Vianočné sviatky

  • This topic has 4 hlasy and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48831
    Ahojte havkáčky 🙂
    Už máte upratané pred sviatkami? Aj niečo napečené? 🙂 Darčeky tiež nachystané?
    Ja nejako neviem, čo piecť, upratovať budem musieť do vianoc kvôli babám a polovičke ešte veľa ráz 😀
    #63583
    katarina2
    Člen
    Aj ja som tak s upratovaním, ani sa nenáhlim mať všetko hotové, pomaličky – klídek aj pri mojom treba neustále opakovať upratovanie a nákupy a pečenie ma ešte čaká …- to už bude zavadzanie pod nohami a vyvoniavanie okolo sporáka .., viem preto aj tučkovi niečo nachystám aby aj on mal Vianoce:)D
    #63584
    katarina2
    Člen
    V prvom rade novú hračku:)DDD od tej nepriberie a odvedie na čas pozornosť od dobrôt ale aj jemu napečiem psie keksíky – bez cukru a čokolády, radšej primiešam nejaké mäsko…
    #63585
    heny
    Člen
    Ja odkedy som s matom vianocne sviatky nejak nevimam….. vyzdobu nemame, nevarim nepeciem kedze veceriame u svokry…..pre mata su vianoce tiez akoby bezny den….ja som chcela rockymu zupan kupit no ale ten co sa mne paci stoji 50e 🙁
    Tak uvidime :)inak ma vsetko…..
    #63586
    Katka, a aké koláčiky zvykneš vypekať? Inak to je super nápad s tými keksíkmi, len nemám doma žiaden plech s formami akoby na mafinky ak si viete predstaviť, minule v lidli boli s vianočnými motívmi 🙁 škoda že som nekúpila…

    Heny, to ma mrzí, ja som si tiež nezakladala veľmi na vianociach už kvôli tomu, že je to finančne náročné a my žijeme dosť skromne, vždy som sa trápila kvôli mamine, že ach zase idú vianoce, zase bude musieť rozmýšľať ako rozdeliť financie na kúpu darčekov, takže z vianoc som nemala nič a nikdy sme si nechceli ani darčeky rozbaliť s bratom, lebo sme sa cítili ako príťaž… ako viem, ľudia radi kupuju darčeky, ale my sme ich nikdy nedostávali radi 🙂 ako v tom dobrom zmysle…
    Ale teraz ako som odišla, si začínam nechávať viacej záležať na rodine a už začínam cítiť clivotu za nimi o tomto čase, tento rok budem prvý krát tráviť štedrý večer bez nich, aj silvester, ten sme už po minulé roky netrávili spolu z rôznych dôvodov, ale fakt mi začínajú chýbať časy, keď sme boli všetci spolu 🙂

    Tak vianoce sú na to, aby sme si mohli dovoliť aj drahšie darčeky ak to peňaženka dovolí 🙂 Kľudne si urob radosť, už ked nebudeš mať vianoce úplne podľa svojich predstáv, tak aspoň nech ťa niečo teší 😉

    #63587
    katarina2
    Člen
    Vianoce sú ani nie tak o darčekoch ale byť spolu a kvôli tomu aj vytvoríme sviatočnú atmosféru aby sa každý cítil dobre, keby boli len hneď pečené zemiaky v rúre s masielkom, ale spolu za jedným stolom a vyprávať si , spomínať a nezabúdať pozvať k stolu aj toho, koho narodenie práve oslavujeme – Ježiška! Pre neho je tiež pripravený tanier – symbolicky…Ja budem tieto Vianoce len sama s Beníkom, dcéra je tehotná takže nebude v tomto čase cestovať , len tu na počítači sa na skype stretneme, zablahoželáme si šťastné a spokojné sviatky, ale nesmútim. Vyzdobím dom ako keby bol plný návštevy už pre sviatočnú atmosféru aby som sa doma cítila dobre a hlavne uctiť si sviatok – hosť do domu, Boh do domu! A potom sa teším ako decko Vianočným rozprávkam:)DDD
    #63588
    To je milé 🙂 Držíme palčeky, nech sú obidvaja zdraví, aj tvoja dcérka aj malinké 🙂

