rozmnozovanie

  • This topic has 23 hlasov and 92 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 93 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57937
    Denny
    Člen
    Smallblot,

    no možno to tvojmu Ronnymu robí naozaj dobre, xixi 😀
    Tak ja to skúsim i keď neviem, či ho mám teraz kúpať, keď je po tom zápale. Veľmi sa bojím. I vonku ho nikdy nechcem nechávať dlho. Dnes som ho dala na 10 minút vybehať, aby všetko po dvore povoňal, čo je nové, potom sám prišiel pri dvere a chcel ísť už dnu. Ale keď ho budem najbližšie kúpať, tak nič sa nedá robiť, budem ho fénovať, keď nebude držať, tak poviem priateľovi, nech ho podrží, lebo bez toho fénovania mi znovu prechladne a bude 🙁

    #57938
    Smallblot
    Člen
    Ak ti zvláda povely sadni a zostaň, tak by ti to moholo veľmi pomôcť. A samozrejme keď bude držať, tak ho chváliť a chváliť aký je skvelý a úžasný :))) Ja mu zvyknem potom dať ešte nejakú mlsku – sušené mäsko alebo sa s ním pohrám s loptičkou, alebo sa s ním bláznim… keď skončíme so všetkým, poviem HOTOVO a vyskočí ako keby mal čerstvo nabité baterky, vytešený že už má po 🙂
    #57939
    heny
    Člen
    no smallblot ja som ho uz tiez brala na rukach ako krala;-) najprv krival,potom zastal a nechcel ist dalej. . tiez som mu ich zohriala a po par metroch uz zase cupital sam;-)
    #57940
    wendy1
    Člen
    Denny vsak ho okup az vecer ked uz von nepojde.
    Ale tak ci tak by som ho vyfenovala.
    #57941
    heny
    Člen
    ..ja kupem rockyho tiez az vecer a nefenujem .ved doma je teplucko:) inak ked som ho kupala pred dofcou sme skusili new sampon.fajne vonia a ani sa neskrabal. som spokojna 🙂
    #57942
    heny
    Člen
    yorkshiri su vseobecne nedovercivy voci cudzim ludom. s mojim som od malicka chodila von medzi ludi. buduci mesiac bude mat rok. uz som spominala vonku sa obcas taha k cudzim.tesi sa ale ked ho cudzi ide pohladkat skrci sa k zemi akoby sa bal ruky-pritom sme ho nikdy nebili. k navsteve sa tiez nejako nema 🙂 mne to vyhovuje tak , ze sa neda od kazdeho pohladkat.
    tvoj je este steniatko, ked pride navsteva pravdepodobne si vyzaduje pozornost…skus to povelmi sadni, pockaj, prip ignoraciou… neviem ako sa to presne cvici ohladne navstev, niekto iste lepsie poradi 🙂
    #57943
    vlčiak
    Člen
    Podobny problem aj ja mam a mám ČsVxNO su to pribuzne plemena ale tiež je niekedy hrozna nevrči na ludí ale nepriemne skače …:( Ja si myslím ze je to vychovou ale aj niekedy tym krížením Labroš +vlčiak pestré krizenie 🙂 😉
    #57944
    afka
    Člen
    vychovou? od malicka bol s ludmi v kontakte a nikdy taketo nieco nerobil, aj s malymi detmi sa hral…
    #57945
    Denny
    Člen
    My máme 2-ročnú fenku shit-zu a k tej sa cudzí človek nemôže priblížiť ani na meter. Je to síce malinký psík, ale každého cudzieho človeka chce odohnať a tak sa už nejednému zavesila za nohavicu, riešili sme to samozrejme s tým, že sme jej vynadali, zakazovali sme jej to a to tiež je od malička s ľudmi v kontakte, ale jednoducho asi ma takú povahu. Nikto cudzí k nám nemôže vstúpiť, keď sme na ulici a ide niekto po ceste a náhodou by sa k nej priblížil, tak už je zle. Narodila sa u nás, ja som ju vlastne ako keby porodila. Lebo jej matka už pri pôrode nevládala. Tak jedna pani z chov. stanice nám povedala, že má takú povahu, bráni si to u nás a bráni si i nás, pretože na nás je ako med. Ale tak aspoň k nám nikto už tak nevtŕha ako inokedy. Teraz sa jej boja a zvonia konečne 😀 Ale tak dávame pozor, aby nikomu nikdy nič neurobila.
    #57949
    Denny
    Člen
    Čítala som, že psík môže prechladnúť i tým, že keď sa okúpe, tak mu pokožka ochladne a i srsť má tým pádom chladnejšiu. Jeho telo si preto načerpáva viac a viac tepla a preto psíkovia vraj prechladajú. A preto je dobré psíkov fénovať.
    #57950
    Smallblot
    Člen
