žiarlivosť?

  • This topic has 9 hlasov and 28 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61827
    heny
    Člen
    :)))
    ako som spominala vtedy davnejsie, Sara spavala v obyvacke a Winston v spalni…. takze si nemyslim ze by to bol problem… podla mna psi nerozmyslaju tak ze preco ja nesmiem na postel a on smie ? nie ? mozno dam tym ronnymu najavo ze rocky je vo svorke vo vyssej pozicii kedze smie na postel… hmmmm
    #61814
    wendy1
    Člen
    Vsak ja chapem, nemusis ma hned chytat za slovo.
    #61828
    🙂 rozmýšľam, že ako je to u nás doma v LC, 9 ročný oriešok je pod papučou 🙂 Daisy je dominantná, hoci ked sa na ňu pozriete, vyzerá dosť v úzadí, väčšinou má ušká hore, ale Astorovi dáva jasne najavo, kto je tu pán, vyskakuje na neho iba prednými labkami, vtedy samozrejme uši aj chvost hore, ked náhodou za niečim utekajú, ona ho odtláča, všade musí byť kde on, hoci je astor agresívnejší, je voči nej submisívny a Daisy teritoriálna, ona na posteľ môže a vlastne vždy ked je v miestnosti tak leží na posteli, málokedy na zemi, astor ten je vždy pod posteľou a na zemi a nejako sa ani nesnažil byť na posteli, lebo už dávno má to zakázané, takže podľa mňa určitým spôsobom to tie psy vnímajú
    #61815
    katarina2
    Člen
    Môj je tiež veľmi rozmaznaný,(moja vina) a robí toto keď idem k počítaču, normálne sa pýta na ruky ako dieťa, zatiaľ kňučí, kým ho nevezmem, niekedy ho aj vezmem a zaspí mi na rukách spokojný lenže má 9kg, takže po čase už cítim únavu a jednak, tak sa veľmi ani písať tu nedá, takže ho potom zložím, samozrejme sa mu to nepáči a tiež poslúchne len keď už na neho prísnejšie zvolám- potom ma to mrzí, že na pekné slovo neposlúchne, len keď už musím na neho nakričať. Podobne je to aj na prechádzke, keď na neho nakričím, vie ísť aj pekne, kľudne ináč by vystrájal.
    #61829
    * ušká dole 🙂 som chcela napísať v 3. riadku
    #61816
    Denny, tak určite sa vytrápil, zároveň dlhá cesta = vyčerpávajúce… ale hlavne že to má za sebou a nevrátili sa žiadne komplikácie 🙂

    Katka, ten tvoj nezbedník vie ako na teba 🙂 aj mňa to mrzí, že táto žaba viac poslúchne, ked už jej vystrájanie ma poriadne nahnevá ://

    #61830
    katarina2
    Člen
    A kde ordinuje ten veterinár P.Faga? – je to pre nás ďaleko z Lučenca? Rozmýšľam nad zmenou veterinára ale sa neviem rozhodnúť v Lučenci som zatiaľ nemala dobré skúsenosti, síce u všetkých som nebola a pravdu povediac nového psíka mám len rok tak som ani nestihla ale s predchádzajúcim ktorý mu už umrel pred štyrmi rokmi som veru za 9 rokov veľa veterinárov vyskúšala a nepozdávali sa mi.
    #61817
    Denny
    Člen
    Katka, toto mi tiež robí Denny, že sa keď som za PC, tak chce ísť za mnou na ruky 😀 Ale tak tvoj ma 9kg, čiže to máš ťažšie 😀 Ale musí byť zlatý, keď žiarli aj na PC 😀
    #61831
    Ked sa fozhodne majitel, moze dat niektoremu zo psikov vysadne postavenie, ale mal by to byt psik prirodzene nadradeny ostatnym vo svorke. Keby sa takto vyzdvihoval ten submisivnejsi, sposobili by sa mu tym psychicke problemy, lebo by ho majitel pasoval do pozicie, ktora mu prirodzene nevyhovuje. Uz to tu padlo, takze ano je to tak. Psiky su svojou povahou urcene na pozicie a samy si ich dobrovolne vyberu v interakcii medzi sebou. Netreba sa toho bat uprednostnovat prveho alebo dominantnejsieho, pokial to nebude zneuzivat a nerozhodne sa pre poziciu este vyssiu ako ma jeho pan. Lebo sebavedome psiky su toho schopne, ak zistia, ze majitel si tu poziciu nezabral.

