to bude mat spolocne s tym odcervenim. Neviem ci ju nebudem odcervovat raz za pol roka, ked je to taka chemia. Znama mi tvrdila ze mam davat kazdy den surovu mrkvu a nemusim vobec odcervovat, ale nejako sa mi to nezda a tiez som citala ze surova mrkva psikom neda nic kedze je tazko stravitelna ( vraj davat len uvarenu ). Tieto nazory ma idu niekedy rozhodit,ze co je pravda. ( je kopec inych veci co si protirecia ) 🙁
    #57257
    Smallblot
    Člen
    Heny, keď čítam ten tvoj príspevok o tom, že ako ti Rocky čosi žral a keď ťa zbadal, tak utiekol… my sme mali rovnaký problém vonku s Ronym. Strašne ma to štvalo. Samozrejme utekal, keď nebol na vodítku, neposlúchal… veľakrát keď som ho nakoniec chytila, tak som ho vyhrešila alebo dostal sem tam trochu po riti. No a tam je ten problém. On si to spojil s tým, že keď budem na neho volať a budem chcieť, aby prišiel alebo ma počkal, keď to spraví, tak dostane alebo bude vyhrešený. Takže sme spravili otočku o 180° a začali sme ho chváliť, keď nás počkal. Aj keď to niekedy trvalo fakt aj 15 minút, kým sme ho chytili a mali sme riadne nervy, lebo sme ho chytali po susedovic záhradách, ale tak zaťali sme zuby a cez to všetko sme ho dobre pochválili. Teraz? Aj keď niečo chmatne alebo niekam uteká, za niečim sa rozbehne, poviem úplne kľudným hlasom Čakaj! a on zastane a čaká. Samozrejme ho opäť dobre pochválim. Výnimky predsa len sú a to keď otvorím dvere a on zuteká do záhrady, akurát vtedy, keď proste na to nie je zrovna najvhodnejšia chvíľa. Vtedy je vo svojom svete a môžem kričať koľko chcem (minimálne aspoň zo začiatku), on ide “lietať” po záhrade a vtedy ho nič nezaujíma. Čo je samozrejme zlé, ale tak až tak moc sme to ešte nevycibrili. 🙂
    A čo sa týka toho cikania, ja už teraz obdivujem Rockyho, že sa to tak rýchlo naučil, cikať vonku. Nášmu to trvalo podstatne dlhšie, takže ak sa stane ešte teraz nejaká nehoda, ja by som z toho veru hlavu nevešala :).
    #57226
    geppy
    Člen
    dakujeeeeeeem a ide sa cvicit :)….a prosim ta co mam robit ked ako som uz pisala sa mi zakusne do tenisky,lebo vie ze ideme smerom domov??
    #57240
    geppy
    Člen
    Wendy salat mi jest nechce….ani ovocie,jedine co mi zje je varena mrkva….a tu brokolicu musim skusit…dnes som skusala karfiol…ale nic,vypluvala ho :(…nemam stale ten problem z jedenim vykalou….teraz zacala…je tomu par dni….predtym to robila ked bola malicka a potom prestala…a teraz znovu,ale teraz ich hlce…lebo vie ze to nema robit….a s tymi nazormi mas pravdu……ja som strasne vela toho citala aj o strave….jedny hovoria tak a druhy tak…..
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.