Royal Canin Anallergenic

  • This topic has 4 hlasy and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49047
    Nela2011
    Člen
    Ahojte, po veľmi dlhej dobe som späť na tomto fóre. Vlastne odvtedy ako sa menil dizajn 🙂 Tak ani neviem ako veľmi je toto fórum ešte aktívne, snáď sa mi dostane nejaká odozva, ale teraz k veci:
    Mám na predaj granule Royal Canin Anallergenic, je to 8kg balenie a predávam ho za 60 eur.
    Tak v prípade záujmu mi napíšte, vďaka 🙂
    #64944
    heny
    Člen
    Ahoj,ako sa mate?
    Sme ako -tak aktivny:)
    Ale uz nie tak ako volakedy…nase psiky su zdrave a poslusne ha-ha-ha :)))))
    Ja sem chodim takmer kazdy den, kedze pred pracou nemam toho moc na praci…

    Ak sa ti nahodou nepodari predat tie granulky, daruj ich nejakemu utulku:)
    Sa iste potesia.

    #64945
    Nela2011
    Člen
    Máme sa fajn, ďakujem 🙂 Billko už vyrástol, má 2 a pol roka, našťastie zdravý je a poslušný tiež 🙂
    škoda, toto fórum bolo super, ale pokiaľ ešte ako tak funguje, tak to nie je na zahodenie 🙂
    nad tými granulami som rozmýšľala aj, že by som ich dala do útulku, dala som si nejaké inzeráty, chvíľu počkám a keď nič, tak ich tam podarujem.
    a ako sa máte vy?
    #64946
    heny
    Člen
    Ako tak fungujeme:)))ale volakedy to tu bolo,, rusnejsie,, 🙂

    super ked krpec poslucha a zdravy je 🙂
    My sa mame fajn, rockyno schudol-od aprila z 5,2kg na terajsich 4,4kg.
    Na 4,2kg by som to chcela stiahnut, ide to pomalicky ale ide:)

    Dufam sa ti ozve niekto na inzerat…

    #64947
    Nela2011
    Člen
    no to viem, že ty si mala problém s Rockyho priberaním, tak je super keď schudol. Billko má okolo 3kg, neviem ani presne koľko, lebo teraz na zimu je chlpatý, inak je ľahučký a tenučký ako pierko. O ňom si aj vonku často myslia, že je fenka, lebo aj vzrastovo je krpatý 😀
    a na akej strave ste, granule či varíte či čosi iné? 🙂
    #64948
    heny
    Člen
    No s 3kg musi byt jak prutik :))

    Ja som barfovala. Zalozila som aj temu,, co obsahuju granule,, dusovala som sa ze rocky uz v zivote granule-konzervy nedostane!!!! No v novembri som bola na svk, zistili mu ze ma zvysene bielkoviny…nic hrozne,ubrat,maso pridat ryzu.

    Ale mna taky strach chytil,ze robim nieco zle:(
    Toto je jeho tretia zima.prve dve zimy ako bol na granulach a konzervach nebol nikdy chory tuto zimu ako bol na barfe uz dva krat-prvy krat veto,druhy krat sme to zvladli homeopatikami.

    tak som mu objednala z nemecka dva druhy zradla…dve rozne firmy.
    Znama krmi inou firmou-znackou,ostanem tam ak mi poslu zradlo.som to pred dvoma rokmi spominala-paneon sa to vola maju len vlhke zradlo.znama krmi 2roky s tym je nad mieru spokojna.
    Preto som pisala ak mi poslu-je to mala rodinna firma,normalne objednat nevies len cez e-mail….

    Takze tak je to u nas:)
    Chodim s nim vela vela von, medzi zradlami ked ma hlad dostava mrkvicku, ked dostava snacky dostane menej zrat, som rada ze tak pekne schudol.
    Na svk veto vravel ze ma celkom pekne osvalenu postavu, ze par dkg len treba dat dole…

    U nho bol problem hrudnik.ten mal,, balonovy,, no a ten sa mu teraz straca juhuu…