    To stekanie za branou je len zelanie kontrolovat pana a zavratit ho naspat. Treba odignorovat a ked steka este aj pri prichode, treba sa schovat a nepriblizit sa k brane, len cakat na par sekund, co psik stichne, aby dostal signal, ze ked je ticho, pan pride.
    Ak by slo o stekanie zo stresu pri odluceni, cvicit treba nove a nove skusenosti, pomaly zvykat na kratke odchody, zvysovat sebavedomie postupne, ale tiez sa vracat len v momente, ked je psik na chvilu ticho. Ked sa pan priblizi pocas stekotu a este aj chlacholi, ze ved je to ok, uz som prisiel, nauci presny opak – posilni stekanie a strach z odlucenia alebo chut kontrolovat kazdy pohyb pana. Len to treba vediet rozpoznat a cvicit a cvicit. Riadenie stekania je pri niektorych psikov narocne na pokoj a trpezlivost pana, ale inac to nejde.

    Takze cvicte dievcata, uspech pride, len ho necakajte za par dni – ide vacsinou o tyzdne az mesiace.

    #61818
    geppy
    Člen
    Presne toto robi aj Geppy,ale nastastie nie vzdy….ona vazi 8 kil…ale v pohode,uz som si zvykla :)….ozaj Geppy strasne rada pozera Cesara Millana toho cvicitela psov a ten serial,neviem ci pamatate ,,Lessie,, tu koliu co kazdemu pomaha :DDD…to by ste ju maly vidiet,ani vyrusit ju nemozem tak je zahladena :DDDD
    #61832
    s tým rátame, že takéto zlozvyky-neduhy sa odúčajú a učia novým návykom oveľa dlhšie ako iné, možno pre psíka radostnejšie veci 🙂 určite som sa naučila opäť niečo nové 🙂 ďakujem
    #61819
    No dievčatá, tak na takéto správanie, akokoľvek to vyzerá milo a príjemne, by som si dávala pozor. Už to tu padlo – teritoriálne chovanie. To to síce nie je, ale je to majetnícke chovanie k človeku. Denny, pozor na to, on ťa diriguje, či sa ťa frajer dotkne, alebo nie a to je absurdné a neprípustné. Ty predsa nie si jeho majetok ani jeho fenka! Ty mu máš veliť! Nie on tebe. Navyše on diriguje aj tvoje staršie fenky, obmedzuje ich a rozkazuje, ktorá sa k tebe môže alebo nemôže priblížiť.
    Predstav si, že by toto robil rotweiler! Tiež by ti to prišlo milé a podvolila by si sa mu?
    Takéto správanie u mladého psíka sa bude zhoršovať a môže v budúcnosti spôsobiť oveľa horšie problémy, môže začať útočiť po každom, kto sa šuchne v dome, pretože rozšíri svoje majetnícke sklony na celú domácnosť, nielen na teba. Treba to zrušiť v zárodku, aby si nemusela riešiť horšie veci. Predsa ťa nemôže ovládať malý york? A vôbec, pes!

    Ak to chceš zastaviť, každú túto reakciu mu zakáž a musí sa stiahnuť. To ho presvedčí, že velíš ty, nie on.

    #61820
    Denny
    Člen
    Rhea,
    ano máš úplnu pravdu a vždy sa snažím jeho majetnícke správanie obmedziť. Keď takto zaútočí na fenky, vždy ho zato vyhreším, okríknem, poviem NESMIEŠ a dám ho na bok a vezmem si k sebe fenky, aby sa necítili odstrčené a už si na to i Denny celkom zvyká, že nebude po jeho, ale po mojom. A fenky sa mu už tiež nepodriaďujú tak, ako predtým, už si i mladšia fenka prestala pred ním lahať na chrbát a práveže snaží sa dostať jeho na chrbát… Tiež som sa začala obávať toho, aby sa to nezhoršovalo a aby nezačal náhodou útočiť na členov rodiny, ale už sa troška zmiernil a učím ho väčšej disciplíne a tomu, že ja som pán a nie on, pretože to si asi myslel, že veliť má on mne 😀
    #61821
    heny
    Člen
    Rhea rada by som vedela tvoj nazor na toto…
    rocky spaval somnou v posteli..od kedy je ronny u nas spavali staale u petry. vcera a dnes sme bez petri . takze rocky opat spal umna. ronny v obyvacke. v noci som sa tak preubdila a ronny na posteli… hned som ho zosuchla dole. nechcem aby spal aj on na posteli — aj koli snubencovi, on nechcel aby sme si ronnyho zobrali, a kebyze obaja spia s nami by ho slak trafil. ale ani ja to nechcem.
    ALE : ako to vnima ronny ???? rocky smie na posteli, ronny nie …alebo obaja alebo ani jeden ?
    vtedy davnejsie ked som mala prveho yorka a taktiez ,,dokupenu,, sucku k nemu, ona spala v obyvacke a on v spalni….
    este dodam ze zakazdym ked chcel ronny len vstupit do spalne som ho stopla…vlastne od zaciatku sa ho snazim ucit tomu ze nesmie do spalne…
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.