Rast a zúbky

  • This topic has 6 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48560
    karinkaa
    Člen
    Dobrý den chcela by som sa Vás spýtať.Dostala som 6 mesačné šťeniatko a vypadol jej prvý zúbok.Zaujímalo by ma,keď začnú vypadávať zúbky to znamená že psík už viac nepodrastie??Ďakujem za odpoveď.
    #59995
    bože, ale ja ich mám 6!!! 😀 jeden taký miniatúrny, ani sa mi nechce veriť, že vypadli z tej veľkej papuľky 🙂
    #59984
    heny
    Člen
    ahoj, vypadavanie zubkov nema s rastom nic spolocneho 🙂 len sa menia mliecne za trvale ,psik rastie do 1-1,5 roku tusim…
    #59985
    karinkaa
    Člen
    aha dakujem,to som nevedela mam prvykrat psika tak este vsetko neviem.a chcem sa spytat mam ju mesiac a ma 5 mesiacov a nemozem ju naucit cikavat vonku.ako by som ju to mala naucit?
    #59986
    heny
    Člen
    vonku ju naucis cikat pravidelnym vencenim, to znamena ked sa zobudi hned dole, po papani, po hre, ca kazde 2,5 hodinky…aby si spojila to ze preco je dole, po vycikani by som s nou sla hned hore, ked sa dole vycika- vykaka pochvalit, ked to pusti doma vyhresit- ale nebit a nepchat jej nostek do toho !! chce to trpezlivost , nenauci sa to za jeden den ….
    takze prajem vela trpezlivosti 🙂
    #59987
    karinkaa
    Člen
    aha dakujem no snad ju to raz naucim =)
    #59988
    karinka, heny píše, že každé 2,5 hodinky ale je to podľa mňa individuálne, lebo moja Engee má tiež 5 mes. a cikáme okamžite ako prídem zo školy a potom ju sledujem ked chodí okolo svojej handry na cikanie, viem že treba letieť vonku a niekedy je to len 1,5 hod od posledného cikania, samozrejme po hre, s mojou ked cvičím kotúľ a kadečo, po hre hned viem, že chce cikať, atd, proste ju musíš sledovať, ako asi vypadá presne pred cikaním, čo robí (napr. ovoniava zem, podlahu, koberec, tam kde naposledy cikala) vtedy ju rýchlo ber vonku, ja som mala tiež problém naučiť ju vonku cikať, nechápala, čo od nej chcem, opakovala som vždy treba cikať, tu cikáme, a vždy len tento tvar dookola, ukazovala som zároveň prstom nazem, a ked sa vycikala, rýchlo strčila do pusy polku piškóty a pochválila… ako 5 mesačná by už mala vedieť cikať, no dosť rýchlo pochopila, princíp fakt spočíva v tom, nebyť lenivá a brávať psíka pravidlne vonka 🙂 neoľutuješ do budúcna…
    #59989
    geppy
    Člen
    veronika spravne :)….ja som stale chodievala a sledovala som,presne ako pises….fakt neolutujes do buducna…moja sa teraz pyta ked musi ist…
    #59990
    heny
    Člen
    veronika, geppy, jasne ze treba sledovat psika a vtedy utekat dole 🙂 ja som len orientacny cas napisala, u nas to bolo tak ca kazde 2,5-3 hodky 🙂
    je to troska narocnejsie ale ako pisu dievcata,potom budes mat klud 🙂 trpezlivost ruze prinasa :))
    #59991
    inak čo sa týka tých zúbkov, akurát ich meníme… chcem sa spýtať, to som len ja taká sentimentálna, alebo ste si aj vy odložili mliečne zúbky? :))))
    #59992
    geppy
    Člen
    ja som si jeden odlozila :)))))
    #59993
    heny
    Člen
    ja mam tusim dva odlozene 🙂
    #59994
    Nela2011
    Člen
    aj ja mám jeden 🙂
    #59996
    Nela2011
    Člen
    ja som viac nenašla 🙁 😀
    #59997
    Engee musela zvyšok zjesť :/ lebo jeden som našla aj v miske od granúl 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.