Starostlivost o oci yorka

  • This topic has 4 hlasy and 40 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64038
    v3ronik4
    Člen
    dakujem:-)aj ja sama som rada mame pokoj na chvilocku a usetrili sme euricka za salon:-) 9mesiacov ma teraz v aprili, no este je zatial tmavy ta uvidime za kolko sa nam vyfarbi, lebo segrina mala pol roka a uz bola strieborna, teda vyrastali jej uz svetla vlasy
    #64025
    v3ronik4
    Člen
    No jasne ked sme ho doniesli ved mu srst rastla ako z vody takze som si ho sama ostrihala ae vtedy to bolo ako tak drzal, potom este raz lebo bolo celkom teplo a potom som myslelal ze na zaciatku marca dam strihnut no ta zima sa akosi drzi. Ja som mala to stastie ze som sla raz aebo dvakrat so sestrou davala si fenku strihat tak som nieco odkukala, chcem si ho strihat sama ae kedze teraz mi moc nechce drzat tak ho skusim dat do salonu az trochu chyti postoj:-)
    #64039
    heny
    Člen
    No akurat idete do puberty ze? Ujuj…. 🙂 davaj teraz pozor, vychova musi byt dosledna, pubertiak si zacne viac dovolovat a bude sa chciet presadit…dalsich par mesiacov musis viac pritvrdit aby si nemala v buducnosti problem… rocky bol kazdym strihanim bledsi a bledsi…:)
    #64026
    v3ronik4
    Člen
    Jasne pochopila som ta, mno ja mu striham labky tak ze si chlpy scesem do strany a odstrihnem a celkom dobre to vyzera nema schody:-)ae aj podla seba to robis dobre ,no ja potrebujem len mojho naucit drzat bo je strasne zivy a strojceka sa tak trosku boji, inak ho budem strihavat sama, segrinu strihavam a pohoda no len on len hrat sa a hrat:-))aebo pouzijem techniku neviem ci nie tvoju ze ho pritlacim k zemi:-)
    #64040
    v3ronik4
    Člen
    :-)segrina bola naraz svetla cele uz mala podrastene svetlou tak ked ju dala ostrihat bola hned svetla na nepoznanie:-) a Jerry pomaly mu vyrastala hlavicka a brusko sa mu zosvetlilo a malicko ma hore na prednych labkach ae zatial nic viac, uvidime.No tak ja som prisna na nho aj ked niekedy mi je to luto ze ho za nieco potrestam. Mno asi to uz zacina lebo doteraz na ziadneho psika nestekal, ani nevrcal a teraz vyjde von (niekedy) tak uz steka neviem je akoby nevrazivy k ostatnym aebo dava tak nieco najavo? Neviem len nechcem aby stekal po druhych a aby bol ako utrhnuty z retaze, toho sa bojim ze ho ani na volno nebudem moct pustat. Moze to byt aj tym ze ked sa nasa slecna”Didi” harala tak daval akoby najavo ta je moja? A odvtedy to tak zacalo
    #64027
    zita
    Člen
    Pokial je pes zdravy tak mu staci vytriet kaprinky´cistym prestom. Niekedy je ale prasno a v “psej” vyske este viac a tak sa robia kaprinky vacsie a “zanovitejsie”. My sme v taky cas pouzili Jarischov roztok. Kupite ho v lekarni (v dnesnej dobe uz nie v kazdej, lebo nie kazda lekaren ma labak a toto je pripravovany nie komercny pripravok). A inac je to uplne najlepsia pletova voda a odlicovat (aj ocny) ake si viete predstavit. Je to roztok glycerinu a borovej vody. Absolutne hypoalergenny (ja som to dostala od koznej doktorky ked som bola bodkovana po antibiotikach na umyvanie) bez farbiv, parfemov. Cerstvo vyrobeny (kupujem si tolko co miniem cca za par tyzdnov).
    #64041
    heny
    Člen
    Ked zacne stekat musis dat najavo svoj nesuhlas….napr trhnutim voditka….to mi poradila rhea, lebo rocky steka na ludi v noci-pravdepodbne preto lebo ma chce ochranovat….ale u teba je to iny pripad….. musis, mu dat najavo ze ty si panom situacie….potom mas vyhrate….
    #64028
    heny
    Člen
    ….ak je dominatny a nema rad strojcek, vrci ponom a chce ho hryzt ukazanim kto je sefom sa to da podla mna vyriesit,a ked drzi odmenovat a odmenovat:)
    Ja odmenujem pocas strihania stale i ked pekne drzi

