Viete mi pomôcť?

  • This topic has 4 hlasy and 13 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48609
    katarina2
    Člen
    Neexistuje prosím Vás niečo na ukludnenie pre môjho psíka? Už mesiac v kuse sa u susedov hárajú sučky jedna po druhej…Mi nespíme, nejeme, už ma z toho hlava bolí, kým oni neskončia, mi sa zbláznime. Vo dne v noci by len lietal von k plotu a piští tam, ak ho nepustím von, piští v dome – zbláznim sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    #60702
    Katka, vraj je zbytočné takto trápiť psíka, čítala som, že sa dá psíka naučiť na hárajúce feny, ale neviem ako :/ najistejšia by bola kastrácia pravdepodobne… počkaj kým sa vyjadria iní…
    #60703
    heny
    Člen
    veronika moj nazor je kastracia .
    moj prvy YT zvladal tiez tazko harajce sa fenky, sme byvaly v byte, zakazdym zavyjal 🙁 vonku bol nekludny bolo to tiez hrozne. po kastracii sa ukludnil.
    rocky je tiez kastrovany.
    #60704
    katarina2
    Člen
    Baby ja o kastrácii viem len som dúfala, že sa dá toto aj inak zmierniť, ukľudniť psíka na toto obdobie, bojím sa tej kastrácii, ako to psychicky zvládnem. A keď už kastrácia tak o rok určite lebo sme chceli ešte aby stvoril aspoň raz potomstvo, alebo potom je už kastrácia horšia?
    #60705
    katarina2
    Člen
    Aj moja dcéra vraví, že kastrovať a nebudete sa trápiť, no nech s ním teda ide ona ale ja o tom nechcem ani vedieť, nech to spravia potajomky.
    #60706
    heny
    Člen
    ja osobne by som nikdy nenechala psika stvorit potomstvo a potom kastrovat…. kym nenakryval, nevie o co prisiel, chapes ako to myslim ? … moj nazor
    #60707
    katarina2
    Člen
    Prečo? Mal by potom väčšie bolesti?
    #60708
    heny
    Člen
    ja som zato psika vykastrovat predtym ako mal male, i ked –
    uz som spominala moj prvy YT bol spojeny zo suckou – nesterilizovanou a male neboli- ale oni zili spolu v jednej domacnosti.
    rockyno sa tiez uz na hracke ,,urobil,,
    je vseobecne zname ze psik sa po kastracii ukludni, nebude behat-knucat za suckami.

    sama sebe si protirecim ked vravim ze psika kastrovat pred prvym stykom i ked potom sa moze- nemusi stat ze ho bude mat- ale ako som pisala- male nebudu.

    #60709
    katarina2
    Člen
    Myslela som si že psík o tom ani nevie že stvoril potomstvo, sučka tu nebude bývať len on a keď mi dajú mláďa, tak on ani nebude vedieť, že on je jeho otec, ale možno naozaj nevysdržím s nervami toľko čakať a bude vykastrovaný aj skôr
    #60710
    katka, neviem, čo je väčšie trápenie, či nechať psíka trápiť sa roky za hárajúcimi fenami alebo dať ho raz kastrovať, z čoho sa vylieči a viac by sa netrápil… ale je to len a len na tebe toto rozhodnutie…
    problém je, že psík cíti nielen susedkine feny, ale všetky feny v okolí, takže sa môže stať, že susedkine feny sa hárať nebudú a Beník bude aj tak vystrájať, lebo bude cítiť tie druhé
    #60711
    heny
    Člen
    tak to ozaj neviem ked vam donesu steniatko ci psik citi ze on je otec…
    hadam sa ti este niekto vyjadri ..
    #60712
    katarina2
    Člen
    Asi to tak bude Veronika že ho dám vykastrovať, lebo už teraz som na smrť unavená, nebudem to vládať zakaždým absolvovať s ním, nespať a lietať dnu a von.
    #60713
    o tom na ukludnenie by si sa mala radsej poradit z veterinarom
    rozmaznany-pes.jpg
    #60714
    katarina2
    Člen
    Dnes tam idem sa poradiť, ale neteším sa z toho, naš veterinár obyčajne hneď pristúpi na to, čo žiada klient, nie veľmi sa snaží dávať návrhy, treba z nich informácie ťahať- ten postoj sa mi tu nepáči a je zbytočné zmeniť veterinára všetci sú na jedno kopyto. Ešte tento môj terajší je z nich asi najlepší, ale tiež sa veľmi netrhajú pre klienta, ako keby im bolo všetko jedno. 🙁
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.