varena strava

  • This topic has 8 hlasov and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #62286
    geppy
    Člen
    No baby :)…ja zase milujem varit…a pre havkaca to je hned,jej davam varenu stravu kazdy druhy den…v mrazaku mam porobene sacky z maskom a len vytahujem 🙂
    #62287
    mňa to už nejako prestalo baviť, pretože to zaberie veľa môjho voľného času a aj značnú čiastku financií 🙂 varenie ma začína baviť, ked si mám ukuchtiť niečo môjmu žalúdku veľmi milé 😀
    #62288
    heny
    Člen
    tak kocky , od dnes sa chystam varit pre rockyho. len otazka :
    ked zamrazim krmne davky, cize uvarenu ryzu, cestovinu, po rozmrazeni je to ok? mam na mysli neostane to nejak kasovite?
    a este jedna otazocka? zeleninu mozem kupit aj mrazenu ? su tie rozne mixy. alebo radsej cerstvu ?
    dakujem 🙂
    #62289
    zita
    Člen
    Moje skusenosti so zmarzovanim hotpovehu jedla (aj pre ludskych clenov rodiny) su asi take: uvarene masio je v uplnom poriadku, ryza tiez. Nepouzitelne su iba zemiaky, ale tie Rockymu davat nebudes. Ak vyrobis nieco husto kasovite, tak to v pohode prezije mraznicku. Ked ma Rocky radsej polievkovy charakter (to nasi urcite nie, ked sa mi take udari, tak sustredene cumia do misky a ani tam nesahnu, len cakaju, ci mi dojde “Ocedit!”) tak mu to zalej teplou vodou.
    Zmrazena zelenina je casto hodnotnejsia ako ta v obchode, co sa v zaujme zachovania tvaru zbera skor nezrela, potom putuje kilometre a na koniec sa este par dni povaluje na regaloch… Ak mu budu chutit aj mixy, tak preco nie. U nas je to zo zeleninou rozne. Taku mrkvu na kocky, kukuricu alebo hrasok vykladaju obluby vedla misky. Vcera som im nakrajala kapiu na pruzky a zamiesala do masovoryzovej kase. Hnusoby jedny, napriek tomu, ze kapiu standardne zobru ked ju chystam pre nas a aj zozeru, tentoraz ju pekne povykladali z misky. Obidvaja! Takze zeleninu dostavaju ako maskrtu v surovom stave alebo im ju struham do zradla aby ju nemohli vyseparovat.
    #62290
    heny
    Člen
    dakujem Zita. zajtra pojdem pozriet co za zeleninove mixy maju 🙂 nerada by som kupila nieco z kuuricou, ta nafukuje nie ?

    baby je toto mozne ??????

    pred par dnami som ho vazila mal 5,5kg.(vazila som ho sameho)
    denne chodime dole aportovat- vcera doobeda sme boli hodku plus Mato bol vecer.
    menej dostava zrat a to len 1x denne. ma 5,1kg.
    je to mozne ze za par dni schudol takmer pol kila ???????????
    vidno to nanom neni, mozno ta priehlbinka od hrudnika k pipiku sa mu troska viac zviditelnila.
    dnes som ho vazila aj somnou. ma 5,3kg.takze rozdiel 20dkg. mala som ho aj vtedy prvy krat somnou odvazit:(
    vo vahe mam new baterky-je digitalna, ale neverim tomu zeby za par dni tolko schudol.
    asi kupim kuchynsku digit vahu do 10kg, ta presnejsie vazi nizke hodnoty nie ?

    #62291
    zita
    Člen
    No ked to je digi vaha pre ludi, tak na vahy pod 10 kg, by som sa nespolihala. My sme nasu skusali s 10 kg cukru. Rozdiel bol aj 200 g. Ked sme sa my vazili s cukrom, tak to bolo presne. Skus sa s nim vazit Ty a asi aj u psa plati co u ludi, rano aspon vycurany ked nie aj vykakany.
    Iste taku malu priserku odvazis aj na kuchynskej, pokial sa tam nebude metat. Skus v nejakej miske alebo na tacke, ale aj tak bude zalezat na ktorej strane ma tazisko… Tie digi vahy su sice presne, ale citlive. Vacsinou je tam len jeden tenzometer a nie vzdy je “natahovany” tym spravnym kolmym smerom, takze ak sa stane, ze je tahany aj do strany tak to skresli vysledok. Moja clovecia vyhadzuje pri mojich cca 60 kg aj skoro kilo medzi jednotlivymi tesne po sebe nasledujucich vazeniach. Ak mam na take ptakoviny cas, tak beriem najlepsi vysledok.
    Ale zas nerob z toha vedu. Odvaz ho raz za tyzden rano o hlade, vycuraneho a z 100 g hore dole si nerob tazku hlavu nerob. Namiesaj mu viac varenej mrkvy do vecere a hotovo.
    A ku kurici co sa tyka varenej stravy Ti neviem povedat ziadnu relevantnu informaciu, lebo nasi ju vzdy oblizali a vylozili vedla misky. Mozno na recyklaciu… A zas na druhej strane, kukuricna muka je standardnou zlozkou lapsich granuli, dokonca nesolene kukuricne chumky nam odporucali pri diete macat v kuracom vyvare, rovnako ako nesladene burizony a polystyrenove chlebiky. Dodnes je to moj “balicek poslednej zachrany” ked zabudnem vybrat Barf z mraznicky a tym padom nestihnem vcas navarit aby to aj vychladlo. V taky cas Barf kocka do mikrovlinky namocena v pol litri vody tak cca na 10 – 15 min, do horuceko hodim nastruhanu mrkvu, premiesam a nalejem na burizony, nalejem do misiek a ked je to este moc horuce, prihodim kocku dve ladu. Zvycajne za 2O minut maju navarene.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.