Puberta???

  • This topic has 7 hlasov and 45 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57258
    heny
    Člen
    ahoj smallblot. idem od zadu:) to s cikanim nehoda urcite nebola, si myslim ze nevydrzal po tej sprche:( ale aj tak som ho vyhresila lebo ho poznam a viem ze ked ,,surne,, musi posadi sa na chodbu a pozera namna.som rada ze rychlo zmakol cikanie vonku bez nehod doma- i ked to bolo dost narocne:)velmi mi pomohlo toto forum:)ako som tu viackrat spominala prveho yorkiho som ucila na noviny ca 8 mes na ne cikal.po citani tem na tomto fore som sa zatala a v pravidelnych intervaloch s rockym dole chodila.
    smallblot doma ked nieco ukradne tiez ,,zdrha,, . nidy som ho nebila,ked nieco ukradne chcem len aby to pustil.vtedy drzi svoj ulovok ako zataty.no ma nenormalnu silu v tej malej tlamicke:)to vonku co sa stalo bolo prvy krat a vie ze zato sommu capla na zadok lebo nechcel pustit-bala som sa ze pojedol nejaku zdochlinu.kebyze cakam kym pride tak si urcite najprv zozoerie to co ukradne. ked sme boli predtym obcas rano bez voditka a nic neukradol nezdrhal. behal si pekne primne
    ma to dost trapi ze by stale nieco zral co najde vonku.:((pritom na voditku to nema dovolene.a ked nieco da nahodou do papulky poviem pusti a hned pusti. asi mu kupim nahubok:)…. dufam ze ho to prejde. newiem si prestavit ako ho mam naucit nezrdhat s ulovkom co vonku najde:(((
    #57227
    Zamrzni,aj keby mala roztrhať tú tenisku, nepozeraj na ňu, nehovor a nekomentuj – len čakaj, kým nepustí. Keď pustí (čas závisí od stupňa jej vytrvalosti), pokračuj v ceste domov,alebo kam si chcela ísť. Zo svojho nezľavuj. Bude to tak, ako ty chceš, nie ona. Zvykne si na to, ver mi.
    #57241
    wendy1
    Člen
    Skus jej to zamiesat do maska napr. s ryzou alebo vlockami.
    #57242
    geppy
    Člen
    skusim….lebo uz som skusala vsemoznu zeleninu varenu jej primiesat do maska ale jedine co mi zje je mrkva ostatnu zeleninu necha tak, vyjeda len masko a ryzu 🙂
    #57243
    wendy1
    Člen
    Skus rozmixovat.
    #57244
    wendy1
    Člen
    Heny ja zaratavam do davky vsetko, cize aj usi ( zalezi kolko ho zje ). Ale asi vela nie.:-) Moja ho ma na pol hodinu, niekedy aj menej.
    #57245
    Pojedanie výkalov nemá priamy súvis s odčervením, vidím to na všetkých psíkoch, čo mám v opatere. Ale podľa dostupných zdrojov nikto neprišiel na to, s čím presne súvisí. Všetko sú len domnienky. Výkaly a mrciny sú skrátka voňavé a veľmi zaujímavé na ovoňanie, zožranie a vyváľanie či je psík odčervený alebo nie (pre nás je to na šľaktrafenie, pre psíka ohromná zábava). Funguje zamestnanie na vychádzke a striktné upozornenie. Ak to už spraví, rozčúlenie nepomôže. Naše sa skôr vyváľajú v mrcine, ale pri výkaloch sa zastavia, ovoňajú, aby zistili všetky informácie o dotyčnom jedincovi (či je to fena, alebo pes, či je dominantný, neistý, či sa majú mať na pozore atď.) a vzápätí dostanú príkaz na odchod a oni odchádzajú. Úplne normálna situácia. Keď sa vyváľajú a nestihnem to zaraziť, už sa len teším, ako pôjdu pod hadicu, kým zalezú na pelechy. Neriešim to rozčuľovaním, ale väčším monitoringom a kratšími vzdialenosťami na voľno na vychádzke. Ak by to bolo príliš, tak vzápätí by som začala nasadzovať košík pri behaní na voľno alebo stopovačke a využívala všetky výkaly, ktoré stretnem, keď je psík na vodítku a navediem ho na ne, aby som mohla korigovať situáciu pri jej priebehu a tak trénovať tento zákaz.
    A geppy, s tým žadonením o hru, je to preto, lebo sa stále hráte, ale psík nemá nikdy dosť. Treba naučiť na ukončenie hry z tvojej strany a odmietnutie hry, keď na ňu nemáš čas.
    Záujem o nástroje zo železa nemusí byť signálom na nedostatok železa v strave, ale len na to, že je to nová hračka, ktorá sa tak často nevidí a nemá ju k dispozícii. Olizovanie je len od vzrušenia a radosti. Nechaj oňuchať a zakáž.
    My ľudia neustále riešime, či psíkovi niečo nechýba, či má všetkého dostatok. Treba to robiť s mierou a myslieť na to, že je to skrátka len o väčšej zábave u psíka. Ak sa kŕmi kvalitným a správnym krmivom a psík má v poriadku srsť, stolicu a apetít, treba sa sústrediť na jeho chovanie a nepreháňať to s pozornosťou. Spomeňte si na deti v Sudáne …
    #57228
    Keby bolo to trhanie tenisky fakt urputné, len sa jej dotkni do slabín, že čo to robí a vzápätí zase pohľad do diaľky, bez slov, bez pozornosti a to opakuj, kým nepustí a neupokojí sa. Ty sa pohneš, len keď sa dostane do kľudu.
    #57229
    geppy
    Člen
    No ved to…dakujem fakt,lebo toto ma zo zaciatku velmi rozculovalo…ale potom som si povedala,ideme kam poviem ja!!!…preto mi vysela na teniske….aj ked som jej dohovarala ona nic….aj ked po chvili ju to omrzi,lebo vidi ze ja aj tak idem a nezastavim….len mi to lezie na nervy,ze to robi zakazdym.DAKUJEM ZA RADU VELMI PEKNE 🙂
    #57230
    vďačne, a ju to určite po čase prejde, lebo zistí, že jej to nefunguje.
    #57246
    wendy1
    Člen
    Dakujem Rhea za radu, chvalabohu Wendy sa v tom nevala ale ani po zjedeni tohto mi to nepride 100 x lepsie, kedze si predstavujem kto ten dotycny bol, ako sa stravuje, ci pije a pod. a vieme vsetci ze sa jedna o ciganov ktori sa hrabu v kosoch alebo bezdomovcov. Najhorsi trest je pre nu zubna pasta, ale stale zabudnem nosit maly kusok pri sebe. Teraz je to uz ovela lepsie, vyhladavat vyhladava ale uz nie za kazdu cenu.
    #57247
    geppy
    Člen
    Dakujem Rhea….hej stolicu,srst a aj apetit je v poriatku..:)
    #57248
    heny
    Člen
    …ahojte uz mam doma knihu 101 psich trikov… :)) chcem sa opytat moze sa psik ucit aj 2 povely naraz? rano 1 trik, poobede iny.. nebude sa mu to pliect v hlavicke? alebo je lepsie 1 povel-trik do tiahnut do konca a potom ucit dalsi? dakujeem
    #57249
    wendy1
    Člen
    Ja som za jeden trik, dotiahnut do konca a medzitym opakovat stare triky.
    #57250
    heny
    Člen
    …dakujeeemm:)
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.