tráviace problémy u psa

  • This topic has 12 hlasov and 32 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50812
    kardelen
    Člen
    na ryzi a mese ho mozes drzat aj dlhodobo, je to prirodzena strava ak mu chuti a neroby zle, len treba pridavat napriklad spirulinu,alebo morske riasy, alebo aky kolvek dopnok obohatena o vitaminy amineraly.pa
    #50813
    aksimm
    Člen
    Dobrý deň Mirka,
    včera sme konečne diagnostikovali príčinu nášho dlhodobého problému s hnačkami a zvracaním…Trvala som na vyšetrení trusu a potvrdila sa nám giardióza, doktorka povedala, že to môže mať už odmala, pretože vtedy si rád pochutil na cudzích výkaloch a trvalo nám veľmi dlho kým sme ho to odnaučili. Takže nám nasadila liečbu a za týždeň máme prísť na kontrolu. Vraj giardie spôsobujú aj plynnatosť a tiež môžu byť príčinou toho škvŕkania. Neviem či vy ste mali robené takéto vyšetrenie,ale ak nie, tak si ho určite dajte urobiť. Dúfam že po preliečení bude mať pokoj,ale som rada, že sme problém našli a konečne ho môžme riešiť…
    Tak mi dajte vedieť ako sa máte, budem rada.
    #50814
    Mirka001
    Člen
    Dobry den, nie taketo vysetrenie mu este nikdy nerobili…Ale nasmu psikovi stale nieje lepsie… je na probiotikach, aj nejakych inych liekoch na odplynenie…ale neviem…nepaci sa mi to. Cato ma tie krce…asi raz za tyzden. Mozem sa spytat ake vysetrenie ste presne pytali?..
    #50815
    aksimm
    Člen
    Dobrý deň Mirka, chceli sme vyšetrenie na giardiózu, robí sa tak, že musíte zbierať vzorky stolice u psíčka, ale len obdeň alebo raz za tri dni, vzorky musia byť 3, to znamená, že vzorku zoberiete napríklad v pondelok, stredu a piatok, musíte to uschovať v chladničke a potom sa z toho robí rozbor, my sme o to žiadali už dávno, ale náš veterinár nás odbil s tým, že určite nemá giardie, potom sme prešli k inej lekárke a tá to hneď urobila. Ale príčinou našich problémov neboli len giardie, ale aj alergia na kuracie mäso, ktoré jedol prakticky stále. Po preliečení na giardie sme mali 6 týždňovú diétu, ktorá pozostávala len z rybieho mäsa a varenej zeleniny a akoby zázrakom keď jedol rybu zmizla plynnatosť aj hnačky…Neviem na akej báze sú tie dietne granulky, ktoré papá vaša čivavka, ale ak je to kuracie mäsko, možno by bolo dobré vyskúšať rybacie granule. Alebo skúsiť variť mu pár týždňov len filé+varenú mrkvu alebo zemiak. Musím povedať že odvtedy sme škvŕkanie v brušku nemali.
    Ak by ste sa chceli ešte niečo spýtať, môžete mi napísať na aksim11@azet.sk.
    Držím palce, aby ste sa vyliečili!
    #50816
    Dobrý deň,
    mám problém so svojim 2-ročným čistokrvným labradorom. Približne pred dvomi týždňami som si všimol na ňom, že výrazne schudol a to aj napriek veľkému množstvu potravy, ktorú mu podávame. Čo to môže zapríčiňovať?
    #50817
    Dobrý deň, od začervenia po tráviace ťažkosti, narušenú funkciu pečene, pankreasu, prípadne sprievodný príznak iného ochorenia v začiatočnom štádiu…..no je to ho dosť kedže to môže byť sprievodný príznak viacerých ochorení….určite by som zaniesol vetrinarovi trus na koprologické vyšetrenie…. psa i na základe vyšetrenia odčervil…. bolo by ho vodné vyšetriť i celkovo…skontrolovať krvné testy a podobne….Pekný deň
    #50818
    Babec
    Člen
    Dobý deň.