    A rada, strihat je naj po prechadzke ked je psik unaveny,mne tak rockyno obcas zaspaval pri strihani…:)

    #64042
    v3ronik4
    Člen
    Trham voditko ked je taky zly niekolkokrat ae vtedy akoby hned naspat tak ho nakoniec uplne stiahnem k sebe a pockam kym psik prejde aebo niekedy zabera ked mu poviest dost aebo nechaj, vtedy je uz celkom uklkudni. Mno uvidime kedze byvame v dome tak nemame nejaky velky pristup k inym psikom a tym co tu byvaju absolutne neverim pretoze ani ich majitelov nepoznam a pridu mi odtrhnuty z retazi ae chodime k nasim do mesta a tam trsoku cvicime so psikmi tie stretnutia.
    #64029
    v3ronik4
    Člen
    No to teda je dominantny, ja som to skusala rano ked je este taky ospaly aj po venceni a akosi nechce, na slovo zostan -zostane i drz posluchne ae ked zapnem strojcek tak je zle. S telom nemame problem to drzi, i labky to podrzi ae nufacik si nechcem dat strihnut vooobec:-(
    #64043
    heny
    Člen
    Hmm…. moze byt, ze vonku sa citi byt on panom situacie…..uc ho chodzi pri nohe.uc ho povelu nie,stoj.ked uvidis psa pred vami, a zacne vyvadzat, skus sa otocit a ist naspat……potom sa zase otoc na smer psa a chodte k nemu….musi pochopit ze musi byt kludny inak sa k psikovi nepojde!!!

    nam tato metoda nepomohla.rocky bol schopny sa rozbehnut na druhu stranu cesty za druhym psom….pomhla chodza pri nohe, odputavanie pozornosti snackom a povel nie v momente ked psa uvidel!! Ale aby to fungovalo musi mat psik respekt…..nam sa to podarilo, a konecne mu viem doverovat

    Si pisala ze ti ho bolo luto ze si ho potrestala…..k tomu musim nieco napisat…..predstav si ze by si mala velkeho psa…..tiez by ti to bolo luto?neni to zle myslene,len ma vie strasne rozhadzat to,ako sa veeela ludi chova k malym psom. Nic ich neucia, beru na ruky, no hrozne…..
    Jeden pan mi vravel-ten pes iste nic nevie….som mu ukazala co vie a myslim si ze zmenil nazor na male psy(aspon toho mojho)

    kym som nebola na fore vela chyb som robila,psim signalom nerozumela,potom som dala na rady Rhei, clanky tu si precitala, a mam sebavedomeho psa,ktory ma respekt predomnou a ktoremu viem ja doverovat!!!! Su veci ktore treba doladit-ked niekto zvoni alebo ideme na navstevu od tesa ho ide slak trafit, ale tie najdolezitejsie veci mame skvele zvladnute,…
    A to je uzasny pocit….:)prave preto lebo je to maly pes!
    Chapes ma ako to myslim?

    Ak vies chod castejsie do mesta, na new miesta, aby mal pes zmenu…..