    Rocky je tiez teraz velmi chlpaty, som rozmyslala ze ho ostriham,ale bojim aby zima neprisla.i ked to tak nevyzera celu zimu je teplo :(((

    uff som sa rozpisala……

    #64962
    Nela2011
    Člen
    ja sa do týchto všelijakých značiek granúl vôbec nevyznám a sa bojím, že keď to je neznáma značka, že kúpim totálnu hovadinu, ale ako vidím môže to byť aj známa značka a aj tak nič z toho. Lebo napr. ja nepoznám tie granule, čo si sem ty dala, wendy, vidím to prvýkrát.
    My mu dávame trupy, aj krky, ale varené nie surové, a som to hovorila našim že surové a už hneď že nie, to je tak, keď žijem stále s rodičmi, ako keby mám 5 rokov a nemám vlastný rozum.
    Skúšali sme tie trainer fittnes, všelijké príchute, tiež od RC rôzne druhy, a teraz mu dávame už dlhšiu dobu tieto:

    http://www.royalcanin.sk/vyrobky/vyrobky/veterinarne-vyrobky/vet-care-canine/adult-small-dog

    Najviac mu chutia, tak sme pri nich aj zostali, no a teraz sme začali primiešavať do toho aj tie anallergenic, tie tiež papá, ale má nejakú redšiu stolicu

    #64949
    Nela2011
    Člen
    tak je super keď sa vám takto darí chudnúť 🙂 … my sme dnes akurát boli u veterinára, Billko má problémy dosť často s riťkou, máva tie análne žľazy naplnené, sme boli pred mesiacom približne a dnes zas, lebo už si začínal strašne až vylizovať riťku a mal to hnusné, a veto hovoril, že už to mal dosť plné, tak už si lieta spokojný zas 🙂 sa tešil keď sme odtiaľ vyšli, lebo on má strašné stresy keď ideme k vetovi, vyvádza strašne …
    a som si všimla, že v poslednom čase je nejaký háklivý na vôňe, čokoľvek cíti, tak potom kýcha dosť, aj každé ráno, uvidíme ako to bude pokračovať pri najhoršom sa nabudúce veta spýtam
    my sme Billka nakoniec trošku podstrihli, nie úplne so strojčekom, ale len nožničkami mu mamča skrátila kožušisko 😀
    #64963
    heny
    Člen
    wendy, Ta znama napise im email ci posielaju na slovensko a za kolko….cenu nevedela povedat, prepocitala na 25kg by si potrebovala 600g denne..vyse 1,50e na den to nejak vyjde…
    #64950
    heny
    Člen
    :)ja len strojcekom na 3mm 🙂

    Je prechladnuty ked kycha? Ci alergia?

    My sme s analnymi chvalabohu (klop-klop) nikdy nemali problem…minule sa mi suchal ritou hned po ostrihani som sa zlakla,potom som si uvedomila ze to robi casto po strihani :)asi mu vadi ked mu prdel ostriham…

    #64951
    katarina2
    Člen
    Mi tiež chvala Bohu s análnymi upchávkami nemáme problém a nechodíme to ani dávať vytláčať, stačí odčervovacia tabletka každé 3 mesiace a psík si to sám stolicou vytlačí. Aj veterinár nám tak poradil, že normálne by sa to malo čistiť samé, že zároveň zo stolicou sa vytlačí aj to.
    #64952
    wendy1
    Člen
    AHoj Nely,
    dlho Ta tu nebolo vidiet.
    Neverim ale ze predas za tu cenu tieto granule, vid:
    http://www.zoofast.sk/royalcaninchorepsyveterinarydiet-c-23_25_28_74.html
    Tiez uz nevedia veterinari ani obchodni predajcovia co maju pytat za granule.:(
    #64953
    Nela2011
    Člen
    neviem, či je prechladnutý alebo alergia, nechám ešte tomu chvíľu čas a uvidím ako to bude pokračovať, snáď ho to prejde, ak nie behneme vetovi 🙂

    wendy ahoj, ja tam tie granule čo mám ja nevidím, našla som ich iba tu:

    http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/royal-canin-vd-canine-anallergenic-3-kg/?gclid=CI7fl5bC8bsCFYlF3godtWsAPw

    a to je cena za 3 kg, takže si myslím, že tá cena nie je taká strašná, ale nakoniec asi čosi necháme Billkovi z nich a zvyšok dáme babkiným psom, jednému aj druhému. Sme kvôli nim volali aj vetovi a vravel, že ich môže, ale že máme dávať pozor, lebo keď mu zachutia, tak sú vraj pekne drahé 😀
    My sme dali práve prijateľnú cenu, lebo otec ich dostal a chceli sme ich predať lacnejšie ako iní, oficiálni predajcovia 🙂
    Bohvie, či tomu nášmu malému vyberačovi budú chutiť, lebo on je fajnovka 😀

