tazkosti so stravou u shi-tzu

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa tazkosti so stravou u shi-tzu

  • This topic has 4 hlasy and 12 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48292
    schlumpf
    Člen
    Dobry den. Mame 3 rocneho psa shi-tzu. Priblizne 3 mesiace dozadu mal nahlu hnacku, veterinar mu dal injekciu, nejake antibiotikum a doporucil nam ryzu zmiesanu s konzervami i/d. Po tyzdni bolo vsetko ok. Trochu karhavo nam veterinar povedal, ze nieje potrebne psika ihned brat k vet. ak ide iba o hnacku, bez zvracania a pod. Ze mu staci dat dietu a ak to nezaberie treba prist. Teraz vsak ma opat problem, nemozem povedat ze ma hnacku, stolicu ma pravidelne po obede a potom vecer, vcera vecer a dnes po obede vsak bola vodova, nemala tvar. Snazime sa prejst z konzervoveho masa na granule no pokazde, ked uz ma v miske ciste granule dostane hnacku. Nezvracia, normalne sa hra, nahana sa vonku, nie je na nom znamka toho, ze by ho daco bolelo. Chcem sa opytat ci mame ist radsej ku veter. Ked ma hnacku dostane zasa len ryzu spolu s i/d a potom je zas vsetko ok. Neviem ci ma len citlive brusko alebo to moze byt daco vazne. Rada by som vas poprosila o vas nazor. Pekne vam vopred dakujem
    #57693
    Smallblot
    Člen
    Je možné, že mu vadí niečo v strave, práve v tých konzervách. Aké konzervy mu dávate? To, že dáte psíkovi počas toho, keď ho preháňa, granulky, tak mu to nepomôže, rovnako ho bude preháňať, granule diéta nie sú. Náš mával toto isté veľmi často. Chvíľku sme boli v pohode, potom zase riedka stolica, večne sme ho dávali na diéty (ryža + kuracie mäso) až sme nakoniec prešli na varenú stravu, tzn. z netu objednávam mäso pre psov, ktoré mu potom varím s ryžou, cestovinou, zeleninou, z času na čas dávam syry, vajíčka surové, niekedy aj surové mäso, keďže mu aj tak moc chutí. Samozrejme musí byť premrazené. Taktiež sme zmenili granulky (akú značku granúl mu dávate?), prešli sme z RC na Trainer Fitness, čo sú hypoalergénne. Nám sa nikdy nejaké alergia na jedlo nepotvrdila, na testoch sme neboli, ale táto zmena mu prospela, teraz dlhodobo nemáme problémy. A tiež bol 1,5 roka na takej strave a až potom sme prešli touto zmenou, teraz má náš hafan 2,5 roka. Skúste zmenu v strave, samozrejme potom nesoliť, nekoreniť.
    #57694
    schlumpf
    Člen
    Maso je znacky Hill´s a granule ma RC hypoalergenic. On mi nechce jest samotne granule tak som to robila tak, ze som mu pri kazdom krmeni, davala vzdy menej a menej masa a o to viac granul. Jeho neprehana praveze vobec on ma iba uplne riedke hovienko inak ma stolicu pravidelnu nema hnacku! A ked ma riedku stolicu nedostava ziadne granule ale ryzu s i/d co je vlastne veterinarna dieta pri gastroproblemoch ci uz zvracani al. hnacke…
    #57695
    Smallblot
    Člen
    Hill’s vraj zmenil zloženie a už to nie je ani zďaleka to, čo to bývalo. Min. v granuliach. Môj pes to žrať tiež nechcel a to pritom vôbec nie je preberavý a zožerie hocičo, aj to čo nemá. 🙂 Pes by mal mať výkal ku koncu redší, inak by mal držať tvar. Nášho častokrát preháňalo a to, že mal redšiu stolicu, aj keď pravidelnú, to som tiež považovala za problém rovnako ako vy. Skúste pomeniť tú stravu, ak sa vám dá. Časom zbadáte či to zabralo alebo nie. V konečnom dôsledku keď psovi varíte stravu alebo ho kŕmite barfom, tak viete presne čo dostáva a viete mu to korigovať, aj keď tam už je väčšinou dosť dobré sledovať aj živiny, aby mal všetkého dostatok.
    RC granule by som tiež zmenila. Sú prezentované ako jedny z najlepších, ale zo skúseností a aj z vyjadrení známych vám môžem povedať, že to tak ani zďaleka nie je. My sme s Trainerom Fitness veľmi spokojní. Ronymu chutia viac ako RC hypoalergenic, navyše sú lacnejšie a na trhu majú viacero variant – príchutí, takže nežerie dokola to isté. A zoženiete ich samozrejme takmer v každom zverimexe, ja som hypoalergénne RC musela objednávať iba u veterinárky, lebo nikde inde som ich zohnať u nás nevedela.
    Môžete vyskúšať ešte to, že necháte psa čisto len na hypoalergénnych granuliach, aspoň 6 týždňov. Sledujte, či sa mu problém vracia, ak nie, tak skúste dať opäť konzervu a keď sa mu to vráti, viete, že to je pravdepodobne práve v tej strave.
