Všetko čo treba na začiatok

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chcem psíka Všetko čo treba na začiatok

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48774
    Som tu nový a to je dôvod prečo som šiel do tejto sekcie.
    Zajtra by som si mal ísť pre nového psa. Majiteľka zomrela a pes bol týraný.
    Psa budem mať prvý krát a preto by som potreboval vedieť čo všetko musím kúpiť a legislatívne vybaviť.
    Je mi jasné že mu musím kúpiť pelech, obojok, náhubok, vôdzku, jedlo.
    Legislatívne : Veterinár, psa očipovať, registračnú známku a zaplatiť poplatok na miestnom úrade.

    Mohol by tu niekto napísať čo všetko naozaj treba.
    Ďakujem pekne.

    #63000
    Myslím, že si dobre vybavený informáciami na začiatok 🙂 Ešte by som pribalila veľa trpezlivosti a lásky – psík príde z iného prostredia, má nepríjemné zážitky, ktoré na ňom zanechali stopy 🙂 držím palce, aby vám to spolu klapalo 🙂
    O akého psíka ide? Kríženec či nejaká konkrétna rasa?
    #63001
    Ide o miešanca jacka a nevie sa 🙂 ale tak som radsej za miesanca.
    #63002
    zita
    Člen
    Este misku na jedlo, a misku na vodu.
    Kedze nevies co je zvyknuty zrat (mozno kadeco, ked sa on nestarali) tak na zaciatok mu kup nejaku dietnu konzervu a kvalitne granule. Zacni ho krmit pomaly, radsej viac krat za den po mensich davkach a prestriedaj to aby si zistil co mu najviav vyhovuje (dcerina kamoska tiez prichylila takeho havosa a chudak nezral u nich prvych par dni, kym nezistili, ze jemu granule nic nehovoria. Konzerva sa asi viac podobala na to co zvykol zrat, tu potom zozral). Ak bol drzany o hlade, tak bude mat snahu zdlabnut vsetko co dostane a to potom neskonci dobre. My sme odchovali dve najdene stenata a pri prvom sme z nevedomosti davali vela, lebo vsak vsetko zozral, tak mu ja asi malo. Skoncilo to hnackami a zvracanim z prezratia. Tak sme to liecili viac ako mesiac, kym sa mu brusko “skonsolidovalo”.
    A este mu nakup hracky. Ked bude sam, aby sa nenudil a nedevastoval domacnost. Kebyze sa dalo prvych par dni byt s nim doma asi by bolo najlepsie. Aj by si ho postrazil aj by nebol v strese zo zmeny prostredia. Prvych par dni je velmi dolezitych.
    #63003
    katarina2
    Člen
    Ak máte jacka russsela teriéra, tak bude asi podobný môjmu len na kratších nôžkach. Môj je Parson russel terier, títo majú dlhšie nôžky. Sú to hyperaktívne a hravé psíky ale nie sú agresívne, no ak ten Váš bol týraný asi mu potrvá kým si získa Vašu dôveru, bude treba k nemu veľa trpezlivosti, kým si zvykne že u Vás už má ozajstný domov a bezpečie. Držím Vám palce aby ste si na seba skoro zvykli a stala sa z Vás nerozlučná dvojka alebo trojka, – neviem koľký okolo neho budete.
    #63004
    Veru, so stravou treba opatrne… viete čím bol krmeny pred tým? Výrazné zmeny v potrave zaťažujú tráviacu sústavu psa, najlepšie by bolo možno začať ryžou a uvareným kuracím mäskom a postupne zamiešavať nejaké granulky, neodporúčajú sa typu darling, pedigree a spol, teda komerčné značky, radšej kúpte kvalitnejšie v zoochove.
    #63005
    heny
    Člen
    … est by som poradila — s laskou to neprehanajte:) myslim to v dobrom.

    aby ste nedopadli ako my.. my mame 2och.jedneho od malicka, druheho
    adoptovaneho z utulku, svagrina stale, chudacik ktovie aky zivot mal, sa k nemu doteraz sprava ako k dietatu, v nasej ,,svorke,, sa zaradila pod neho , a na nas zo zaciatku utocil lebo aj nas si chcel podmanit. nepodarilo sa mu to 🙂

    kedze bol vas psik tyrany, pravdepodobne potrebuje zdvihnut sebavedomie, potrebuje dobreho vodcu, a nie niekoho kto ho bude lutovat . takze od zaciatku sa k nemu aj tak spravajte. ..

    prajem vela krasnych chvil s vasim hafanom.

    #94497
    veribr
    Účastník (Participant)

    Informácie máš presné. Psík vlastne ani nie je tak náročná vec. Okrem základných veterinárnych vecí potrebuje aj základnú výbavu, aby mal kde spať a z čoho jesť a piť, tiež nejaké hračky, deky, niečo na hryzenie. Ak chceš skúš si základné veci pozrieť aj tu https://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ v sekcii chovateľské potreby nájdeš toho dosť 🙂

    #95045
    finekohana45
    Účastník (Participant)

    seriózna ponuka úveru
    Vybavujeme – poukážky, úvery, konsolidácie, odpustenie dlhov, vymáhanie – financie na podnikanie, bývanie, rekonštrukcie, splátky dlhov. Stojí vám za to rýchle a jednoduché riešenie finančnej situácie od súkromnej osoby s okamžitou realizáciou do 7 pracovných hodín v kancelárii. Garantujeme diskrétnosť, solídne jednanie, 100% riešenie s jasnými podmienkami pre klientov nad 18 rokov: zamestnanci, dôchodcovia, študenti, mamičky na MD, dpp, nechajme vyriešiť vaše starosti na: plachetskahana7@gmail.com

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.