Zaujímalo by ma…

  • This topic has 6 hlasov and 31 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48636
    Zaujímal by ma váš názor, či si myslíte, že existujú nejaké plemená psov, ktoré sa dajú ľahšie a rýchlejšie naučiť poslušnosti a ak áno aké… a naopak podľa vašich skúseností alebo vedomostí… alebo si myslíte, že vždy to závisí od cvičiteľských schopností majiteľa?

    Niekedy musím rozmýšľať, že či to je v Engeenej povahe tá tvrdohlavosť, energická povaha, ked vidím okolo seba na prechádzkach poslušne cupkajúce psy (nie vždy, ale väčšinou). Nechápem, ako sa nedokáže poučiť, ked dookola jej dávam najavo napr. že sa nesmie skákať po okoloidúcich, neprihováram sa jej milo ale práve naopak.. nevníma ten signál? Alebo čo sa týka ťahania, tak ako to, že sa jej to už nezunovalo dusiť sa ako blbá? Niekedy mám pocit, že má akýsi vypínač, ktorý ked zapne, tak si ide len to svoje a vôbec nereaguje na signály z mojej strany. Naopak, vo vnútri je na 90% počúvna a rozumná.

    #61619
    heny
    Člen
    psie plemena su rozdelene do viacerych inteligencnych skupin – z nejakeho dovodu je to tak 🙂 si myslim ze su plemena, ktore neprekypuju inteligenciou, ale podla mna zakladny vycvik sa da naucit kazdeho psika…

    s tymi okoliducimi robis chybu, lebo ked reagujes podrazdene , ona reaguje takisto !! skus raegovat inak , milsie…
    a skus ju aj vonku trenovat…sadni,, zostan atd..
    ked je rocky az moc neposlusny, dam ho sediet na par sekund, potom ideme dalej obcas to opakujeme par krat . stale pochopil co sa deje..:))

    s tym prepnutim si nerob nic , vcera som si myslela ze rocky pojedol blaznive huby :)) vonku bol ako vymeneny, akoby tyzden nebol vonku :))) obcas aj jemu prepne 🙂 to ma vtedy vytaca, kedze von chodime s dvomi xixixi a potom to je trochu na nervy 🙂

    #61620
    pri tých stretnutiach ju vadím až ked začne brechať a vyvádzať… viem, že tam mám veľké nedostatky, ale bojím sa reakcie majiteľov a ich psov, nie každý má trpezlivosť a je ochotný ked vidí oproti psa, ktorý sa ide odtrhnuť a vypadá to fakt hrozivo, hoci je len šteňa… preto som aj ja nervozna pri stretnutiach, nemáme tu takých psíčkarov, ktorých by som poznala a boli by ochotní sa pristaviť na chvíľku aby som s Engee kus potrénovala, preto som sa rozhodla, že sa stanem členkou občianskeho združenia vo ZV, kde by som ju chcela cvičiť poslušnosti medzi psami, čo doteraz nemala možnosť 🙂

    heny, vždy je dobre, ked nájdeš čo treba doladovať na psíkovom správaní alebo na tom tvojom 🙂 (hovorím aj za seba, ešte mám toho veľa pred sebou), by to už bolo príliš stereotypné 😉

    #61621
    wendy1
    Člen
    Na fotke ani nevyzera hrozivo.:D AKo anjelik.
    #61622
    no vravím, že čistý čert :)))) taký zákerný, najlepšia je, ked ju zvadíme, ide na svoje miesto a tam pekne sedká s očkami dohora, že čo zase také zlé spravila 😀 no ale vonku je fakt hrozivá, metá sa ani keby mala besnotu ked ju chcem ukludniť alebo jej nedovoľujem sa ísť s niekym zvítať…

    heny, k tomu inteligenčnému rozdeleniu rás som so sa dostala náhodou už dávnejšie, no nejako som na to pozabudla 🙂 skôr by ma ale zaujímalo, ak ste mali viacero psíkov napr. rôznych rás alebo aj tých istých, či ste badali rozdiely ako rýchlo sa naučili základné povely alebo aj niečo navyše 🙂

    pes-pupularne-psy-v-europe-slovensku-2014-78428166n00.jpg
    #61623
    wendy1
    Člen
    Veronika moja bola taka ista, po prvom harani sa zacala skludnovat, po 2. harani to uz bolo ovela lepsie, teraz je uz dama.:D Musis vydrzat, este Ti to vsetko bude chybat ako mne, hoci vytahane ruky mi nechybaju.
    Napr. vcera sme sa smilai so znamou, znama mi chcela ukazat trik bum a najprv povedala svojmu mopsikovi lahni a kto si lahol hned? Wendy.:D Charlie si nelahol ani na 5. pokus a medzitym sa Wendy aj pretocila tam a spat, pritom je u nich rozdiel cca rok. Druha znama mi chcela ukazat daj packu u svojej kokrice a opat Wendy excelovala ( davala naraz jednu, druhu a dokola ), jej fenka dala asi az na 3. povel.:D Ale ta je este mladucka, ma asi rok aj nieco.
    #61624
    matiastrusina
    Účastník (Participant)
    Chcem sa spýtať čo presne robíte keď idete okolo niekoho a zrazu začne vyskakovať a brechať?
    #61625
    wendy, ja viem, na jednej strane sa toho teším, ked už pôjdeme na prechádzku pohoda klídek tabáček 🙂 len niekedy ani neverím, že sa toho dožijem :/
    aj teraz som ju vyvadila, lebo išla ku káblom a snorila tam, tak som ju vykázala z tade, šla si rovno ľahnúť na svoje miesto a pre istotu sa mi otočila chrbtom, že aká zlá som k nej 😀
    wendy, a to prvé háranie ste ako prežili? na čo všetko sa mám pripraviť? 🙂 mám z toho boľavú hlavu 🙂

