yorkshire vs. vlciak – prosim o radu

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa yorkshire vs. vlciak – prosim o radu

• This topic has 4 hlasy and 10 odpovedí.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    heny
    Člen
    ahojte nechcela som zakladat new temu , ale nevedela som kam napisat to co sa nam dnes prihodilo.dufam mi budete vediet poradit.
    Sused ma vlciaka ca 3rocneho – vola sa finn, s rockym sa poznaju od kedy bol rocky malicky. nikdy nebol problem medzi nimi, zvykli sme ich nechat navolno dole pri cinziaku- mame maly travnik.ked bol rocky starsi vlciak ho obcas chytil za krk- nikdy nepohryzol, rocky sa ho nikdy nebal, mal stale respekt pred nim. myslim ze od dnes sa vsetko zmenilo.
    … boli sme 1x mimo cinziaku sa prejst. akonahle sa rocky rozbehol mimo mna a suseda finn sa k nemu dost nebezpecne rozbehol , schmatol ho za krk, ale na treti krat to nebola hra, rocky zapistal, a to dost. v tom momente som sa velmi zlakla 🙁
    nechapala som nakolko finn daval stale pozor, bol k rockymu stale jemny . chcela som ho dat na voditko, sused vravel ze nemam to robit ze finn mu neublizi, ze to ma v krvi nakolko je to vlciak . ze on moze behat kade chce ale my – aj rocky musime ostat po kope…ako stado. rockyho som nechala na volno, a to bolo prvy krat co mi isiel krasne pri nohe. bal sa ist dalej koli finnovy.ked sme sa vracali domov rocky isiel hned k vchodovym dveram a pytal sa domov, co nikdy nerobil ked bol s finnom 🙁
    prosim vas o nazor, mohol by mu finn ublizit ked pozna rockyho od malicka? alebo je to ozaj tak ze vlciaci to maju ,,v krvi,, ze svorka-stado musi ostat po kope… ? bojim sa aby sa najblizsie nieco horsie nestalo:( spolocne vychadzky su asi neni dobry napad ze?:( dakujem za nazory
    Denny
    Člen
    Heny, tak stať sa môže všeličo, a možno i keď ten vlčiak nemal v úmysle Rockymu ublížiť, tak sa stať mohlo nedopatrením, možno sa s ním chcel hrať, no asi viac pritlačil a to už Rockyho bolelo. Ja by som na tvojom mieste asi tie spoločné vychádzky zvážila, na voľno by som ich nenechávala len tak behať, ale napríklad keby boli obaja na vodítku alebo aspoň jeden, tak by to bolo lepšie. Ja osobne by som sa vždy bála Dennyho dať k takému veľkému psovi i keď sa dlho poznajú, tiež by som sa obávala, že či mu memôže niečo urobiť. A čo ak sa stane, že to vlčiak preženie, stlačí viac a Rockymu sa niečo vážné stane..? A môže sa i stať, že ak mu nebodaj znova nejako ublíži, že Rocky zapiští, tak sa môže Rocky i začať báť psov, že im už nikdy nebude veriť. Strýkovu pudlicu, tak raz pokúsal pes vonku do krku, tiež len zapišťala, tak ich znova nechali voľne behať, až ju pes schmatol (asi za účelom hry) viac, až jej prekúsol kožu na krku a museli utekať k veterinárovi a od vtedy sa ich fenka nikdy nechce priblížiť ku žiadnemu psovi 🙁
    heny
    Člen
    denny viem ze to neni sranda, viac zatlaci a koniec 🙁 ked sme s rockym vonku uteka aj k velkym psom ktory su navolno, doteraz bolo vse ok, velky psy si ho nevsimaju. na rockyho raz zautocil maly pes.som si aj myslela ze bude mat strach zo psov, ale nic chvalabohu.
    zabudla som vcera napisat ked sa k nemu tak vlciak rozbehol rockymu sa to nepacilo, vrcal a ceril zuby nanho…inak respekt ma pred nim aj inymi velkymi psami, hned lahne na chrbat 🙂
    spolocnu vychadzku uz nezopakujeme… a asi sa budem vyhybat aj tomu aby boli dolu pri cinziaku na travniku 🙁 to by bol paradox keby mu nedajboze ublizil pes ktory ho pozna od malicka 🙁
    Denny
    Člen
    Veru tak, naozaj by to bol paradox 🙁 Ale tak stať sa môže všetko, v tom máš pravdu 🙁
    heny
    Člen
    ..presne… ja som finnovy doverovala, ale uz nebudem 🙁
    misskate
    Člen
    moja vlcica ma najlepsieho kamarata maleho jazvecika. nasa ide za nim ako blazon a on ma tiez pred nou respekt. tiez ho chyta do papule ale len za ucelom hry. to ze tvoj pes zapistal moze byt tym, ze sa zlakol. mozno ten vlciak bol iba prudsi a tak sa zlakol. ale tak moze byt ze ho stlacil silnejsie. ale tak nemyslim si, ze by chcel zautocit. povedzme si pravdu, keby chcel, tak uz asi psika nemas. predsa je to vlciak a yorkshire. a ked sa uz poznaju dlho, tak ani nezautoci. moze sa iba stat, ze bude mat silnejsi stisk a tvojmu psovi sa to pacit uz nebude. casom sa ho moze zacat bat lebo je vacsi a silnejsi. ale nemyslim si, ze vlciak kvoli tomu zautoci.
    heny
    Člen
    misskate ja sa bojim toho, aby raz ,,silnejsi,, stisk nedopadol tragicky….predsa yorki nema take silne kosti ako vlciak…:(
    misskate
    Člen
    no ved ja ta chapem. len vravim, ze ak sa to stane tak nie umyselne. takze ta nekritizujem, ze uz nechces aby sa hravali.
    heny
    Člen
    ..ked sa vtedy zase rozbehol k rockymu – par krat to urobil-som reflexivne skocila pred toho vlciaka, som si myslela ked ma pohryzt- alebo zautocit – neverim ze by to spravil- tak nech pohryzie mna…vlastnym telom som si krpca chranila 🙂
    …dnes som u priatela, on otvoril dvere na izbe a rocky vybehol von a motal sa pri aute- nastartovanom-sef cakal na priatela. v ponozkach som vybehla von do snehu aby sa mu nieco nestalo..:) priatel sa nme smial ..:)
    Ja by som sa spolocnym vychadzkam nevyhybala, ciastocne suhlasim s misskate, ze to bolo v ramci hry a pastierskeho instinktu, no bolo to neprimerane. Ak sa hra velky pes s malym , majitel velkeho to musi usmernovat a ked maly zapisti, velky musi dostat pokarhanie za drsny sposob (hej, to co bolo!) a zopar cvikov, napriklad lahni, sadni, aby maly videl, ze velky aj ked je velky, nemoze si robit, co chce. mali by sa zase spolu hrat, co najskor, pod kontrolou.
    heny
    Člen
    Rhea ja som si tiez najprv myslela ze by sme mali chodit na spolocne vychadzky, ale uprimne ja sa ozaj velmi bojim a by to vlciak kusnutim neprehnal 🙁 ked stretnem suseda pokecam s nim o tom … uvidim co na to povie.. 🙂
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.