Zaujímalo by ma…

  • This topic has 6 hlasov and 31 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61633
    heny
    Člen
    veronika ja doteraz mala len YT. oboch som lavou zadnou naucila zakladne povely plus rockyho par trikov. ronnyho 3 rocneho sme tiez celkom lahko naucili sadni, k lahni sme sa este nedostali 🙂
    buducej svagrinej staforda som naucila ,,ostan,, ( ca3roky) tiez to slo hladko.

    a spominam si ked som bola mala ca 13rokov som mohla mat, babkinho psa- krizenca neviem coho s cim som tiez naucila sadni :))) xi… 🙂

    20140727_212322.jpg
    #61634
    wendy, takže handmade? a to sa susedia smejú na mojej Daisynke, ktorej sme z rukáva vyrobili také oblečko aby jej nebola zima, že behá v pyžame 😀 na háranie tiež mala doma prerobené bratove slipy ešte ako malého chlapca 🙂 chúda, či ich neznáša 😀 pýtam sa preto, lebo wendy je kus “väčší” psík od ratlíka a chcela som vedieť, ako silno krváca 🙂 Daisynka sa vedela o seba postarať, lebo to bolo len kúštik, čo mala krv, ale neviem čo mám čakať pri takom väčšom psovi 🙂

    tiež som bola prekvapená aká je Engee inteligentná, na to že je kríženec, ale ono to bude asi aj tými mix génmi po rôznych rasách 🙂 ja sa z nej tak teším, čo všetko už dokáže, aj iné povely na zvládnutie poslušnosti napr. že vie, že nesmie chodiť do kuchyne tak len od prahu pozerá, vie čo znamená “do izby” ked jej vyberám spod postele hračku tak jej poviem cúvaj a ona mi uvoľní priestor bez toho aby som ju odtlačila, tiež vie na 2x krát zostať na mieste a čaká kým jej položím v druhej izbe jedlo a potom prídem pre ňu 🙂 no ale vonka je to katastrofa… čo má ročného kamoša maltezáka, ten tak krásne počúva aj vonku svoju paničku… 🙁

    no určite niečo vymyslím s tým videom, ked som aj na dogfore videla nejaké videjká čo malé baby cvičili svojich krížencov dogdancing, tak som tiež niečo chcela natočiť, len môj telefon robí dosť kockaté video :/ a kde ho potom uložíš to videjko? nech si ho môžme všetci pozrieť a tešiť sa z wendinej šikovnosti… alebo tvojej? :))

    heny, tak na to, že je to psík skôr na maznanie (respektíve dnes je taký trend), som rada, že sa tak rýchlo učia kadečo a viem si ich živo predstaviť, že majú z toho aj radosť 🙂 … niekde som čítala, že tým ako ľudia množia týchto yorkov na mini, stred a maxi a s rôznymi inými prednsťami to už dnes nie sú yorkovia ako boli kedysi… asi sa tým menia aj gény nie? nedáš aj ty nejaké videjko rockynka a ronnynka? 🙂

