Spôsoby sterilizácie feniek

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Spôsoby sterilizácie feniek

  • This topic has 4 hlasy and 10 odpovedí.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48444
    Daniela1
    Člen
    Dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať aké mám možnosti zabrániť gravidite u fenky.Nerada by som ju dala sterilizovať. Mám na mysli prípadné injekčné či tabletkové formy. Ďakujem
    #58849
    wendy1
    Člen
    Injekcie sa nedoporucuju kvoli moznej neskorsej rakovine. Cize bud davat na fenku pozor a mat ju na voditku pocas harania alebo sterilizacia.
    #58850
    Daniela1
    Člen
    dakujem za radu 🙂
    #58851
    misskate
    Člen
    no ja u mojej tiez nechcem stenata ale ani sterilizovat. takze ju mam stale na ociach. aj mimo harania 😀
    #58852
    Daniela1
    Člen
    no to bude asi najistejšie 🙂
    #58853
    Denny
    Člen
    Daniela, tieto injekčné antikoncepcie sa používajú najmä i pri výstavách psíkov, keď sa náhodou kryje dátum vystávy s háraním, ale dlhodobo to nie je bohviečo… 🙁
    Sterilizácia/kastrácia je u fenky, ako je všade spomínané náročnejší zákrok ako u psíkov, ale nie životu ohrozujúci, čiže v krajnom prípade sa nemusíš až tak báť 🙂
    Ale my máme dve fenky, už sa hárali veľa krát. Zatiaľ sa nám to podarilo ustrážiť, a počas hárania nechodíme na tak časté a dlhé prechádzky, ale my bývame v dome, čiže keď sa hárajú pustíme len na dvor 🙂 Ale ak sa Ti fenka nemá ako zatúlať, čiže ak bývate v byte a chodíte na prechádzky a občas fenku púšťaš i na voľno, tak tie 2 týždne počas hárania ju budeš mať iba na vôdzke, keď pôjde iný psík vezmeš na ruky a hotovo 🙂 Všetko all right 🙂
    #58854
    misskate
    Člen
    no ja moju vlcicu na ruky nezoberiem 😀
    #58855
    Denny
    Člen
    Misskate, tak Ty asi nie 😀 Ale tak ani ja neberiem na ruky fenky, i keď sme mali mastifku, tak tá mala ale 80kg, čiže tú by som na ruky ani ja nedala 😀
    #58856
    Daniela1
    Člen
    takže sa asi pojdeme cez leto sterilizovať :)))))))
    #58857
    misskate
    Člen
    preco? mate problem ju ustrazit? 🙂
    #58858
    Daniela1
    Člen
    Ja väčšinu času nie som doma, kedže študujem. Takže všetko zostáva na mamke. Verím jej ale nikdy nevieme čo sa môže stať. A kedže bývame v byte šteniatka vôbec neprichádzajú do úvahy 🙂 a okrem toho sa v okolí potuluje veľa psov, ktorí hned zistia kedy sa fenka hára a nedá sa ich pootm zbaviť a Rony má problémy pri nich vykonať svoje potreby 😀
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.