Recepty

  • This topic has 9 hlasov and 68 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 69 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48563
    Smallblot
    Člen
    Kvôli tým receptom na torty som založila novú tému. Je ich tam viacej, napíšem len niektoré.

    Torta pre veľkého psa
    3 bravčové nožičky
    500 g hovädzieho mäsa
    bobkový list
    2 mrkvy
    4 tvarôžky
    1 šálka burizónov

    Zvolna uvaríme bravčové nožičky s hovädzím mäsom, mrkvou a bobkovým listom. Varíme tak dlho, až zostane len toľko tekutiny, aby bolo mäso ponorené. Potom všetko z vývaru vytiahneme, mäso nakrájame, z nožičiek oberieme kožu a mäso a taktiež všetko nakrájame. Bobkový list odstránime a mrkvu tiež nakrájame. Dáme všetko do formy, pridáme burizóny, zalejeme hustým vývarom a necháme stuhnúť.

    Pečienková torta
    500 g hovädzej pečienky
    2 vajcia
    1 šálka ovsených vločiek
    1 šálka celozrnnej múky

    Hovädziu pečienku pomelieme v mlynčeku na mäso alebo rozmixujeme, pridáme ovsené vločky, múku a vajcia so škrupinou rozmletou v hmoždiari alebo taktiež rozmixované. Premiešame a hmotou naplníme tortovú formu s teflónovým povrchom. Pečieme v predhriatej trúbe asi 25 minút pri 180°C.

    Hovädzia torta
    500 g hovädzieho mäsa
    4 mrkvy
    1 šálka vločiek
    2 strúčiky cesnaku

    Hovädzie mäso pomelieme v mlynčeku na mäso alebo rozmixujeme, pridáme ovsené vločky, ktoré sme predtým namočili v hrnčeku vody, pridáme rozdrtený cesnak a rozmačkané varené mrkvy. Premiešame a hmotou naplníme tortovú formu s telfónovým povrchom. Pečieme v predhriatej trúbe asi 25 minút pri 180°C.

    Jablková torta
    4 veľké jablká
    500 ml vody
    1 vanilkový puding
    1/2 šálky mlieka
    1 balíček psích tyčiniek
    1 plátok syra

    Jablká olúpeme, zalejeme ich pol litrom vody a dáme ich variť. Asi po desiatich minútach prilejeme mlieko, v ktorom sme rozmiešali pudingový prášok a za stáleho miešania zvaríme na hustú hmotu. Do nej vmiešame psie tyčinky nalámané na malé kúsky a vlejeme do tortovej formy. Po vychladnutí vyklopíme. Z plátkov syra vykrojíme číslo, koľko rokov sa psík dožíva a položíme ju navrch.

    Rýchla narodeninová torta
    20 ks psích kostičiek
    1 psia konzerva podľa obľuby našeho psa
    2 varené mrkvy
    1 šálka zeleného hrášku
    1 konzerva psej paštiky
    mäkké tyčinky pre psy ako sviečky, podľa počtu rokov nášho psa

    Psie kostičky rozlámeme na malé kúsky a zmiešame s obľúbenou mäsovou konzervou, až vznikne tuhá hmota. Vložíme ju do tortovej formy a necháme v chladničke poriadne stuhnúť. Potom ju dáme na tácku, potrieme paštikou, ozdobíme koliečkami mrkvy a zeleným hráškom a napichneme toľko tyčiniek, koľké narodeniny náš psík oslavuje.

    Syrová torta
    2 šálky ovsených vločiek
    2 šálky strúhaného eidamu
    1 šálka varenej ryže
    1 vajce
    1 a 1/2 šálky vývaru
    1 lyžička sušeného droždia
    1 lyžička sušeného cesnaku
    1 lučina
    1 varená mrkva

    Ovsené vločky sparíme horúcim vývarom a necháme chvíľu odpočinúť. Pridáme varenú ryžu, strúhaný syr, vajce vrátane roztlčenej škrupiny, sušené droždie, sušený cesnak, všetko premiešame a dáme do tortovej formy s teflónovým povrchom. Predhrejeme trúba na 200°C a pečieme asi 30 minút. Necháme vychladnúť, povrch potrieme lučinou a mrkvu nakrájame na koliečka, z ktorých urobíme peknú ozdobu okolo torty alebo z koliečok vytvoríme číslicu znázorňujúcu psíkov vek.

