Yorshire terier-vzhlad

  • This topic has 6 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48932
    Karinka37
    Člen
    Chcela by som Vás poprosiť, mám psíka, York., včera som si ho kupila, ale niesom moc spokojná. Áno, psík je skvelý, veľmi zlatunky, teraz, kým je malinký, a to je môj problém…. S pánom od ktoreho som ju kupovala som sa perfektne dohodla po telefone, no ked som uz prisla po psika nebola som nadcena, ziaden ockovaci preukaz. Fajn, videla som sice fenku,ale ocka steniatok nie, vzhladom nato, ze som merala dlhu cestu pon, psika som si zobrala s tym ze ho dam hned veterinarsky osetrit, zverolekar povedal ze psik je v poriadku a bolo on dobre postarane, no bojim sa, ci mi s neho nevyrastie nejak krizenece, i ked sam zverolekar povedal, ze teraz vyzera ako cistokrvne steniatko, neviete mi poradiť, ci sa daju urobit njeake testy, alebo nieco take. Alebo nejake typicke sfarbenie, znak, atd… Chovala som vzdy ine plemena doma, tak tak, navyse som si vsimla ze vsetk malinke psiky na bazaroch maju cierno hnedu hlavicku, zatial co moja sucka ma hlavicku celu ciernu, neviem, poradte mi niekto prosim 🙂 dakujem pekne
    936265_440140049410070_352610191_n.jpg
    #64258
    v3ronik4
    Člen
    Fenocka je krasna a ked mozem povedat aj nas mal ciernu hlavicku ae casom sa vyfarbil, ma ju sivu. Vsetky steniatka tohto plemena su tmave ked su male a postupne sa vyfarbuju, takze v dospelosti moze byt strieborno-hneda aebo strieborno-cierna ako je momentalne nas ae to este nie je konecna farba lebo ma 9 mesiacov. Mozno ak by bola vyskou aebo dlzkou ina nemusela by byt cistokrvna. Existuju totiz silki teriery a su skoro rovnake, maju par malych odlisnych bodov ako je dlzja pysku typ srsti ta je skor vlnkava.Treba par mesiackov pockat a postupne sa uvidi.
    #64259
    heny
    Člen
    ale hlavicku ma nejaku divnu ten tvar papulky sa mi nejak nepozdava…..alebo je len nedobre odfotena….

    hej stence su cierne, cierno-hnede. naj by bolo keby si videla oboch rodicov

    ci je miesana uvidis casom, ak chces davaj priebezne foto ked bude rast…..

    #64260
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahoj
    podľa foto je to krásny psík, susedia majú presne tak isto sfarbené šteniatko. Minule som sa na prechádzke stretla s jedným pánom, ktorý mal yorkshira a povedal mi že tiež sa mu nezdá či je original YT že viac sa mu podobá na silkiho. Potom som si našla to plemeno na nete a je to vlastne ako yorkshir ale má trošku predlženejšiu papuľku a tým pádom trochu inú tváričku. Ale ako píšem ten sused ma takého istého psíka ako ty a je to na 100% yorkshir. Ja osobne si ale myslím že keď už máš psíka venuj mu svoju lásku a nerieš jeho farbu. Veď každý psík je roztomilý a keď sa človek do neho zamiluje nie je čo riešiť. Ja som si tiež nášho Lea kúpila ako mini yorkshira videla som len mamu a tá bola malá a nakoniec sa z neho vykľul 5 kg pes. Asi bude po otcovi
    #64261
    igraim
    Účastník (Participant)
    inak teraz som našla nove foto silky teriéra akoby tvojmu z oka vypadol prikladám
    silky-terrier-01.jpg
    #64262
    wendy1
    Člen
    Len pre zaujimavost, otca malokedy mozte vidiet, snad na fotke. Napr. niektori chovatelia s PP chodia kryt do zahranicia, takze otca asi neuvidite. Preto kupa takehoto steniatka bez PP je stale risk a zvlast ked nema ani len ockovaci preukaz, zabila by som takychto ludi. Urcite ho aj odcervi, aky je stary. Je inac milucky. Fenka bola cista, myslim srst, … prostredie,…
    #64263
    heny
    Člen
    Ahoj wendy:)

    Ja velmi rozmyslam nad kupou biewer yorkshira taaaak sa mi pacia:) ale s PP samozrejme….