    #64044
    heny
    Člen
    Mate postroj?ak nie kup,je to skvela vec….:))
    #64045
    v3ronik4
    Člen
    Momentalne zatial mame len obojcek ae v sobotu ideme na nakup tak mu mam v plane kupit postroj. Chapem ta ako to myslis ze male psy nic nevedia, taky isty postoj mal nas vetak ked sme s Jerrym prisli na seriove ockovania a tak, preto som si povedala v ziadnom pripade nas nemoze byt taky na rucickach vynoseny a umaznany, zazila som to teda segrina je taka musim to priznat pretoze velmi chceli yorka teda jej syn no a tak to dopadlo, on prestal mat o nu zaujem pretoze ju chcel stale stiskat a mackat a segra ju rozmaznala na tolko ze ked chytila zapal do usi a uz to bolo vazne isla som s nou len ja k vetakovi pretoze ona to stale nepripustala ze to moze mat nieco vazne. U vetaka si mily slecnavobec nechcela dat pozret do usi az jej musel dat oblbovacku a tak jej spravil vysetrenie, doblizil jej tym padom a ona doma namiesto cistenia usi na nas cerila zuby cize ziadny respekt pred nami nemala, preto sa snazim aby nas krpec mal respekt a posluchal, ked mozem cvicime nove cvicime povel k nohe. Budem musiet castejsie cvicit v meste tie stretnutia s uplne cudzimi psikmi a ucit tie povely “nie, stoj” ako pises. Proste chcem mat psika kludneho, vyrovnaneho ae strach ma niekedy nepusti musim cvicit aj ja:-) Pravda je ze vela som sa toho za ten kratky cas co som tu na fore naucila odtialto a to som velmi rada lebo clovek sa inak nenauci pocuvat svojho psika pokial nevypocuje inych rady.
    #64046
    heny
    Člen
    No dominatna slecinka…..:(

    Mozno sa niektore nase rady ci nazory nezhoduju, ja napr pisem z vlastnej skusenosti, ale je na cloveku aby vyskusal vsetky rady a sam videl co na jeho psika plati….:)
    Samozrejme si je dobre precitat aj clanky co su tu popisane, aj to vela pomoze……my sme mali 2rocky obojok,dala som na radu kociek co sa tyka postroja,som velmi spokojna….:)

    Ja prajem tym ludom,co maju malych rozmaznachych psov,aby sa tak tyzden spravali k doge,hned by sa uvedomili….ja to vidim casto kedze svagrina patri k tym ludom….:( nezalezi na tom,aky je pes velky,kazdy pes by mal mat normalnu vychovu….dobre vychovany pes-stastny pes….dominatny pan domu(pes) caka co sa stane,riadi vsetkych,je psychicky nestaly, ostekava vsetko,……dobre vychovany resp pes ktory ma respekt je kludas,neriesi situacie lebo vie ze pan sa o vsetko postara,….

    Kamoska mala civaviaka, auto jej ho zrazilo,ani len zakladnu vychovu nemal…:(

    #64047
    v3ronik4
    Člen
    Fuha no tak to by som nikomu nepriala, ae bohuzial stava sa to proste si myslia ze psy su ako vreckovy plYsak a mozu si s nim robit co chcu. Toto mi je luto koli psikom nemaju stastny psi zivot potom. Ja sa snazim ako viem aj ked niekedy si toho nasho pritulim a on si tak pekne polozi hlavicku na mna ze by som ho len rozmaznavala ae to sa neda proste my mame nejaku vychovu tak aj on ju musi mat. Ja si citam vzdy prispevky ktore ma zaujmaju aebo podla problemu ktory riesim a z nich si vezmem a vyskusam co zaberie to pouzivam, ae vzdy z tych lepsich a nie az uplne poslednych moznosti. Na ten postroj- ja to vidim podla tej segrinej a myslim si ze postroj je pre psikov pohodlnejsi, predsa ked sa psik taha a ma obojok tak tlak je stale miereny na krk a ked ma postroj tak je to podla mna rozlozene, taky je moj nazor preto ho chcem zadovazit aj nasmu krpcovi len je to trosku problem zohnat taky maly:-))
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.