Strážca domova.

  • This topic has 8 hlasov and 17 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48298
    Ahojte. Potreboval by som poradiť od Vás psíčkarov. Hľadám vhodného psíka do rodiny k menším deťom a aj na stráženie domu. Mali sme už dvoch dobermanov prvého nám otrávili a druhý nám dnes po siedmich rokoch umrel po tom čo asi pred mesiacom ochrnul na zadné nohy. Bol to maznáčik ako šteniatko no samozrejme aj ostrý strážny pes ako sa na dobermana patrí. Momentálne uvažujem nad Bernským salašníckym psom. Máte niekto nejaké skúsenosti? Alebo mi poradíte nejakého iného? Vopred ďakujem za komentáre.
    #57749
    Smallblot
    Člen
    Myslím, že pokiaľ sa budete dostatočne venovať psíkovi a vycvičíte ho, tak by mal byť každý jeden veľmi dobrý spoločník a zároveň strážca domu.
    Osobne ma z väčších plemien zaujíma Japonská Akita Inu.
    #57750
    wendy1
    Člen
    Smallblot do rodiny s malymi detmi nie velmi. Nevravim ze sa to neda zvladnut, ale mozno ano, ak maju skusenosti s dobermanom tak preco si nevziat aj akitu. Pre zaciatocnikov nie je vhodne toto plemeno a takist akity su velmi aktivne, takze ak mate energiu a dostatok casu tak ano.POznam par ludi co maju BSP a je to v poriadku, prave ho vzali kvoli detom. Len do koterca ho nedavajte prosim. Musi mat dostatocny vybeh.
    #57751
    Smallblot
    Člen
    Ja viem, že je to pes, ktorý potrebuje dokonalý výcvik, nie je to zrovna malý havko. Z tých väčších plemien je ale pre mňa toto plemeno asi najzaujímavejšie. Pokiaľ by sa jej dokázali venovať dostatočne, tak by tam nemal byť problém si myslím. Videla som tohto psa už aj u rodín s deťmi, len hovorím, ten výcvik a tá poslušnosť tam musí byť 100% zvládnutá. Rovnako presne ako píšeš, dostatočný výbeh atď.
    Osobne si myslím, že psík by teoreticky mohol byť vhodný akýkoľvek, akurát si majiteľ musí byť istý, že ho bude zvládať a nie že sa ho práve pre to, že ho nezvládol, bude chcieť zbaviť. A ak bude ten psík od šteniatka s deťmi, tak myslím, že je tam väčšia šanca, že si na nich navykne.
    #57752
    Psa sme nikdy nemali v koterci takže s tým nieje problém a ani z výbehom keď stačil dobermanovi musí každému. Hlavne mi ide o to stráženie a aby mali pred nim ľudia rešpekt o BSP som niekde čítal že sa v minulosti používali aj ako strážne psi gazdovských usadlostí.
    #57753
    Smallblot
    Člen
    BSP má jeden známy, dosť veľký “maco”, jednoznačne potrebuje výchovu. Ľudia majú isto pred ním rešpekt a je to aj dobrý spoločník a aj keď je veľký, je totálny maznoš. 🙂 Takže BSP podľa mňa tiež nie je zlý nápad, tam už ale potom pribpda aj dosť vysoká starostlivosť o srsť – vyčesávanie a pod.
    #57754
    Cvrkina
    Člen
    Ja mám doma knižku a ku každému psovi sú obrázky že či je strážny atď … tak som ti vyhľadala pár ktorý sú srážný ale majú radi aj deti+ ešte to že bude vonku stále nie(myslímm že nebudete ho držať v byte)? 🙂
    : Poľský nížinný ovčiak (treba sa mu starať dobre o srsť)
    : Pyrenejský ovčiak (náročný na pohyb)
    : Nemecká doga ( je síce dobrá k deťom ale nie je strážny)
    : Nemecký boxer (náročný na pohyb + pre fyzicky zdatných jedincov)
    : Newfoundlandský pes (treba sa mu dobre starať o srsť+pre fyzicky zdatných jedincov )
    : Landseer (treba sa mu dobre starať o srsť+pre fyzicky zdatných jedincov)
    : Leonberger (pre fyzicky zdatných jedincov)
    : Veľký švajčiarsky salašnícky pes (pre fyzicky zdatných jedincov)
    : Borderský teriér (náročný na pohyb)
    : Nemecký špic ( je dobrý aj pre slepcov, starostlivosť o srsť a možno je to neuveriteľné ale je naozaj dobrý strážca)
    : Vendéesky hrubosrstý baset
    : Weimarský stavač (náročný na pohyb,pre fyzicky zdatných jedincov)
    : Český horský pes (pre fyzicky zdatných jedincov, náročný na pohyb)
    : Český strakatý pes
    !!!! Dala som si s tým celkom námahu dúfam, že to oceníte!!!!
    Cvrkina 🙂
    #57755
    wendy1
    Člen
    Nic proti spicom, ale poznala som a poznam iba par normalnych spicov. Weimaraka by som tiez nebrala ku malym detom.
    Cvrkina snaha sa ceni stale.:)
    #57756
    Smallblot
    Člen
    Mám rovnakú skúsenosť so špicmi – čo špic, to väčšinou malý “sataník”, ktorý nonstop šteká a ak sa priblížite, kúše. Česť výnimkám. Bohužiaľ ja osobne žiadnu nepoznám.
    #57757
    Cvrkina
    Člen
    Bude dobrý ak každý napíše názor o psoch ktorých som napísala aby ste si mohol potom vybrať najvhodnejšieho.
    Cvrkina 🙂
    #57758
    heny
    Člen
    … ja sa vyjadrit neviem nakolko nemam sajnu ktory strazny pes je vhodny aj detom, ale mne sa velmi paci nemecka doga:))) som citala ze su vhodne detom, a myslim si ze nikdo sa neodvazy vstupit na pozemok ked uvidi takeho veeeelikeho hava:)) a naj je mat hned dvoch:)) xi.
    #57759
    Cvrkina
    Člen
    Ale nepr. kamoška má dogu a už jej pár krát ublížila (a to celkom dosť)
    Tak že neviem
    Cvrkina
    #57760
    heny
    Člen
    hej???ja sa nevyznam len som citala ze su vhodne k detom a ze si ,,kludne,, nakolko ßi uvedomuju svoju welkost.samozrejme, teoria a prax sa obcaß odlisuju. .
    #57761
    Cvrkina 🙂 Samozrejme Ti dakujem za tvoju namahu a cením si to. Aspon sa budem lepsie vedied zorientovat.
    #57762
    Cvrkina
    Člen
    V pohode 🙂 Som rada, že som ti pomohla a dúfam, že si nájdeš správneho psíka 🙂
    Cvrkina
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.