    Matiastrusina… ked prechádzaš okolo niekoho, mal by si byť pokojný a neprihovárať sa psovi, ak je taký, že breše a skáče, jednoducho okolo nich prejsť, nedať psovi možnosť vyskočiť, poprípade trhnúť vodítkom raz a rázne vodorovne k sebe alebo do hora, nie dozadu… ale u mna to absolútne nepomáha takže nepoznám nič lepšie čo by som ti poradila 🙂

    #61626
    wendy, viem, že si to už raz písala, ale koľko má tvoja dáma? 🙂 asi tá šikovnosť a samozrejmosť sa prejaví neskôr … ? 🙂
    #61627
    matiastrusina
    Účastník (Participant)
    No… pardón ja som tú otázku nemyslel ako neviem čo robiť ale chcel som poradiť 😀 ale poradili ste za mňa 😀
    #61628
    wendy1
    Člen
    Veronika pri prvom harani Wendy ani nevedela o co ide, to sme zvladli v pohode, druhe haranie bolo uz horsie a to uz vyhladavala psy ked mala svoje pripustne dni – jasne ze bola na voditku, teraz posledne bolo najhorsie, to sme chodili tyzden len na 5-10 min. vyvencenia, lebo len hypnotizovala psy, bola ako “sialena”.:D Priroda to tak zial zariadila, ze bio hodiny jej tikaju.:(
    Moja mala v marci 3 roky, ale musim povedat ze odmala je mudra, a keby mala trpezliveho trenera, tak uz vie 100x viac vec ako doteraz, len ja som to predtym velmi skoro vzdala, tak som si musela precitat knihu este raz a tak sme zacali odznovu ucit triky. Teraz ju budem ucit hodit loptu do basketbaloveho detskeho kosa. Myslim ze tento cvik zvladne bravurne, potom hodim link na video ako zbiera sisky do vedra, to som tu uz raz spominala. Neviete kde sa daju kupit take kolicky na ktore hadzete kruzka? Asi v hrackarstve? Aj to by sme chceli skusit.
    #61629
    tak som rada, že prvý krát to nebude až také hrozné… po tom by mala byť sterilizovaná ako to máme v zmluve, len teraz som kus nepokojná, lebo som si v zmluve prečítala, že to hradí útulok no na stránke som sa prečítala, že majiteľ sa adopciou zaväzuje uhradiť to sám :/ no neviem z čoho ???

    a používaš nejaké tie “plienky” pre fenky? 🙂 niečo som také našla na nete… či veľmi nešpiní?

    wendy je labrador nie? lebo mne sa to s tými labradormi a retrívermi kus mýli 🙂 oboje rasy sú veľmi inteligentné čo viem… Engee je tiež veľmi inteligentná na to že je kríženec… dnes už vieme triky bez veľkých problémov a pridávajú sa k nim nové čo sa jej podarí povystrájať počas žobrania o papek alebo granulku, no trochu som to zanedbala, ale letný semester sa mi už skončil tak sa ju chystám zobrať do parády 🙂 dnes ma pri tom ako vylizovala misku napadlo, že ju naučím priniesť si misku 🙂 zatial ju len chytí do papule a pustí, nechce ju doniesť 🙂

    takému videu by sme sa tu asi viacerí potešili… 🙂 ja by som tiež niečo natočila, ale môj mobil je dosť naprd, kameru nemáme a foták má malú pamäť :/

    určite niečo také pohľadaj v hračkárstve a inak na dogfore alebo kde som našla pána, čo predáva doma vyrobené prekážky z dreva, možno by ti vyrobil na požiadanie aj to čo chceš ty 🙂

    #61630
    matiastrusina 🙂 díky, že si mi chcel pomôcť, neuvedomila som si, že si mi chcel poradiť, a pritom som si poradila sama 😀
    #61631
    matiastrusina
    Účastník (Participant)
    😀
    #61632
    wendy1
    Člen
    Veronika su viacere typy retrievrov, moja je labradorsky retriever, potom je zlaty retriever, kuceravosrty, hladkosrty, ….
    Ja som jej prvykrat kupila haracie nohavicky, ale mi ich prve haranie roztrhala, tak som to riesila starymi slipami, noh., vystrihla som dieru na chvost, presila rucne podla toho kde trebalo a bolo to. Vlozku som nedavala lebo si ju stale dala prec, tak som jej 2-3 x menila nohavicky, na noc som jej nedavala, aj tak spala.
    To s tou miskou musi byt mile, a ked to bude vediet, bude to perfektne – super napad. 😀 Na mobile nemas kameru? Ja budem mat tiez len take mobilove video.:D
    Krizence su velmi mudre, bystre, velakrat mudrejsie ako cistokrvne. To co ja chcem je z plastu, z dreva by to bolo asi tazke a neprakticke, a mozno ani nie. Skus mi pohladat kontakt, budem Ti vdacna. 😀 Aha, akurat citam ze nemas asi dobru kameru v mobile. 🙁 Ani priatel nie je na tom lepsie? Alebo nejaka kamoska?
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.