rozmnozovanie

  • This topic has 23 hlasov and 92 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 93 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57919
    misskate
    Člen
    najlepsie su rychle prechadzky. tieto mrazy nerobia dobre. hlavne ked je pes v byte tak je to pre neho sok, ked vyjde do takej zimy. chvilu sa to da a potom to na neho vobec neposobi dobre. ta stala zmena. a hlavne toto je este stena.
    #57886
    misskate
    Člen
    Vlciak to nebude. Ten by bol vacsi. Skor ten spic. Teda vyska max po kolena
    #57911
    A este pomocka v situacii, ked psik zastavi v polke cesty a nedokonci povel: skuma, co sa stane, ked to nespravi, alebo ho nieco vyrusilo, zaujalo viac ako majitel – vtedy treba spravit par krokov prec od neho a nadsene ho volat stale k sebe. On sa zase da do pohybu a dobehne az k panovi.
    #57952
    Vonku ste na neutralnom uzemi, ak je na volno, nema tvoju podporu a tak radsej zdrhne, ak vidi, ze niekto ide priamo k nemu a sklana sa na pohladkanie. Potrebuje od cudzich len viac “priestoru”. Teda nezaujem o neho. Po chvili nezaujmu sa priblizi on a zacne si neznemho onuchavat, lebo je zvedavy. On ma ine tempo, ako ludia okolo neho. Niektore psiky su menej ine viac kontaktne. Ale nemal by mat moznost utiect z tej situacie. Nic sa nenauci. Mal by sa ucit prekonavat situacie, v ktorych je neisty. Na zaciatok treba zariadit, aby sa k nemu hned ludia nehrnuli. Maj ho na voditku, aby nezdrhol a s ludmi sa chvilu rozpravaj. On sa nezlakne, ale moze ich z bezpecnej vzdialenosti pozorovat, neskor aj onuchat. Postupne zisti, ze je to v pohode.
    Doma pri navstevach je to ine, je na svojej pode a tam je hrdina. Ale ani to netreba dovolit, je to neprijemne a zaroven neslusne. Zase na lahucke voditko aj doma a ked zazvoni navsteva, korigujes na voditku a ucis cakaj. Ked ju ty privitas, moze ist k nej aj on, ale pomaly a pokojne. Na korekciu mas voditko. Pri vyskoku alebo behani a stekote prislapnes voditko a zamedzis rozruseniu. Ked sa upokoji, dovolis kontakt. Ja ucim povel cakaj (daj ludom priestor) a potom povel privitaj sa. Na slovach nezalezi, zvol si co chces, takto zvladnes situaciu doma a neskor aj pri vitani sa s cudzimi ludmi, ked naberie sebavedomie aj vonku.
    #57917
    Weiny
    Člen
    ďakujem za tip, takže naozaj iba na vycikanie von. je pravda, že mi kňučí už po prvej minúte, ale preto som si nebola istá, že keď sa rozbehne, tak už nekňučí, už sa zohreje. A áno, na profilovke je on 🙂
    #57965
    katarina2
    Člen
    Jednoducho by som povedala ignorovať jej maznanie, ale nenápadne sledovať jej stav a potom sa uvidí, či je to pre lieky alebo pre háranie, max. do 10 dní by asi mala prestať s háraním a bude všetko v poriadku.
    #57966
    Určite je to len tým háraním, počkajte kým sa dohára, potom sa dostane do zvyčajnej pohody, hoci už pravdepodobne nebude taká hravá 🙂 každým ďalším háraním je fena kľudnejšia
    #57875
    Sakul
    Člen
    Ahoj no ja si myslim ze ked neni doba harania tak fena mu to asi nedovolí
    #57908
    heny
    Člen
    suhlasim s denny..zo zaciatku na pamlsky,alebo hracku je to stena treba ho ,,motivovat,, potom ich davat menej-pamlskov, az nakoniec ziadny aby to bolo prenho samozrejmost ze pride…drzim palce
    #57876
    wendy1
    Člen
    Nedovoli a plodna je len v obdobi harania.
    #57909
    wendy1
    Člen
    Este by som chcela dodat, ja viem ze Christopher je nadherne meno, ale psikom je dobre davat jedno-dvojslabicne mena, nakolko kym povieme napr. Waneska ku mne tak je to pre hafana dlhy cas. Skor by som mu dala skratene Chris alebo neviem…
    #57877
    Psy nie sú ako ľudia, fenka sa hára len dvakrát do roka (hocikedy), niektoré len raz. Celé háranie trvá tak do 3 týždňov, ale z toho je plodná tak 3 – 4 dni v druhom alebo až treťom týždni, je to individuálne. Priateľsky je naklonená k psíkovi až okolo 10. dňa, chvostík už odsúva nabok a dáva signály na možné párenie. Psíkov si fenka môže vyberať, nemusí k sebe pustiť každého. Niektoré sú veľmi prieberčivé a nezávisí to od plemena alebo veľkosti či veku psíka. Je to o chémii tých dvoch.
    #57912
    katarina2
    Člen
    Denny zasmiala som sa že keď zatrasieš pamlskami dobehne, aj ja to robím, ale potom mám výčitky svedomia keď mu nedám, že som ho oklamala, nestratíme tým dôveru u psíka? Veď aj ten má rozum.
    #57878
    vlčiak
    Člen
    Chcel som sa ujistiť lebo sme oplotili cely dvor a chcem ju konečne začať pušťať na noc.Nechcem aby ju nakryl nejaky tulak ,hoci by na nu nevyskočil ale psy su psy 🙂
    Wendy moze to byť….. moja je nejaka agresívna na psy aj suky počas neharania ma to ten vplyv ze NEDOVOLI psom ako ste uviedli…načo??si mmam dat pozor ked chcem takeho psa puštat na noc bez dozoru???poradíte trošku :)ďakujem Vám za každu odpoveď
    #57913
    Denny
    Člen
    Katka, presne tak, oni vedia kedy ich klameme. Raz sa stalo, že som si krabičku zabudla, čiže v nej i pamlsok, zakričala som naňho, a niečím som zašuchotala a skríkla som ku mne, on ihneď pribehol a ja som nič nemala, tak a on čakal, že kedy ho odmením a ja nič. Na druhý krát, keď sme boli znova vonku, tak som začala kričať naňho, mala som už krabičku, zatriasla som a on už nechcel prísť 😀
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 93 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.