    Prosím vás mám problém s bordovskou dogou. Má pravdepodobne zastavené vetry a neviem čo s tím. Je strašne nafúknutá a má problémi s chôdzou. Poradte mi prosím vás ako by som jej vedeľ pomôcť.
    #50819
    wendy1
    Člen
    Boli ste u veta? Co povedal? Nemohla nieco zozrat? Nemohlo ju to upchat? Alebo co myslite pod pojmom zastavene vetry? To ze sa nevie vykakat? Je to dost nebezpecne ak to je tak a to ste uz mali byt na veterine. V takom pripade zvyknu dat klistir.
    #50820
    Dobrý deň, no utekajte čo najskôr k veterinárovi, lebo ak má pretočený žalúdok tak je nutné ju operovať inak Vám uhynie….Pekný deň
    #50821
    lema
    Člen
    Dobrý deň, máme 9 ročnú sučku rottweilera. Minimálne štyri mesiace trpí hnačkou. Po vyšetrení u veterinára bolo zistené, že má stafylokoky, ktoré boli preliečené antibiotikami. Vybrala už štyri druhy antibiotík, zmenili sme jej krmivo pre senior psíkov, ktoré sú odtučnené, ale žiadna zmena k lepšiemu nenastala. Apatická, ani iné známky choroby na nej nie je badať. Po ďalšej konzultácii u veterinára, nám znovu predpísal antibiotiká, ale mám obavy, že nenastane žiadna zmena k lepšiemu. Môžete mi prosím poradiť, aké vyšetrenia by mal náš psík absolvovať, aby sme problém s trávením odstránili?
    Ďakujem
    #50822
    wendy1
    Člen
    Tie stafylokoky uz nema? Stale jej predpisal ine ATB? Neskusali ste sa poradit aj s inym vetom? Akej znacky podavate? Veterinarnu radu alebo napr. FIRSTMATE? Odcervena bola? Ale to s tym podla mna nic nebude mat. Napiste aj ake lieky Vam predpisal, aby pan doktor vedel. ( napiste ak sa da vsetky co uzivala ) Vam robili uz nejake vysetrenia napr. krv?
    #50823
    lema
    Člen
    Viem, že prvé ATB sa volali AMOSICLAV, ale tie ostaté si nepamätám, pretože nie sú poznačené v preukaze. Tie posledné boli práškové. Krmivo sme teraz začali dávať Royal Canin MAXI Sensible 28. Odčervená je pravidelne každé tri mesiace. V stolici som nebadala známky krvi a farba je svetlá. Krv jej bola odobratá a na základe toho jej zistili tie stafylokoky a intoleranciu na prvý typ ATB – Amosliclav. Následné vyšetrenie krvi už robené nebolo.
    #50824
    wendy1
    Člen
    Na zaklade coho zistili ze tie stafylokoky uz nema ked nebrali krv? Pytam sa len preto, lebo u ludi sa stafylokoky ( hlavne zlaty stafylokok ) dost tazko liecia, neviem ako u psov.
    #50825
    lema
    Člen
    No veď práve to, že zase jej chce veterinár dávť ATB, bez ďalších vyšetrení. Nechcem do nej stále dávať lieky, keď nemám záruku, že jej pomôžu. Ale zdá sa mi, že po zmene granúl, sa stolica začína normalizovať. Tak ešte chvíľu počkám a keby neprišlo k náprave, zrejme zmeníme veterinára.
    Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
    #50826
    wendy1
    Člen
    Vydrzte a uvidite. Niekedy to chvilu trva ked sa do toho dala aj zmena granul, ale malo by sa jej to upravit ak hovorite ze sa to zacina zlepsovat. Ta veterinarna rada granul je tzv. strava s liekom, lebo je upravena na urcity problem u psikov. Urcite by som dala aspon vysetrit krv, ak by ste boli na pochybach a chcel by jej dat dalsie ATB. Urcite jej dajte aj nieco na zregenerovanie pecene po ATB.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.