žiarlivosť?

  • This topic has 9 hlasov and 28 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48654
    Stretli ste sa už s niečim podobným?
    Engee to robí už dlho, ale ked telefonujem s niekym, tak ma začne hrýzť do nôh, rúk, oblapí mi ich a nechce mi dať pokoj 🙂 vkuse po mne vyskakuje a podobne… Môže to byť žiarlivosť?
    Popri telefonovaní sa zvyknem prechádzať po izbe alebo len tak sedím, ale ako naschvál vtedy mi začne toto robiť, inokedy ked sa prechádzam, tak si ma až takto nevšíma
    #61805
    Denny
    Člen
    Skôr si asi chce vydobiť tvoju pozornosť a vadí jej, že sa jej nevenuješ, ale že práve telefonuješ 😀 Je to zlaté, že jej to tak vadí :)) U nás Denny žiarli na fenky tak, že im nedovolí sa ku mne priblížiť a to nikdy. Vždy si predomňa sadne a keď jednu z nich vidí, že ide ku mne, tak po nej vyštartuje a odsotí ju zadkom a vráti sa ku mne a zadkom si mi sadne na moje nohy 😀 A veľmi žiarli aj na priateľa, keď sa obímame, tak musí byť medzi nami a sleduje situáciu a keď si priateľ vedľa mňa sadne na sedačku, tak Denny príde za ním, začne naňho vrčať a zadkom sa ho snaží odsotiť dolu zo sedačky a vždy keď sa priateľ posunie, tak si Denny sadne alebo lahne na moje kolená a pozerá na neho ako by mu zobral hračku 😀 Alebo raz priateľ sedel na okraji sedačky a Denny doňho tak riťou buchol, že sa priateľ zošmykol na zem 😀 A Denny taký pohľad na mňa, že:,,Ale som mu dal, čo?” 😀
    #61806
    😀 tak to by som chcela vidieť :))) našťastie u nás sa nič také nedeje, toto je ojedinelý prípad, nechápem tomu ani riadne, lebo inak my sme pre ňu skoro ten najmenej zaujímavejší objekt 🙂 kým nemáme papanie, papek v ruke alebo telefonujeme :)))
    #61807
    Renatus
    Člen
    Toto poznám…susedovie York sa rád necháva škrabkať…ale keď toto zbadá môj Cavalier, prestáva byť kavalierom a stáva sa ochrancom svojho majetku….chichichi…pchá sa mi medzi moju ruku a Yorkyho chrbátik…:-)
    #61808
    Engee našťastie nie je voči druhým psíkom žiarlivá, ale maltezák od susedov ten je 🙂 ked Engee vyskočí k jeho majiteľke, tiež sa začne po nej zliepať :))) no ked Engee od nej odíde aj on ide preč a dookola 🙂
    #61822
    Denny
    Člen
    Heny, super otázka, ja mám rovnaký problém.
    Denny spí na posteli, ale nechcem, aby u mňa na posteli spali i fenky, na koľko obe pĺznu, potom som vždy mala celú posteľ od srsti a len som chodila paplón von prášiť. Denny nepĺzne, tak som mu to dovolila a už sa tak naučil. Ale vždy keď prídu fenky, tak si hneď nedovolia skočiť na posteľ, až keď vidia, že sa nepozerám. A potom keď ich tam zbadám, tak ich dám dolu alebo im prikážem, aby zoskočili a zoskočia. Ale tak je mi ich potom ľúto, že Denny tam môže byť a oni nie. I keď celkom by mi vyhovovalo keby ani Denny nespal na posteli, ale to som sa ho snažila všemožne odučiť,ale márne. Vždy keď som ho dala do jeho pelechu, tak tam zostal, ale keď som zaspala, tak skočil späť za mnou do postele a tak som ho stále dávala späť do pelechu a stále sa to opakovalo, že keď som zaspala, tak skočil späť ku mne do postele. A potom už som ani nevládala v noci stávať, na koľko som mala dosť náročnú prácu a tak som sa chcela normálne vyspať, tak som to potom nechala tak :((
    #61809
    Denny
    Člen
    No práveže Denny vždy i po tom ako fenka odíde zostane pri mne a lahne sadne si na mňa a je tak po kým ho nedám dolu, lebo sa asi stále obáva, že ešte prídu späť 😀 Ach sú to prípady tí naši havkáči 😀
    beanie93.jpg
    #61823
    heny
    Člen
    hadam sa nam Rhea ozve 🙂
    psie chlpy aj mne vadia a to dost. ked sme zili s Matom u jeho druhej sestry, ta co ma staforda v byte to bolo daco hrozne, ona ho nevycesavala , nic… gauc plny chlpov, na obyvackovom stole chlpy, v posteli …no hruuuza… ked som lezala na gauci som sa stale skrabala co ma chlpy pichali, istu dobu som mala cervene flaky na krku… to som mohla rano vyupratovat byt a poobede vyzeral rovnako :(((
    ked dojdu k nam trpnem ked sa osuchne o gauc :((( a ked odidu velke upratovanie robim lebo samozrejme ked dojdu k nam pes sa musi akurat vtedy vytriast :((( to len vidis ako z neho chlpy lietaju…
    ja mam neplznuce plemeno, ale tolko aspon viem ze aj kratkosrste plznuce plemena sa maju vycesavat ….