    Ale to bude aktualne az o rok-dva…..:(

    #64264
    wendy1
    Člen
    ejha, to budete Heny super velka rodinka, uz len tak babo 😀 Inac pozerala som fotky, zda sa ze si nam trosku pribrala, co je super, ci to mas len take super oblecko? 😀
    #64265
    wendy1
    Člen
    ten biewer je zlatunky, niekde mi pride aj ako keby mal nieco z westika 😀
    #64266
    wendy1
    Člen
    #64267
    heny
    Člen
    ake fotky?:)
    ja ze som pribrala?
    No trosku,bola som 2tyzdne doma cize som,, zrala jak svinula,, kilo pribrala, ale stale mam pod 44kg 🙁
    Tie inzeraty su veru divne….hmmm…. a nie su take peknucke ako ked som ich pozerala v chovatelskych staniciach….ale mozno maju byt take:)

    ked k tomu pride si najdem dobru chovnu stanicu….:)

    No deti::::
    Chceli sme buduci rok ale::

    ked bol rockac po operacii, od ca 17tej do ca 1v noci knucal-plakal.
    Nebolo to hlasne!! Ale v kuse,max 5min prestavky mal.
    No a vtedy som si uvedomila ze ja asi deti nemozem mat…..mozno ma budete sudit zato co teraz napnapisem alebo si budete mysliet ze som neni normalna…..

    Nechcem porovnavat deti a psa,ale rockyho milujem z celeho srdca…v ten den po operacii som bola prve 2-3hod ok. Chapala som ze ma bolesti….potom mi to zacalo liezt na nervy.prelozila som ho do spalne….
    Na druhy den rano zase knucal.ja som to nevydrzala a musela som ist prec….na hodinku som vypadla z bytu lebo som myslela ze ma slak trafi:(

    Vtedy som si uvedomila ze dieta neni nic premna.to neustale plakanie,mrncanie by moje nervy asi nezvladli…..bez srandy…:(

    Zato ma bavi sa o psa starat, ucit ho, atd….preto by som chcela este jedneho….uz viem ako nato,poznam si myslim celkom dobre psychologiu psa,atd,chcela by som mat doma,, psiu svorku,, starat sa o nich, dohliadat na nich a vsetko co s tym suvisi……

    #64268
    wendy1
    Člen
    Ja ta plne chapem.:D
    Ja som na tom podobne. Minule v kuchyni som varila a rozbalovala som platkovy syr do jedla a pozriem ku Wendy a pod nou obrovska mlaka slin za par sekund, take nervy som dostala, ze som zahresila, do …. Wendy, ty nie si normalna, vypadni.:( Hanbim sa trochu zato, ale tak ci tak dosla potom nenapadne pod stol a tam cusala. Priatel mi hovori, to bolo dobre teraz, ty a deti? Ved si na par sekund neovladatelna. 😀 Ja ze co,ved to je normalne, ze ma to rozcerti, ved ona normalne nevie ovladat tie sliny, hoci chudinka asi zato nemoze, lebo niekedy ked jem a pozriem na nu, tak sa pozera hned inde a ked vie ze jej idu sliny, tak sa zahanbene pozera.:D
    Ja mam take obdobia, ze by som aj dieta chcela, ale skor nie ako ano. A stale si hovorim, ze psa si vychovas za rok aj skor, potom uz len pracujes na nom, ale dieta mozes vychovavat neviem ako a na starobu ta moze strcit do starobinca.
    #64269
    wendy1
    Člen
    tam co si na tej fotke s hadom 😀 44 kg, preboha. Ach jaj dievca moje zlate. V com je problem?
    #64270
    heny
    Člen
    Dakujem za pochopenie….:)
    Som si myslela ze nie som normalna…..ja som bola na tom tak ako ty-obdobia ze chcem babo, potom nie a teraz jednoznacne nie…..

    No mne mato tiez vravel ze dieta pri mojich nervoch neni dobry napad….ze by bolo z mojej strany vychovavane a la ,,vojnovy rezim,, :)))

    Mas pravdu a okrem toho ked dieta bude v puberte stanes sa jeho najvacsim nepriatelom:)
    A ked zdedi moju povahu tak to je hotova pohroma:)chi…..

    Radsej dvoch havkacov ako jedno dieta:)

    A ta foto:) to mam domacke tricko a teplaky,vsetko domacke mam o cislo-dve vacsie-ja mam rada pohodlie:)
    Ja mam asi nejaky zrychleny metabolizmus alebo co…na krvi som bola,som zdrava,ktovie preco neviem par kg pribrat….

    #64271
    wendy1
    Člen
    Mam podobnu znamu ako ty, ona je ako kostlivec, tiez nevie pribrat, ale ked ma teplaky, vyzera plnsia.:D
    Radsej aj troch havkacov, my sme asi psickari trochu divni.:D
    Znama co ma 50 rokov, mi povedala, ze uz nikdy by nechcela dieta, ak by sa mohla este raz rozhodnut.:(
    Moja povaha s priatelovou, no neviem co by zislo z toho, vybusne po mne, hoci aj on sa vie poriadne rozcertit.:D No uvidime, nikdy nehovor nikdy, ale momentalne skor nie, aj ked ma to niekedy chyti, ale ked vidim niekedy deti ako bez priciny zacnu ricat napr. v obchode, tak mna ide porazit asi viac ako tu matku.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.