výrastok pri konečníku Kokeršpaniela

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa výrastok pri konečníku Kokeršpaniela

  • This topic has 2 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #47064
    zuzulka99
    Člen
    Dobrý deň mám 15 ročného Amerického kokeršpaniela viem je už veľmi staručký, ale chodíme s ním pravidelne na prehliadky k veterinárovi a všetko s tým spojené. Bohužiaľ už asi 3 roky ho trápi akási fistula pri konečníku( je to dosť veľké asi ako pingpongová loptička je to cele otvorené je to proste živé mäso a v strede toho má taký kanálik čo ide do vnútra tela). Pán doktor nám povedal že je veľké riziko operácie už pred tromi rokmi, keďže je taký starý už. Každý deň mu to dezinfikujeme aj sme mu dávali kúpele ale keďže si to stále oblizuje tak to nemá veľmi veľký účinok a rana dosť zapácha. Táto rana sa nezväčšuje v podstate je stále rovnako veľká. Chcela by som Vás poprosiť o nejakú radu čo by mu mohlo pomôcť čím to dezinfikovať alebo či predsa podstúpiť operáciu. Veľmi pekne ďakujem.
    #51271
    Dobrý deň, obávam sa že bez operácie tento problém definitívne nevyriešite, riziká narkózy samozrejme sú väčšie ako u mladšieho psíka ale myslím si že vhodnou narkózou sa dá psík aj v tomto veku operovať najmä ak to vyžaduje stav…lebo lepšie to už nebude vek sa mu odratavať nebude a problém na konečníku len tak nezmizne…riziko ak sa to nebude riešiť je že sa mu to celé zinfikuje a rozpadne resp sa infekcia rozšíri do celého tela a to je horšie ako samotné riziko z narkózy…Pekný deň
    #51272
    zuzulka99
    Člen
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď dali ste mi aspoň malú nádej aby som mohla jeho život ešte vylepšiť. Chcela by som sa Vás ešte spýtať koľko by takáto operácia stála, keďže pochádzam z Bratislavy neviete mi poradiť nejakú dobrú kliniku na uskutočnenie tohoto zákroku? Ďakujem
    #51273
    Dobrý deň, bohužiaľ nemá až taký prehľad o veterinárných klinikách v BA takže nikoho konkrétneho Vám neviem odporučiť a cena je taktiež odvislá od pracoviska typu narkózy a podobne ale menej ako 70 euro to stáť určite nebude….Pekný deň
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.