    #61810
    mám pocit, že tomu sa hovorí aj teritorialne spravanie, si ťa privlastňuje 🙂
    beanathea2.jpg
    #61824
    katarina2
    Člen
    Máš pravdu Rhea, veď píšem že moja vina, som na neho veľmi mäkká, tak veľmi ho ľúbim, že m i srdce trhá keď musím byť na neho prísna ale vidím, že len to zaberie, takže už len keď sa priblíži k počítaču, hneď ho okričím, že na miesto, nestihne ani pisknúť, lenže ešte jedna vec ma veľmi trápi a neviem si s tým rady keď niekde odchádzam do obchodu napríklad, a nechám ho na dvore taký plač spustí normálne ako dieťa a ešte dlho to počujem za plotom ako narieka keď ma už ani nevidí, preto sa tak ponáhľam nazad že ani kľudne nakúpiť neviem, vždy niečo zabudnem lebo mi v ušiach znie jeho nárek. Neviem dokedy vyčíňa ale aj keď sa vraciam je ešte stále na plote nalepený a potom od radosti , že som sa vrátila vyskakuje ako tenisová loptička skoro mi až po hlavu – tak sa teší ako keby som sa vrátila z okružnej cesty okolo sveta a bola som preč max. hodinu.
    #61811
    Denny
    Člen
    Veronika, presne to isté akurát povedal včera i otec. A dodal, že to ešte nevidel, že takého psa sme ešte nemali. No čo už, on je môj manžel a syn zároveň 😀 A myslím, že on si pamätá asi i to, že keď mu bolo zle po všetkých tých vyšetreniach a išli sme z Trnavy z veterinárnej kliniky od doktora Fagu, tak Denny bol po narkóze, ako mŕtvy. Všetko ho bolelo, hlavne i ten zápal moč. mechúra a len tak na mňa jedným očkom pozeral a dúfal, že ho tá bolesť prejde. A ja som ho mojkala a celú cestu domov som plakala :(( Ale aj tak nás mohla vtedy vet. poslať veterinárke do bližšieho mesta, ale povedala, že ten v Trnave je najlepší, ale i dobre drahý. Ale pre Dennyho to bola veľmi dlhá a únavná cesta, tam a spať to je od nás 140km, čiže chudáčik už ani neveril, že asi prídeme domov.
    #61825
    Denny
    Člen
    Tak my ich na leto striháme i práve kvôli tomu, ako veľmi pĺznu, ale aj aby im samozrejme nebolo tak teplo. Ale keď majú dlhú srsť (napr. v zime), tak nepomáha ani každodenné vyčesávanie, to je čosi hrozné, prídem k našim a všade srsť, poletuje to po kuchyni, hlavne keď sa vytrasú. A na koľko majú dlhú srsť, tak je to ešte horšie :/ Ku mne a k priateľovi (na koľko sme s mojimi rodičmi dvorania) chodia tiež počas dňa a keď prídu do izby, tak len srsť po nich ide. Ale teraz keď sú vystrihané, tak to nie je až také hrozné, počas dňa ich prejdem vždy takým hrebienkom s malými štetinkami a časť srsti ide preč, ale nie všetka. Neviem, u nich to akosi nejde nech robíme čokoľvek. Pĺznu po celý rok. Či jar, či leto, či jeseň, či zima :((( Ale tak otec si vybral také plemeno, ja osobne by som také plemeno nechcela práve kvôli tomu. Preto som rada, že Denny vôbec nepĺzne. Tá srsť mi kedysi tak neprekážala, ale teraz áno,lebo keby som u našich bývala stále, tak tá srsť sa všade zachytí, na jedlo, na stôl, na oblečenie a to mi vadí najviac.
    #61812
    wendy1
    Člen
    P. Faga je ozaj velmi dobry vet. Nemusis lutovat.:D
    #61826
    Smallblot
    Člen
    Podľa mňa by to malo byť tak, že pokiaľ nemôže jeden pes na posteľ, tak by nemal ani druhý a opačne.
    Na druhej strane, isto je tam nejaká hierarchia vo svorke, tak neviem a pokiaľ si dobre spomínam, Rhea tu v jednom príspevku niekde spomínala, že v rámci ich svorky medzi havovcami majú jedného, ktorý býva vo vnútri, pričom ostatní vonku? Neviem či si spomínam dobre, ale tak potom možno je to ok, že jeden môže a druhý nemôže spať na posteli… ja som už z toho jeleň… :o)
    #61813
    Denny
    Člen
    Wendy, viem, že je dobrý veterinár, už som u neho bola veľa krát a ani neľutujem. Len píšem, že to bola veľmi dlhá cesta, ktorá pre Dennyho nebola najľahšia.
    logo2.jpg
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.