tráviace problémy u psa

  • This topic has 12 hlasov and 32 odpovedí.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 31 až 33 (z celkového počtu 33)
  • Autor
    Príspevky
  • #50827
    palo18
    Člen
    Dobrý deň,
    Pán doktor, mám neustále problémy z mojim šteniatkom (5mesiacou) nemeckého ovčiaka, je čistokrvná z rodokmeňom. Neustále máme tráviace ťažkosti ktoré sa nám opätovne vracajú. Problém vyzerá si takto, týždeň nám nič nieje jeme potravu úplne bez problémov a zrazu prestaneme z ničoho nič žrať pokazí sa nám stolica až ná kým z nás nejde skoro voda, veterinár do nás napichá inekcie po dvoch troch dni sa nám trávenie vráti do normálu a vydrží nám takto ďalšie dva tri dni a zas sa nám pokazí. Toto sa neustále opakuje už asi mesiac. A tiež žere cudzie psie výkaly. Môže to byť zapríčinenú len tým že si natoľko poškodila žalúdok od tých výkalov alebo to bude niečo závažnejšie. Dnes dokonca zas po jeden a pol dňovej hladovke opäť začala žrať, a večer mala úplne riedku stolicu vyšplechlo to s nej ako keby som pustil vodovod, a žalúdok jej celí žblnkoce. Ospravedlňujem sa za formu akou som opísal daný problém. Ale som už z toho zúfalí.
    Prosím Pomôžte!!!!!
    Ďakujem.
    #50828
    Dobrý deň, odporúčam ATB minimálne na 14 dní (napr. Entizol) a nálednu aplikáciu probiotik (napr. Probican pasta), určite ak sa to opakuje by nebolo zlé i koprologické vyšetrenie trusu na parazity vrátane Giardie, prípadne bakteriálna kultivácia výteru vrátane citlivosti na ATB a samozrejme buď komerčná veterinárna dieta alebo varená strava kde 60% je varená ryža 30 % kuracie maso a 10% varená mrkva….ak sa pes preliečí do budúcna by som uvažoval o kvalitnom krmení ktoré bude pes žrať bez problému ale zároveň nebude po ňom hnačkovať….pekný deň
    #50829
    Dobrý den,

    Pan doktor, rada by som Vas poprosila o radu. Mam polrocneho ratlika a uz druhy tyzden vracia. Mal 1,5 dna hladovku, boli sme u veterinara, ktory mu dal nejake dve injekcie a tabletku a krmit sme ho mali len ryzou s granulami. Aj napriek tejto diete raz zvracal, a po par dnoch zacal vracat zasa. Vyvratil, co zjedol, alebo len zaludocne stavy. Stolicu ma v celkom tuhu, len ma taku zvlastnu svetlohnedozltu farbu. Dnes mi zverolekar naordinoval inu dietu, z ryze, bielka a tvarohu. Vraj ked to nepomoze, pojde na infuzie. Da sa to riesit aj inak? Je mi ho strasne luto, lebo je stale hladny, ked dostava iba obmedzene mnozstvo potravy, potom je nervozny, a ked dostane konecne papat, tak to zozerie velmi hltavo, nemoze vracat aj z toho? Co by ste nam odporucil?

Zobrazujú sa 3 príspevky - 31 až 33 (z celkového počtu 33)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.