Závislosť?

  • This topic has 6 hlasov and 19 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48484
    Ahojte, chcem sa opýtať, či je to normálne, keď 2-ročný pes dokáže doslova celý deň aportovať hocičo čo je v jeho okolí, nie len hračky ale čo si dokáže nájsť v izbe. Hračku prinesie k osobe, odbehne obdaleč a stojí v postoji pripravená vyštartovať, popritom sa celá chveje nedočkavosťou. Je to ratlík, mám pocit, že tieto psy sú už od povahy nervózne tak neviem, či si už nemám myslieť, že je na tom niečo choré. Prestane len vtedy, keď po niekoľkých hodinách vystrieda všetkých členov rodiny, lebo prestali mať trpezlivosť každých 5 sekúnd hádzať prinesenú hračku. A samozrejme ked sa všetky hračky poschovávajú, vtedy hračky najprv všade hľadá, začne nosiť iné predmety alebo ked sa už vzdá, tak len apaticky leží a spí. Tak by ma zaujímal váš názor, či je to normálne a ak nie ako to riešiť. Ďakujem 🙂
    #59303
    misskate
    Člen
    podla mna to je normalne. ratlici maju strasne vela energie, tak si ju takto vybija. casom ked bude este starsi, tak sa trosku ukludni.
    #59304
    Nela2011
    Člen
    súhlasím s misskate, podľa mňa sa chce len hrať, a keď ho každý ignoruje, tak ide zas za iným a prosíka o hru, a keď nikto nejaví záujem ide spať. Skús sa s ním pohrať do vyčerpania a ostatných už otravovať nebude 😀
    #59318
    zavisla2
    Člen
    Moj tiez velmi rad aportuje:-) ale obcas sa mu stane ze mu hracka spadne ked ku mne uteka:-)ale pride taky vyteseny ako keby mi doniesol darcek ..potom vsak pride na to ze ju niekde zabudol:-)
    #59305
    heny
    Člen
    tak to teda zavidim 🙂
    #59306
    Nela2011
    Člen
    aj ja tak trocha, mne aj keď môj hračku prinesie, ale aby mi ju dal, tak to už nie 😀
    #59319
    závislá, to je milé 🙂 to máš ešte šteniatko, naša s veľkou euforiou dobehne za hračkou, chytí do papuľky, pustí a nájde si niečo zaujímavejšie 🙂 problém je so starším psíkom, nepríde nám to ok a preto sa idem pustiť do týchto rád 🙂 ešte raz dakujem heny a aj Rhei za tieto skvelé rady, lebo sama by som na to asi nikdy neprišla ako túto situáciu zmeniť 🙂
    PS: Rhea, veľký problém je, že moji rodičia dovolili aby boli na tom špagátiku :/ kebyže vidíš, ako to u nás doma funguje, videla by si, že všetko čo Daisy chce, to aj má 🙂 a to treba tiež zmeniť
    #59307
    heny
    Člen
    moj aportuje len doma, na von som kupila dva rozne taniere a nic 🙁 no co uz…
    #59320
    Ano, Veronika, ale druhych zmenis len svojim prikladom. Oni sa samy musia rozhodnut pre zmenu. A ak im viac vyhovuje povodny stav, nenut ich. Ale ktebe sa psik bude spravat inac, to dokaze dobre rozlisit. Takze skus ho naucit nove veci a uvidis, ze bude viac inklinovat k tebe ako k tym, co ich ma na spagatiku. Ty budes pre neho totiz viac zaujimava tym, ze mu budes organizovat novu zabavu. Drzim ti palce a viem, ze sa ti to podari.
    #59308
    hej baby, ale nám to príde nenormálne, že ona to dokáže robiť aj 8 hodín v kuse v lete napríklad… hľadá každú možnú príležitosť aby sme jej hádzali, stačí len v rozhovore spomenúť loptička a už hľadá odušu 🙂 vôbec sa nevyčerpá, len je celá rozhorúčená a nechce ani oddychovať, kým ju neprinútime..
    #59321
    ďakujem Rhea, povzbudila si ma 🙂
    #59309
    teraz som vaše reakcie referovala mojim rodičom, tak sa zasmiali ( nie z vašich reakcií, ale len si to predstavili) lebo ako oni povedali, ona si ľahne na 5 minút a potom pokračuje ďalej a takto fungujeme od rána do večera :/
    #59310
    heny
    Člen
    skuste ju vycerpat mentalnym treningom.Rhea raz napisala, zabava psika neunavy, unavi mentalny trening. psik je pravdepodobne hyperaktivny.. skuste ho nieco ucit, napr chodenie nakratko na vodzke atd.to by ho malo viac unavit..bolo by fajn keby sa Rhea vyjadrila ona sa vyzna 🙂 najdi si tu na fore co zabera na hyperaktivne psiky
    #59311
    heny
    Člen
    https://www.havko.sk/pes/co-plati-na-hyperaktivneho-psika
    mozno ti to trosku pomoze ak je psik hyperaktivny 🙂
    #59312
    heny, díky za radu, určite budem tlmočiť 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.