    #57696
    schlumpf
    Člen
    No boli sme u veterinara, asi po polhodine vysvetlovania konecne pochopi o co vobec ide :-/ Mam mu 3 dni davat od Hillsu i/d. Kedze su aj granule aj konzerva tak mu do granul primiesavam polievk. lyžičku konzervy aby to zjedol, po troch dnoch teda uz zajtra mu mam 20 dni davat RC hypoalergenic. Kedze mu uz viac nemienim ubližovať, tak som RC odlozila nabok a kupila som mu fitnes Trainer co je tiez hypoalerg.a su aj granule aj konzerva. Tak dufam uz ze to bude vsetko ok. Neviem ci to je to iste co myslite aj vy. Tu sa skor preferuje Hills ako RC. Mne ani tak nejde o znacku, ale o to co je dnuka a ci to ten nas krpec vobec spapa, kedze mu chuti vsetko len granulky nie 🙂
    #57697
    Smallblot
    Člen
    No tak to býva u väčšiny psíkov, že konzervy a mäsko kedykoľvek, granulky najradšej nikdy. :o) Ak však nebude mať nič iné, zvykne si aj na to a bude ich papávať normáne. Tie granulky, ktoré spomínate, myslím, že sú to oni, čo som vám radila, dajte potom vedieť, či nastala nejaká zmena k lepšiemu/horšiemu a či psíkovi chutia nové granulky. Nášmu najviac chutia rybacie.
    #57698
    schlumpf
    Člen
    no ja som mu kupila tie so zajacom a kukuricou, samotne ich nechcel, tak sme k tomu primiesali trosku tej konzervy s tou istou prichutou a uz to popapal. Vsetko bolo ok. Bolo. Vrecko som kupila len to malinke, uz tam mal malicko, tak som mu sla kupit dalsie. Som mu zobrala inu znacku ale tiez hypoalerg. a dostala som k tomu probu, take to malinke vrecko ani nie na jednu davku, Happy Dog Africa, co ma byt pre psikov so zaludoc. probl. tak z toho spapal presne 4 malicke granulky no a v noci sme zas nespali a behali von 🙁 Teraz uz je dobre zas dostal len i/d, volala som nasemu veter domov na SR tak sme sa dohodli, ze ho riadne vysetri. Tu musis talianovi najskor hodinu vysvetlovat o co ide, ked mu povies aby mu spravil sono, tak sa spyta ze ci si veterinar a nakoniec povie, ze to je normalne cele ze je alergicky na stravu. Podla mna to normalne nie je, doteraz ked zil na SR mal hnacku mozno 3x do roka, teraz je so mnou 6 mesiac v IT a posledne dva mesiace sa toto deje. Stravu som mu nemenila, odcervujem ho pravidelne, kazdy mesiac dostava advocate, vonku ho mam stale na ociach, uz ani chlapa s nim nepustam, idem len ja. Psikov nestretavame, bo tu nikto psika nema. Neviem ci je citlivy uz od malicka, len sa to zacalo prejavovat az teraz, alebo mu tu daco skodi ja uz fakt neviem. Hlavne chcem aby bol v poriadku. Ked som sa aj na nete pytala tak mi okrem vas nikto neodpovedal 🙁
    #57699
    wendy1
    Člen
    Myslim ze Smallblot napisala velmi dobre odpovede. Ja by som na Vasom mieste kupila tie trainer fitness a nechala mu v miske len to, nebojte sa neumrie od hladu. AK bude hladny tak ich zacne papat aj samotne. POkial ste pri nich nebadali problemy. Urcite by som dala vysetrit krv, a dala urobit aj sono. Takisto by som na Vasom mieste podavala probioticke pripravky alebo pasty pre psikov. Obnovuju crevnu mikrofloru.
    #57700
    Cvrkina
    Člen
    Ja tiež súhlasím zo Smallblot 🙂 A aj s wendy1 🙂
    Cvrkina 🙂
    #57701
    Smallblot
    Člen
    Wendy vám dobre poradila, neviem či to zoženiete tam, ale nám dosť pomáha z probiotických prípravkov na bruško tzv. Probican pasta. Je to na obnovenie črevnej mikroflóry. Tu na SVK je to balené akoby v injekčnej striekačke, taký tvar to má, samozrejme hrubší otvor, náš keď to zbadá, automaticky ide k tomu a vylizuje to, známej tiež hafan to veľmi ľúbi. Ak má problémy, tak by som mu nasadila teda aj to. Nič s tým nepokazíte. Ale určite aj tam zoženiete niečo podobné, ak aj nie to isté. A je pravda, že ak Vám psík nechce žrať samotné granulky, tak to neriešte. Nechajte mu ich v miske a keď bude hladný, tak ich začne jesť, presne ako píše Wendy. Môže to trvať aj 2-3 dni, ale jesť ich nakoniec začne a zvykne si. Veď to robíte pre jeho dobro, to si treba uvedomiť a potom samozrejme trvať na tom, že iné okrem tých granuliek mu nedáte, ak vravíte teda, že s nimi problém nemal.
    #57702
    schlumpf
    Člen
    bohužial uz mal, tuto noc ho prehnalo aj z nich. Volala som s veterinarom na slovensku o 5 dni ideme domov. Dnes uz aj zvracal a to vcera jedol len ten fitnes trainer
    #57703
    Smallblot
    Člen
    Poproste veterinára o kompletné vyšetrenie, nech zoberie krv, nech spraví sono bruška… neviem… pokiaľ mu vadia už aj jedlá, pri ktorých by problémy ozaj nemal mať, tak už je to zvláštne. Poprosím Vás, ak budete o niečo múdrejší, dajte aj sem vedieť. Mňa osobne by to veľmi zaujímalo, akú diagnózu teda psík nakoniec v skutočnosti má.
    #57704
    schlumpf
    Člen
    verte mi, mna to zaujima tiez a moc. Napadlo ma ci mu nemoze uz aj voda ublizovat. Mame ho priniest lacneho hned rano ako dorazime. Krv mu bude brat aj sono robit ja som chcela aby mu to vet.urobil tu ked sme tam boli ale ten povedal, ze to nie je potrebvne…. Dam vediet ked budeme mudrejsi…
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.