    #61635
    wendy, spomínaný výrobca prekážok z dreva 🙂
    http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=68&t=15158
    #61636
    Denny
    Člen
    Veronika, tak my čo máme 8-ročnú fenku lhasa apso, tak niekedy až nechápem aká je inteligentná. Ako pol ročnú som ju naučila sadni, lahni, zostaň, nesmieš asi za 2 dni. Doteraz to nechápem. Ja sa na ňu pozriem a ona vie, čo má urobiť. Raz sme boli na cvičáku. A pani tam mala tiež fenku lhasa apso a nechápala, že sa tá moja odomňa bez vodítka nepohne ani na krok a nemusela som ju ani volať. Ale keď som jej povedala voľno, tak behala, ale jedným okom sledovala kde asi som, či som sa moc nevzdialila a keď hej, tak rýchlo pribehla bez toho, aby som na ňu musela zvolať. Celkom i ľutujem, že som tam s ňou nechodila naďalej. Ale presťahovali sme sa z mesta na dedinu a ona nerada cestovala autobusmi a autom som nie vždy mala možnosť ísť, pretože otec má prácu na stavbe, čiže celé dni od rána do večera stavia domy… A teraz je síce fenka stále aktívna, ale už na nej pozorujem, ako radšej leží na dvore niekde na tráve v tieni a pozoruje nás. Mladšia 3-ročná fenka shit-zu je ale menej inteligentná. Na nej pozorujem, že povel sadni a lahni vie, ale nie 100%, ako staršia fenka. Dokonca i čo sa týka povelov ku mne a zostaň, tak ich nevie, tak ako staršia fenka. Ale poslúcha a viem, že sa na ňu môžem tiež spoľahnúť… A čo sa týka Dennyho, tak ten je inteligentný, ale viac prešpekulovaný. Zo všetkého chce vyťažiť čo najviac, len to dobré :)) Ale tiež som ho dokázala naučiť chodenie bez vôdzky. Viem, že ho môžem napríklad u nás na ihrisku pustiť bez vôdzky a viem, že mi nikam neujde. Stále taktiež sleduje kde som. Ale začiatky boli ťažké. Na vodítku bol ako utrhnutý z reťaze. Každého chcel vítať, oblizovať, no hotový bol zo všetkého, ale našťastie som ho to už ako tak odučila a už sú prechádzky kľudné a bez stresu :)))
    kontakt.png
    #61637
    denny, to čo opisuješ pri svojej najstaršej fenke lhaso apso nie je tým, že už si prešla niekoľkými háraniami? tak ako wendy písala o svojej, že časom sa skľudnila po každom háraní viacej… nemôže to byť tým? 🙂 niektoré triky sa vraj dajú naučiť aj na niekoľko pokusov za chvíľku 🙂 a možno je tá tvoja fenka len výnimočná :)))
    verím, že po roku to bude už aj u nás lepšie ako opisuješ pri Dennym 🙂 lebo my sme momentálne na tom tak, ako Denny ked bol šteňa 🙂 po všetkých chceme skákať a olizovať, hoci môžme nechtíkmi ublížiť… už sa jej aj suseda zľakla, čo z ničoho nič na ňu vyskočila, nie že by psov enmala rada, ale drží si od nich odstup hoci vždy má pre ňu milého slova, no to bolo pre ňu strašný šok, ked zrazu vystrela svoje dlhé labky :/
    bazalka_brno2014.jpg
    #61638
    Denny
    Člen
    Tak práveže myslela som nato i ja, či to nie je tým, že si prešla viacerými háraniami, ale ona je takáto od narodenia, teda presne od svojich 4 mesiacov. Keď mám pravdu povedať, my sme ju našli u nás pred domom, keď mala 4 mesiace. Vtedy bol upršaný, sneživý večer, presne 6. januára a ako sme s otcom vyšli von, tak ku mne pribehlo také malé, šantivé klbko. Ešte pol hodinu sme čakali, že či náhodou nejde po nej jej majitel, že či ju len nenechal tak na voľno behať a nezabehla sa mu. Keď po pol hodine nikoho nikde, tak som nevedela, čo mám urobiť, či mám v takých mrazoch nechať tak malinké šteniatko vonku alebo si ho vziať domov a na druhý deň hľadať jeho majiteľov, na koľko nemala známku, nič. Tak som si ju vzala dnu, vykúpala, vyfénovala, dala papať a fenka zo mňa nechcela spustiť svoj zrak 😀 Všade po mne, keď som sa šla večer sprchovať a ju som nechala na chodbe, tak plakala za dverami a musela som ju vziať do kúpelne za mnou… Na druhý deň som vyvesila jej fotky po celej dedine a fenka išla so mnou na vodítku. Dúfala som, že stretneme jej majiteľov, ako ju hľadajú a odovzdáme ju..na koľko je toto mal dedinka, čiže istá šanca a nádej tam bola. Ale nikoho sme nestretli, fotky som rozvešala i s textom, že hľadám pôvodných majiteľov, potom som išla k nám do dediny na Urad, tam som nechala fotku a dala som to vyhlásiť do rozhlasu asi 5x. Prešiel deň a nikto nič! Fenka bola prítulnejšia a poslušnejšia… Asi o 3 dni, prišiel pán. Dúfala som, že majiteľ a áno, bol to majiteľ, ktorý vraj počul v rozhlase, že hľadáme majiteľov tejto fenky. Priniesol mi od fenky preukaz od veterinára a priznal sa, že fenku vyhodil na ulicu v daný večer a dúfal, že ju niekto nájde. Vedel, že jej hrozí zamrznutie, ale že dúfal, že dovtedy sa jej niekto ujme. S úžasom som na neho pozerala a vyhŕkla som mu tam od zlosti také slová, že sa čudujem, že mi vtedy nedal facku.. Povedala som mu, čo je on za bezcharakterného človeka, na koľko na fenke bolo vidieť, že nebola chovaná v dobrých podmienkach, bola chudá, zablšená, zachlpená a v koži jej bolo vidieť otlačok reťaze, na ktorej bola zjavne priviazaná. Povedal, že on ju nechce a že ak mu ju vrátime, tak ju znova vyhodí. Začala som plakať a fenku som schytila do rúk a utekala som s ňou do postele pod paplón 😀 A tak už je tu 9 rokov. Za chvíľku 10 :)))
    #61639
    heny
    Člen
    denny to bol ,,pekny,, pribeh so stastnym koncom 🙂
    nechapem ludi co dokazu steniatko – dospeleho psika len tak vyhodit na ulicu….
    aj kebyze z nejakeho dovodu nechcem mat – nemozem mat psika tak ho darujem a nevyhodim len tak na ulicu a este v mrazoch 🙁 bezcharakterny to clovek….
    #61640
    wendy1
    Člen
    Pekny pribeh Denny, suhlas s Heny. Veronika hej robim handmade gatky, lebo aj tak sa jej znicia a nechce sa mi jej kupovat gatky za 5 a viac eur. Ona napr. po sebe vylizuje kvapky, ale snazim sa aby to nevylizovala, lebo potom mozu z toho zvracat. Ja si davam fotky na rajce.cz, video som zatial neskusala ale skusim, len uz musim natocit, hoci oco ma dve v mobile. Dakujem za kontakt.:D
    #61641
    Denny, je to fakt smutné, že stále sa nájdu takýto ľudia, ale treba sa na to pozrieť aj z tej druhej stránky, a že akého super parťáka milujúceho si dostala, to musel byť osud, ked sa od teba nevie odlepiť 😉 asi si bola prvý človek v jej krátom živote, ktorý k nej bol dobrý :/ tak si k tebe vybudovala silné puto… (myslím v tom čase, ked si ju našla)

