Tvrdohlavosť v puberte

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Tvrdohlavosť v puberte

  • This topic has 5 hlasov and 9 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48745
    Ja chcem tak, ona chce inak… Engee bude mať na konci mesiaca 9m, očakávame už háranie, badáme zmeny v správaní… začína byť väčší maznák, nechá sa poškrabkať, hladkať, túli sa, no zároveň mám pocit, že začína byť veľmi tvrdohlavá a vyžadovačná, príkaz splní na 10. krát, na prechádzke sa zase začala ťahať a vytrvalejšie do smeru, kde zacítila niečo voňavé :/ fakt sa zapieram len tak-tak miestami, častejšie vylezie k nám do postele a ťažšie zlezie dole, nemôžem povedať, že by bola výrazne neposlušná, ale fakt mám pocit, akoby sme poľavili, kedže sme mali predtým aká je počúvna… No najväčší problém mi robí tá jej tvrdohlavosť, za všetkým si ide 10-násobne tvrdohlavejšie, viacej vyvádza, ked sa chce hrať so psíkom a ja jej nedovolím, lebo by mal z nej doživotnú traumu, neviem jej vtedy ukázať, že ja som tu pán a ty pes, vonku to fakt graduje :/ raďte! nerobím nič inakšie ako na začiatku, za splnením povelu si stojím, hoci niekedy je to už fakt frustrujúce a som z nej sklamaná… naposledy ma veľmi sklamala vonku na tráve pred činžákom, kde zvykne hryzkať papiečiky a prechádzal cez tú trávu jeden asi 3-ročný chlapček od susedov a Engee za ním tak vyvádzala, že sa s ním chce hrať, akoby to bol pes až som sa za ňu strašne hanbila, nevedela som ju nijak spacifikovať 🙁
    #62780
    katarina2
    Člen
    To máš pravdu Veronika prichádza v puberte a je ťažšie zvládnuteľná, toto obdobie aj pocítiš! Môjmu puberta už dáko dlho trvá, tiež mávam nervy a viem, že pes by to cítiť odo mňa nemal, ale niekedy to proste nedokážem udusiť tak ma vytočí – viem, moja chyba! Takže čo Ti budem radiť? – najlepšie vie poradiť Rhea Silvia, ja sa tiež snažím držať jej rady. Nemusíš sa za ňu hanbiť, proste je v puberte a ono to prejde, zase bude poslušná ako bola a možno to bude robiť len tých pár dní kým má háranie a potom sa ukľudní – ešteže máš fenku! Ja si s mojím psíkom potrpím dlhšie!!!
    #62781
    heny
    Člen
    nemam sice fenku, neviem ako sa fenky v obdobi harania spravaju, ale co sa tyka puberty mila veronika, skus ju viac trenovat doma i vonku,aby nezabudla kto je pan. malo by to pomoct. a nikdy nezabudni, stale s kludom ! 🙂 drzim palceky
    #62782
    aaaaaach problém je, že veci robím vytrvalo tak ako doteraz, len ona je nejaká spomalenejšia, veci chce robiť po svojom, nikdy neupustím od toho čo chcem a aj tak sa nemení :/ opakujem sadni, ľahni za odmenu, lebo už jej to trvá, ked mám neičo v ruke tak pekne spraví, ked nie, tak sa na mňa pozerá alebo odíde z meistnosti.. resp. chce, ale jej nedovolím a nalieham na ňu.. neviem či to nie je na ňu zbytočný nátlak :/
    #62783
    geppy
    Člen
    Veronika,len sa nevzdavaj!!!!Ja som si teraz vsimla na Geppy-teraz ma rok a pol…veci ktore som jej tlacila do hlavy ked bola stena a v puberte…a ktore som ani velmi nepouzivala ako napr. ked sa hrame z loptickou a ked mi ju necha (a ja jej ju chcem kopnut),ja chcem aby sa vzdialila…tak som jej vzdy hovorila ,,chod dozadu,, a ona nic…..asi mesiac je tomu…ked jej to to poviem,pozre namna a ide do zadu!!!…hned sme sa s priatelom na seba pozreli,ze to co je :D…alebo na prechadzke som jej vzdy hovorila ,,doprava,,…lebo chodievame na jednu ,,hradzu,,a ja mam vzdy strach,lebo tam jazdia na bicykloch,ale strasnou rychlostou…a cuduj sa svete!!! poviem ,,chod doprava,, a ona ide vpravo!!!….ZAZRAK!!! hahahhaha….my sa s priatelom teraz na niektorych veciach uplne cudujeme,ze kolko sme jej to tlacili do hlavy a AZ TERAZ to robi……takze nevzdavaj sa!!!:D
    #62784
    heny
    Člen
    super geppy 🙂
    veronika rockyno mava tiez dni ked chcem od neho napr aby spravil rolku– tolko vymysla ze mu trva 5 min kym ju spravi !!! tiez sa snazi z toho vycuvat ale nikdy sa nevzdam . vie, ze kym ju pekne neurobi nedostane odmenu.(sadni, lahni, ostan mame bez problemove)
    takze ako pisala geppy, nevzdavaj sa 🙂
    #62785
    katarina2
    Člen
    Veronika ako to ja vidím, Ty asi chceš aby Enggi urobila všetko na 100 pro, ale nie z každého jedinca bude jedničkár, nech by sme pre to robili čokoľvek. Po určitom čase keď nevidím nápravu to vzdám, lebo si myslím, že už to lepšie nebude, lenže samozrejme stále dúfam… V Tvojom prípade – Enggi je ešte mladá a naučí sa viac ako tento môj už 2 ročný ale za každú cenu na ňom nebudem vyvíjať nátlak, len nech je ako-tak zvládnuteľný. Samozrejme bola by som veľmi rada a kto nie?, aby bol vzorový pes. Ale na výstavu ho nechystám, ale držím palčeky všetkým psičkárom ako aj sebe,:) DDD, aby sme vydržali s nervami čo najdlhšie, aby výsledky boli čo najlepšie a nezúfať ak sa to na 100 pro nevydarí, aj tak sú to naši miláčikovia.
    #62786
    ked to je také frustrujúce, čo niekedy vyvádza 😀 nie som z tých čo sa vzdajú hneď na začiatku ako sa ukáže prekážka, práve naopak, idem až kým nevidím očakávaný výsledok ale ako píše Katka, a myslím že má fakt pravdu, na všetko je ešte dosť času 🙂
    #62787
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahoj Veronika
    som rada že som si prečítala tvoj príspevok, lebo ja mám taký istý problém. Tiež som si myslela ako mám slušne vychovaného psa , poslúchal na povely všetko bolo ok až kým nedovŕšil 9 mesiacov. Na príkaz poslúchne možno na 5 x , ked je doma stále kňučí a chce ísť von, a to nehovorím o tom že akonáhle s ním vyjdem na dvor a sadnem si, v momente mi skočí na nohu a začne sa mi na nej ukájať. Napíš mi prosím či sa ti niečo podarilo a ak áno tak ako si to dosiahla
    ďakujem
    #62788
    heny
    Člen
    Uz sme o tom pisali, psik je v puberte, snazi sa presadit a byt vodcom….treba byt tvrdsi vo vychove, neustupit a vsetko sa napravy….nedas ho kastrovat?
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.