Velmi ziarlivy bigl

  • This topic has 5 hlasov and 6 odpovedí.
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48616
    Ahojte, mam dvojrocneho bigla a 12 rocneho vlciaka, ktory je bohuzial uz starucky a asi za chvilu odide od nas 🙁 Mam velky problem s tym ze bigl je velmi ziarlivy a ked sa priblizim k vlciakovi hned ide po nom a vrci. Ked vlciak umrie chceli by sme noveho hafana, chcela by som sa vas opytat ktore plemeno je take kludne a znesie tieto ziarlivostne vyjavy aby somsa zase nemusela bat ci sa pobiju alebo nie. dakujem
    #60789
    Ahoj, na tvojom mieste by som sa nezameriavala na výber vhodného plemena ale na usmerňovanie správania vášho 2-ročného bígla, myslím, že sama cítite, že takéto výpady nie sú na mieste, z vášho hafana mám pocit, že sa cíti byť dominantný ešte aj nad vami, čo nie je správne… vy ste tá, ktorá ho má usmerňovať v jeho žiarlivosti a inom správaní… až potom ked budete mať toto zvládnuté, by som rozmýšľala nad druhým psíkom, lebo ak by ste si vzali šteňa, to sa chce hrať a v prípade, že by sa priblížilo k bíglovi, dopadlo by to zle nedobre, s čím vlastne môžte rátať, museli by ste ich mať odseba a podľa mňa by to neviedlo k vašej pohode… takžre radila by som najprv si vyriešiť správanie vášho 2-ročného psíka 🙂
    #60790
    heny
    Člen
    suhlasim s Veronikou,najprv treba ,,prevychovat,, bigla, aby nedajboze nedoslo k problemom ked si zaobstarate steniatko…
    #60791
    dakujem za komentare:) ja viem ze by som ho mala viacej prevychovat no lenze on je hrozne oplaseny a bojim sa toho ze sa to uz nebude dat 🙁
    #60792
    heny
    Člen
    …bude sa to dat, treba byt len trpezlivy 🙂
    #60793
    Smallblot
    Člen
    Jasné že sa to bude dať, náš hafan má 3 roky a stále sa dokáže veľmi rýchlo naučiť niečo nové, to isté ostatní. U žiadneho psíka nie je neskoro, možno to nejde tak dokonale ako pri šteňati, ale dá sa to, poctivým cvičením.
    #60794
    Hlavne sa musite uz teraz naucit riadit svorku, pretoze dva psiky uz tvoria svorku a ta ma svoje pravidla. Odporucam si pozriet http://www.stastnypes.sk a tam clanok Druhy pes v rodine. Najdete tam vela uzitocnych informacii. mam pocit, ze ten clanok najdete aj tu na stranke v sekcii clanky.

    Podstatna zmena spravania je dolezita u vas a spravanie psika sa zmeni obratom.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.