    wendy, zase si ma naučila niečo nové 🙂 ďakujem

    #61642
    Denny
    Člen
    Tak ona je ku každému pripútaná, všetkých ľudí má rada 🙂 A raz sa nám stalo, že prišla poštárka a omylom ju vypustila na dvor a za 10 minút, že kde je Tina ( to je tá staršia fenka) a Tiny nikde.. Ani nás nenapadlo hľadať na ulici. A po 20 minutách som išla predsa len pozrieť na tú ulicu, ale tak povedala som si, že keby tam aj bola, tak by sa už asi prechádzala niekde po dedine a idem na ulicu a ona chúďa kňučala a čakala za bránou, že kedy ju pustíme niekto do dvora 😀 To sa potom poštárka i pozasmiala, že iný pes by dávno zdrhol…A tak sa nám raz stalo i s tou mladšou fenkou, tá potom tiež čakala a škrabkala na bránu, že kedy ju niekto pustí späť do dvora. A na koľko sú malé, tak to si tá poštárka ani koľkokrát nevšimne, že jej prejdú pomedzi nohy, ale tak oni sú také, že vedia, že i keď idem s nimi na ulicu bez vodítka, tak vedia, že môžu byť len na chodníku pri našom dome a že na cestu nemôžu, tak to ani neskúšajú a už som tak i Dennyho naučila.. 😀
    #61643
    My máme v LC orieška, rád chodí na ulicu ale nie ďalej, no vždy sa vráti a božechráň ho vymkneme pred bránou tak tam sedí a pozerá sa do dvora, či už mu niekto otvorí 🙂 no na druhej strane Engee, tá kebyže sa tam oťuká, tak zo týždeň by sme o nej nevedeli :/

    Denny, a to si ich všetkých ako naučila? Ja už od šteniatka do Engee hustím, že sa nesmie cez cestu prechádzať a ked aj ideme tak ju učím najprv sadnúť, až potom prejdeme ked nejdú autá, vôbec si to nevie spojiť, že aha auto ide, ona je typu “všetci sa mi uhýnajte” … dokonca ked ideme aj popri ceste, tak jej vravím po kraji, alebo na chodník, po chodníku, podľa toho aká je situácia… a nič