    #64954
    wendy1
    Člen
    Akurat pozeram zlozenie granul, ktore som uviedla ja:
    RC hypoallergenic small – velmi zaujimave zlozenie, neviem ako mohol vyrobca pre psov alergickych dat sojovy protein – ze vraj lahko stravitelny.:))) Haha alebo skor je mi do placu …. :((( Soja je absolutne nevhodna pre psov, nechapem tomu a ani to nebudem vediet pochopit a najlepsia je na tom cena, vsak soja a kukurica patri medzi najlacnejsie vyrobne suroviny.
    Heny ty si citala tu knihu Kocky by kupovali mysi?
    Nakolko aj ja ju citam a sa mi obracia zaludok, hadam v tych lepsich granulach nie je take svinstvo ako napr. pedigree, …
    Uz ju citam druhykrat a robim si poznamky, dobre som sa zdeformovala.
    Pri tak drahych granulach by ma zaujimal konkretny tuk zo zvierata a nielen napisany ze zivocisny tuk ( cize odpad ), rastlinne oleje ( hm, tie pes ozaj potrebuje – brutnakovy olej je ale dobry, ale ake dalsie oleje su tam ? RC pouzival sojovy olej predtym, takze podla mna je tam aj teraz ).
    Nelus podla mna sa nemusis az tak bat ze to bude nejaka fajnotka a ze mu az tak zachutia, ja by som ale nekrmila sojou. To mu radsej skus varit a urobit vylucovaciu metodu.
    Kamoska ma maltezacku a dava jej aj surovu kost. To by mohlo pomoct pri vackoch.
    Ja som teraz presla na granule lisovane za studena, zatial mi to pride lepsie, vacky pojdeme dat pozriet ked sa mi prestane harat, zo zaujimavosti, ale zda sa mi ze sa o dost menej skriabe a aj usi su v lepsom poriadku. Uvidime, hadam to nezarieknem. V nich je aj repkovy olej z coho nie som nadsena, ale na prvom mieste medzi olejmi je olej zo sleda. Nepaci sa mi ale momentalne to, co maju az teraz uvedene pri nasich granulach, resp. maju zamlcane co doteraz nebolo, je to, ze tieto granule obsahuju repkovy olej. Doteraz to tam bolo uvedene.:(
    Hadam niekto lustroval fora? A zistil ze ludom sa to nepaci a ze sa obavaju kupit granule kvoli repkovemu oleju? Je to ale zavadzajuca informacia.
    Kupujuci by sa mal sam rozhodnut, ja som to aj napriek tomu kupila, lebo zlozenie sa mi celkom paci az na ten olej a podla mna aj vitaminy su dosadene umelo, ale to podla mna v kazdych granulach. K tomu ma este ako predtym ovocie, syry, zelenina podla toho co je a 2 x do tyzdna jej davam maso s kostami, konkretne kuraci trup, alebo krky, a pod. …
    Nela akurat pozeram zlozenie tvojho krmiva a to je este horsie ako to predtym, ale aspon maju uvedeny sojovy olej.
    Odkedy psy sa nasytia z peria??? To som tiez citala v knihe o tejto revoucnej novinke.:)
    Na prvom mieste kukuricny skrob, tiez velmi zaujimava zlozka.:(
    Pri obsahu proteinov velmi vysoke cislo popola, cize hnus.:(
    To je ale iba moj nazor po precitani knihy a inych poznatkov.
    Opat nemenovany konkretny zivocisny tuk.
    Neodhovaram ta, ale ja RC uz ani zadarmo a to som nim krmila skoro do 2 rokov.
    #64955
    wendy1
    Člen
    Nely skus mu davat vit. C uz od jesene, moja minule zakaslala asi 2x, dala som jej detsky skorocelovy sirup s vit. C ( ten vit. C uz je v sirupe, cize tak to musis pytat, lebo si sirupy aj bez neho ) asi 2 dni a bola v pohode.
    Moja je aj vela sipok na jesen.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.