    #60055
    Smallblot
    Člen
    Nakoniec som napísala všetky. V tom poslednom neviem čo je lučina, vie to niekto? Tú knižku mám v češtine, tak neviem či to nie je aj český výraz pre niečo…
    #60056
    Nela2011
    Člen
    jeej super, ďakujeme Smallblot, z tohto určite aj ja niečo vyberiem 🙂 A lučina je aj syr aj smotanová nátierka, ak sa nemýlim 😀
    #60057
    super, dajte potom vedieť či sa vydarili a ako chutili hafanom :)))
    #60058
    wendy1
    Člen
    Pecienkova torta upecena a zrejme jej velmi chutila, zatial zjedla iba 1/3, lebo aj vecerala. Na webe pridam fotky.
    #60059
    geppy
    Člen
    no supeeeer…tak budeme piect :DD….ano lucina je syr, naky natierkovy, makky…nieco take….
    #60060
    Smallblot
    Člen
    V tej knižke sú potom recepty napr. aj na keksíky, tak ak by sa chcelo niekomu vypekať sladkosti pre havkov, dajte vedieť, napíšem aj tie. :o)
    Mimochodom je to knižka Jan Beer – Kuchařka pro psí miláčky. Zohnala som ju v Čechách, tu sa mi nejak vtedy nedarilo.
    http://www.databazeknih.cz/knihy/kucharka-pro-psi-milacky-71296
    #60061
    Smallblot
    Člen
    Dnes som Ronymu upiekla pečienkové sušienky, ide sa za nimi pozabíjať. 🙂 Vonku mi aj bez vodítka chodil pekne pri nohe :D, aby mal keks stále na dohľad 😀 Posielam aj foto, ospravedlňujem sa za kvalitu, je to fotené telefónom…
    http://imageshack.us/photo/my-images/192/imag0120new.jpg/
    http://img221.imageshack.us/img221/3200/imag0123new.jpg
    #60062
    no, ja by som to nejedla, hlavne, že to bude havkáčom chutiť 🙂 vyzerá to ako silná zbraň 😀
    #60063
    Nela2011
    Člen
    ale vyzerajú naozaj chutne 😀 keby neboli pre psov… 😀
    #60064
    Smallblot
    Člen
    Väčšinu sme už strčili do mrazáku, lebo som toho spravila ako pre rotu vojakov a nie pre malého psa. Nevadí, bude zásoba aj do budúcna 🙂
    #60065
    wendy1
    Člen
    Vyzeraju ozaj chutne. Vyskusame aj my a dakujeme za receptik ( y ).:D
    #60066
    Smallblot prosim ako sa vola presnejsie ta kniha?
    #60067
    Smallblot
    Člen
    Jan Beer – Kuchařka pro psí miláčky

    Tie kekse som robila ale tak po svojom z viacerých receptov, aj takých, ktoré nájdeš bežne na nete, stačí zadať do googlu napr. pečienkové sušienky pre psov alebo pečienkové keksy pre psov. Do týchto som dala všetko od oka – kukuričnú múku, celozrnnú, ovsené vločky, 3 maličké strúčiky cesnaku, rozmixované pečienky, pečienky nakrájané, slnečnicové semienka, trošku prášku do pečiva, vajce. sušené mlieko a ešte tak 10-15ml lososového oleja. Husté tak, aby sa to moc nerozlievalo a potom som robila na plechu také kôpky a dala piecť (225°C, cca 15-20 minút).

    #60068
    dakujem
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 69 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.