    Máš pravdu, ale my sme to vždy nejak takto vnímali 🙂 a na tie rozprávky sa aj ja strašne teším!!! Vianoce bez klasickej rozprávky o popoluške pre mňa ani nie sú Vianocami 😀

    #63589
    katarina2
    Člen
    Jááj a koláčiky pre Beníka? Nemám nejaký špeciálny recept ani som mu ešte extra nevypekala bude to len teraz, no niečo poskladám aj z vlastnej hlavy – nebude to komisia hodnotiť a jemu všetko chutí čo sa týka maškŕt len tie kúpené konzervy nemá rád. Takže zapečiem nejakú kuracinku s brokolicou do štrúdli pokrájam na kolieska a bude mať, alebo keksíkové cesto do neho môžem namiešať pomixované tie krabie tyčinky alebo rybu
    #63590
    katarina2
    Člen
    Ďakujem za dcéru, bude to dievčatko, syna už majú pubertiaka 12 ročného a teraz prichádza princeznička – všetcia sa z nej tešíme, dokonca aj braček sa už teší na sestričku, hoci predtým o dievke nechcel ani počuť, chcel bračeka. Už nakukuje do kočíkov a teší sa že onedlho budú aj oni mať doma bábu:)DDD
    #63591
    To je super! Verím, že im to spolu vyjde a budú nerozluční súrodenci 🙂
    #63592
    heny
    Člen
    Gratulujem katka:)))

    ja som slavila sviatky zakazdym s rodinou…toto budu tretie s matom, tu v rakusku. Prvy rok mi bolo smutno, predsa ine zvyky,ina rodina, vsetko bolo ine:(((((ale zvykla som si…..mozno ani preto ich tak neprezivam, lebo su neni take na ake som bola zvyknuta.
    Minule vianoce, neviem na akom programe, samozrejme rakuskom ci nemeckom, davali tri oriesky pre polusku, v nemcine… baby takmer som sa rozplakala !:(, mi to pripomenulo slovenske vianoce:((
    ach jaj……

    #63593
    katarina2
    Člen
    Doma je len doma aj keď je tu chudoba, tiež som bola 6 rokov v Belgicku a ťahalo ma to stále domov,-(do chudoby), dcéra tam už žije 25 rokov aj ona rada myslí domov aj keď sa tu dnes už nežije najlepšie. Ak má možnosť pozerá naše slovenské seriály a to jej pripomína domov. No ale na druhej strane zvykla si už tam na lepší život a nevie si predstaviť ako by tu vyžila s takými platmi ako tu ľudia majú – ak majú, keďže väčšina sú na podpore. Takže žiaľ, musíme žiť takto rodiny odtrhnuté od seba – ja nevidím vyrastať vnúčatá len fotkou a videom a poprípade raz do roka ak prídu na návštevu. Aj zato rada pozerám rozprávky, lebo mi to pripomína detstvo mojej dcérky keď ešte bola doma a pozerali sme to spolu.
    #63594
    heny
    Člen
    Mna to domov inak netaha, zvykla som si tu…. krasne okolie, hory, samozrejme manzel:) okolo N.Zamkov sama nizina….s tymi platmi mas pravdu, my ked sme na svk tyzden, kazdy den kavickovanie v meste, najeme sa v meste, pre nas to je omnoho lacnejsie ako tu…. ked necham v kaviarni trinkgeld taky aky davam tu cumia namna ze tak vela, pritom pre nas to je normalka…. ja slovensken programy nemam,takze nepozeram ziadne serialy….uz mi to ani nechyba…..
    Ale cez tie vianoce by som si veru nejake slovenske rozpravky pozrela….volakedy som si na slovensku kupovala dvd-cka, ale potom som s tym prestala, lebo sama pozerat film neni bohvie co:)
    #63595
    Tak mňa zase ťahá domov a asi aj vždy bude 🙂 už sa teším na vííííííííííííííkend, ideme s maminou vypekať :)))) a potom zase otočka do Zv 🙁
    #63596
    geppy
    Člen
    Ozaj baby stastne a vesele!!!! A ja som piekla a vela…a aj pre Geppy som napiekla pecienkove keksiky…tak sa tesila :)))
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.