    Ja ho fénujem hlavne kvôli tomu, že teraz na zimu má vlásky dlhé už asi 5-6cm a to keby mu nechám nevyfénované, tak do rána by snáď ani nevyschol, keďže utretie uterákom je nám tak na 2 veci.
    Inak v lete ho fénujem tiež, ale fakt len chvíľočku, to len trošku presuším labky, aby nebol úplne mokrý a nerobil po dome tlapance. A v lete keď chodievame aj von, tak ho niekedy namočím/postriekam vodou v tých najväčších horúčavach, lebo Ronymu vždy končeky vlasov zčernajú, tú modrosivú srsť má ozaj len pri telíčku, takže je horúci behom chvíľky a toto mu pomáha.
    #57951
    Myslim si, ze je v puberte, nezvlada svoje vzrusenie a riadi sa len podla seba. Ja by som skusila intenzivne vychadzkovanie po ludnatych miestach a ucit povel neotravuj (v zmysle ignoruj, pokracuj). A drilovat povely pocas vychadzky. Na volno urcite na stopovacke, aby si ho mohla pustat a zaroven ovladat. Koniec snury vzdy na zemi, ale ty sa musis vzdy nachadzat ˇniekde pri tom konci.. Cloveka na obzore musis ty zbadat prva a nepanikarit. Mozno si uz z toho nervozna a jeho reakcia je, ze ta ide branit. Ani obraz ani zvuk je nedostatok respektu voci tebe. On nevie, ze ty si nervozna z jeho nespravneho chovania. Si skratka nie v pohode a on to ide riesit namiesto teba. Len disciplinovanostou a svojim pokojom mu ukazes, ze nema robit tvoju pracu. Ty si sef, ty riadis a rozhodujes a on to ma len vykonat.
    Teraz to mas tak, ze ty by si chcela riadit, ale on rozhoduje za teba, teda riadi on.
    #57954
    Denny
    Člen
    Ja by som ho chcela dnes večer okúpať, lebo už fakt smrdí 😀 Ale vonku napadlo zasa toľko snehu, bože, nemám sneh rada, nemám nato dobré spomienky, lebo Denny mal ten zápal len kvôli tomu. Ale teraz ho obliekam vždy, čiže všetok sneh, čo by mu išiel na holé bruško mu ide na to oblečko, ale ľutujem, že som mu neobjednala tú šušťákovú vestu vo vnútri s kožušinou, lebo teraz má len svetríky a to mu premoká. Ale tento jeden, čo mu dávam teraz stále, tak ten sa mu nestíha premočiť a tak má všetko suché, tak dúfam, že už neprechladne 🙂 Ale zajtra ho musím znova pomerať a objednám 🙂 Kde ste kupovali vy oblečka pre psíkov? V obchodoch alebo cez net?
    #57955
    wendy1
    Člen
    Aj my sme objednani na kupanie v utorok.:D
    Naposledy sme boli sampomonovani v juli a to stale nesmrdi, ale tak jej aspon pomozeme zbavit sa o daco rychlejsie starej srsti, nakolko teraz je to ozaj hrozne a plzne tak ze nestiham pratat. Dnes sme vysavali byt a predtym som ju opat fajne vycesala. PO kupeli vraj idu dole chlpy lepsie, tak hadam to bude potom lepsie. Lupiniek uz mame menej, ale stale to nie je ono.
    Denny ja by som kabatik skor kupovala v obchode, teraz budu mat urcite aj vypredaj.
    Ja som raz daval sit Wendy postroj na mieru a prvy usili ako na maleho ponyho, druhy bol lepsi ale stale velky, tak nam teraz stoji doma, hadam ho pouzijem pri inom psovi.
    Rozmyslame potom do RD novy prirastok cane corso. 😀 Tak mozno bude ten postroj pre nu alebo pre neho, ale skor pre nu, lebo fenky su milsie.:D Ale to je zatial len plan.
    Ospravedlnujem sa majitelom psikov, ale ja by som chcela uz iba fenku.:D Moj prvy bol psik, bol super, ale aj tak chcem uz iba fenku.
    #57957
    Denny
    Člen
    Wendy,

    ja keby som chcela ďalšieho psíka, tak tiež iba fenku. Môj názor je, že fenky budú vždy milšie a majú určitú dávku väčšieho rešpektu ako psíkovia. Psíkovia sú viac dominantní, svojrázny, temperamentní, lebo ich ovláda testosterón, ako i chlapov, hehee 😀
    Naše dve fenky sú poslušné viac ako ktorýkoľvek iný psík (samec), ktorého sme mali. A to sme s výchovou nič nepokazili, ale tí psíkovia boli jednoducho temperamentní. Viac prežívali pubertu, viac ničili všetky veci. Aspoň u nás to tak bolo. Takže ak náhodou niekedy k Dennymu pribudne nový psík, tak jedine fenečka 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 93 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.