    #61644
    heny
    Člen
    ma napadla jedna prihoda:)
    s byvalym sme byvali v dome. zahradka nebola ohranicena plotom, pri dome bolo miesto pre auto a hned bola cesta – bez chodniku.
    o par domov dalej pracovala slovenka ako opatrovatelka.pravidelne sme sa navstevovali,ked sme boli v praci winston bol u nej.
    cez den som mavala dvere do domu otvorene winston nikdy nikde neutiekol .
    az raz. nejak som si nevsimla ze winy neni doma- on bol samostatna jednotka, mi vola suseda, Heny winston je umna ! prisiel na navstevu :)))
    sme sa cudovali ze ako sa tam dostal kedze ona mala branku s predu..
    no zozadu. kedze byvala o 3 domy dalej, winston k nej prebehol zo zadu :)) tak sme sa smiali :)))))
    #61645
    Denny
    Člen
    Veronika, vieš, že ani neviem 😀 Najprv som sa bála chodiť s Dennym na ulicu, predsa len naša ulica je veľmi frekventovaná a neustále chodia okolo nášho domu rýchlo autá. A raz mi tam nejako zdrhol a pánko si to štrádoval dolu ulicou a kašlal nato, čo mu hovorím, potom po strede ulice, autá okolo neho a on nič. Tak isto ako Engee, asi si myslel, že ale čo, vy sa máte uhýbať mne, nie ja vám. Autá trúbili, zastavovali, už taká šóra tam bola a ja som vybehla v papučiach a pomedzi nimi som naháňala Dennyho. Také nervy som mala, červená jak paprika, taká hanba 😀 A on nič utekal a utekal… Až som sa otočila a s takými nervami som skríkla Denny!!! Viem, že sa to nemá, ale vtedy asi vo mne vycítil nejaký adrenalín a pribehol ku mne, schmatla som ho a utekala som s nim do dvora. Tak som ho vyhrešila, on sedel pozeral na mňa a ja som doňho hustila, že Denny, veď sme si povedali, že na ulicu sa nechodí a ešte tobôž nie na cestu, kde sú autá a spomenula som si ako pred našim domom pred nedávnom zrazilo auto rotvajlera a pes sa kotúlal ešte asi 10 metrov. Tak som si sadla na zem a začala som plakať a stále som Dennymu rozprávala, čo by sa stalo, keby ho to auto zrazilo a on tak chápavo na mňa pozeral a ja som mlela a mlela, ako keby som to rozprávala človeku. A on tak prišiel ku mne a začal ma oblizovať a tak labkou mi prechádzal po tvári, ako keby ma hladkal 😀 A potom sa druhý krát stalo, že ušiel na ulicu môjmu bratovi a tak som tam utekala a Denny sa od nášho chodníku pred domom ani nepohol. Pozeral na mňa, oňuchával a keď som k nemu prišla, tak som ho vystískala, vychválila, vybozkávala a hovorím mu Denny poď, ideme, dáme odmenu a tak utekal hneď späť do dvora a od vtedy tam s ním chodím každý deň a na cestu si ani nedovolí ísť a môže ísť ktokoľvek okolo 😀
    #61646
    tak už vieme, kde je pes zakopaný :)))) asi takéto zlomové situácie zaberajú na našich psov, tiež sa mi nedávno stala podobná len v inom kontexte 🙂
    sranda, že koľkí sa takto rozprávame s hafanmi, akoby nám všetko rozumeli 😀
    #61647
    Denny
    Člen
    Ja so všetkými troma psíkmi komunikujem stále, pri každej situácii a moja mama občas na mňa pozerá, že čo s nimi toľko rozprávam, ale touto komunikáciou som ich všetko naučila, to aby prišli na zavolanie, aby vedeli, že nemajú chodiť na cestu a zostať iba na chodníku, no všetko… 😀 Takže sa mi to zatiaľ len vypláca :)) A keď im hlavne poviem, kde je vtáčik, tak všetci traja začnú pozerať na strechu na dome, že tam je vtáčik 😀 😀 😀 Také smiešné, musím to niekedy natočiť 😀 Už sa to i Denny naučil 😀 Lebo k nám už tretí rok chodia do dvora hniezdiť stále tí istí dvaja drozdi a psíkom sa veľmi páčia 😀
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.