Tvrdohlavosť a ako jej predísť

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Tvrdohlavosť a ako jej predísť

  • This topic has 7 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60462
    heny
    Člen
    Objednala som sampon rockymu. Ten co ma je 200ml a stoji 10e. Na ebay som nasla sampon, pre yorkov takisto s norkovym olejom, 1liter za 10e 🙂 dufam bude dobry:))
    #60463
    Myslela som len v prípade, ak sa niečo učí prvý krát a spravil to aspoň z polovice dobre, odmenila by som už za to, že približne pochopila, čo od nej chcem a postupne budem pracovať na zlepšení a nakoniec by som odmeňovala už len za 100% vykonaný cvik 🙂 Robila som to aj pri Engee a nemôžem povedať, že by to malo zlý efekt… čo teraz opisuješ, som si všimla pri Gere, ona si sadne a hneď vstane, potom som bola aj nahnevaná, že si sadla a počkala na odmenu a hneď vstala, ale pri nej je to iné, už je dospelá a iba ju spoznávame, no keďže veľa povelov ešte neovláda, tak pracujeme na nej akoby od znova

    Inak na tieto naše čudá sú tak drahé veci :/ Tie sumy sú až nehorázne….

    #60464
    heny
    Člen
    A tak:)
    gerine mozes dopomoct, ked ju das do povelu sadni maj ruku pri jej zadku a ked sa bude chciet postavit tak ho jej pritlac naspat…..a odmenit.

    Veru su drahe…bola som na svk a zabudla som sampon kupit, frontline, odcervovacie tabletky, no vsetko:((( ach jaj…..

    #60465
    S Gerou to nie je ľahké, ked má takú silu 😀 ona pretlačí moju ruku a odbehne preč akoby som jej chcela ublížiť 🙂 už som ju snažila učiť sadnúť aj na diaľku, lenže ona vždy príde ku mne a tam si sadne, ale tak máme čas sa to naučiť, je toho ešte veľa, čo sa musí naučiť 🙂

    Tak mala si zhon, to tak býva 🙂 Ale na sviatky sa tam ešte budete vraciať nie? 🙂

    #60466
    heny
    Člen
    Presne mate dost casu na ucenie,..:)

    na sviatky budeme tu. Na svk sa chystam az v aprili, a to minimalne na tyzden 🙂
    Minuly rok sme chceli byt na vianoce na svk ale nevyslo to…. hadam buduci rok sa zadari,….

    #60467
    🙁 škoda, ja idem tento víkend k našim, popečieme, navaríme štedrovečernú večeru, podelíme si a vrátim sa v pondelok naspäť do ZV, potom hádam v stredu pôjdeme po rodine alebo utorok len tak na otočku 🙂
    #60468
    katarina2
    Člen
    Veronica ja nekupujem v supermarketoch pre Beníka nič – dokonca ani hračky, nie to ešte jedlo len v zoochove aj tam sa radím či to neobsahuje E-čka a pod. Beník chvalaBohu nehn ačkuje a nezvracia po týchto pamlskoch a nedostáva ich veľa len jednu na deň, takže asi to nepreháňam, len minule som mu výnimočne dala 3 kusy, keď som skúšala to cvičenie a dostal ako odmenu a skoro vôbec nejedol asi sú tie pamlsky dosť výdatné a nahrádzajú aj stravu, ale aj tak som radšej keď sa riadne naje a pamlsok dostane až večer pred spaním, pretože ja už chcem v klude pozerať telku tak on dostane zábavku – pamlsok a je ticho a potom sa už len napije vodičky a zahrabe sa spinkať.
    #60469
    Nie, nepreháňaš to 🙂 My sa tiež snažíme nepreháňať to s tými pamlskami zo zoochovov a presne určené pre havinov, ale piškóty majú každý deň, vždy ked spravia niečo dobré, aj pri Gere to pomáha lepšie upútavať jej pozoronosť na seba…

    Katka, ja by som ti odporučila, že keď budeš v najbližšej dobe zase niečo učiť Beníka, napr. podaj labku, alebo to hanbenie čo si opisovala, tak si nadrob na maličké kúsky maškrty, povedzme aj tie piškoty (ja si ich vždy nalámem na 4 až 6 kúskov) a to majú odmenu len tak pod jeden zub, takže nezjedia až tak veľa počas cvičenia 🙂 no napriek tomu sa im to ráta a čakajú na ´další kúsok 🙂

    Inak takýto rituál majú aj naši doma, keďže ja som už vo ZV, tak Daisy pripadla obrovská izba, rozlohou ako náš predchádzajúci jednoizbák, tak si to viete predstaviť maličkého ratlíka uprostred 😀 😀 😀 no a ked ju idú dať spať do tej veľkej izby, vždy dostane polovičku dentálnej tyčinky a potom sa ide zahrabať do mojich perín na posteli 😀 Vždy sa smejem, keď začne tunelovať tie vrstvy paplonov 🙂

    #60470
    katarina2
    Člen
    Viem si ju predstaviť, to aj môj ako Daisi sa rád zatuneluje pod paplón a keď už tam má vydýchané, vylezie, rozčapí sa na vrchu paplónov a po čase zase tuneluje dnu takto to robí celú noc:) už ma to nevyrušuje, som zvyknutá, nech si robí čo chce len nech nebreše. V poslednej dobe neviem či neprechladol ale sa aj v noci pýta von ciknúť a veru večer má ňufáčik studený až vlhký, dúfam že neprechladol, keď je taký teplomil a vonku je nečas. 🙁
    #60471
    Ja som si zase od toho vrtenia odvykla, takže ked prídem domov, nikdy sa nevyspím 🙂 Síce už dlho ani tu nie, ja mám ľahký spánok, a keď Geru drhne, alebo zašuštia v pelechu, tak som hneď hore :/
    #60472
    katarina2
    Člen
    Aj ja som taká, preto aj spí pri mne a nie vedľa v predsieni aby som počula ak chce ísť von napríklad cikať, lebo vtedy len pobehuje a to si všimnem len keď je v jednej miestnosti so mnou. Iste keby bol v predsieni by sa hádzal aj na dvere ak už veľmi treba a nevšimnem si…
    #60473
    U nás našťastie vydržia celú noc, lebo preležia, sem-tam sú zavreté len v tej jednej miestnosti, niekedy nie… Takže ja ich ešte večer beriem naposledy cikať okolo 21vej, a potom už len ráno idú okolo 7mej, keď bola Engee menšia, tak sa s nou chodilo už o pol 5, pol 6 ako kedy, no už sa to zlepšilo, a môžme si o trošku dlhšie pospať 🙂
    #60474
    katarina2
    Člen
    Budem musieť aj ja nasilu Beníka vytiahnúť hoci aj za uši, večer cikať aby neotravoval v noci, lebo ako je takto mokro, sychravo a hnusne nechce ísť von ani skoro ráno ani pozde večer radšej zadržiava takže už na obed vylezie alebo doobedu, nie hneď skoro ráno a večer to isté nechce ísť zadržiava a potom vyrušuje v noci.
    #60475
    Veru, vytiahni ho, aspoň si vkľude v noci pospíš 🙂
    #60476
    heny
    Člen
    Obcas privrem oci ked sa rockymu doobeda nechce, ale najhlavnejsie cikania, rano a vecer musi byt i keby traktory padali:)
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.