venčenie psov navoľno bez vôdzky

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes venčenie psov navoľno bez vôdzky

  • This topic has 2 hlasy and 4 odpovede.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47716
    Kto by mi vedel poradiť ako to robiť ked moji havkovia potrebujú veľa voľného priestranstva na prebehnutiesa, majú dvor kde sú počas mojej neprítomnosti , ale po príchode domov sme si radi vyšli na prechádzku do polí za dedinou,lenže v nedeľu nás vyhrešil dáky pseudolesník, že ak sú navoľno plašia zvery / nikdy sme tam nič nestretli okrem kačíc a labutí čo sú na potoku / a že mi dá 66€ pokutu ak nás ešte stretne bez vôdzky / má na to niekto právo ??
    Obaja sú veľmi temperamentní a ak ich aspoň 2 x do týždňa dobre nevybehám, je to cítiť aj na ich nervozite či poslušnosti.

    Vďaka za rady…

    #53990
    zuz
    Člen
    Toto je problém intravilánov a poľovných revírov. Žiaľ má na to právo, ak to spadá do poľovného revíra, dokonca podľa nového zákona môžu psa zastreliť! Treba si zistiť koho sú prípadne polia v okolí a dohodnúť sa s majiteľom, či mu to neprekáža. (Niekomu vadí aj to keď sa pes preháňa po poli, kde sa pestujú nejaké jedlé plodiny, ktoré by mohol vákalmi znehodnotiť/”infikovať”. Alebo skús zájť do miestneho poľovného združenia za predsedom a požiadať o výnimku. V tom prípade by ale psy mali mať reflexné vesty, aby ich nebrali za škodnú. Je to ale výsostne vec dohody, nakoľko zákon je na ich strane:(
    Držím palce.
    #53991
    Vďaka za radu , ja len neviem či to bol niekto z poľovného revíra, lebo len na mňa ziapal ničím sa nepreukázal a stretávala som na tých miestach viac psov
    #53992
    zuz
    Člen
    Aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ:)
    Aj tak možno nebude na škodu ak zájdeš za “revírnikom” a hodíš s ním reč.
    #53993
    hej hej sľúbila kamoška že sa opýta z pravej ruky aspoň budem kľudnejšia
    len tá predstava že za psom budem viať na dlhej vôdzke ako šarkan aj ked mám dosť kg ma nijako neláka….
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.